ПОМОЩ! Хемангиом на ОКОТО на клепачето

  • 3 619
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Синът ми е на два месеца, но от раждането има ярко червен хемангиом на клепача на оченцето. Около 4-5 мм дълъг, но от няколко дни ми се струва, че хемангиома започна да расте и вече изглежда леко подуто мястото. Моля мамите, имали подобен проблем да споделят опит. Моля и за координати на лекари специалисти.  Praynig Нашата педиатърка ни успокоява, че можело да изчезне от самосебе си, но мен ме е страх много!!! Cry благодаря ви за отговорите предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 4 915
Голямата щерка имаше хемангиом, но на гръбчето. Постепенно избледня. Водих я в началото на контролни прегледи в Кожна клиника към Александровска болница, при проф. Цанков. Надявам се още да приема там. Имам един телефон отпреди 5 години на кабинета - 9230710, не знам дали е актуален. Имаше приемен ден веднъж седмично, бебета и малки деца не чакаха ред, бяха с предимство.

Консултирайте се. Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Щом е на клепача на окото, идете при офталмолог. Той ще прецени какво е редно да направите. Виж в тази тема, има коментирани различни случаи и са споменати специалисти.

# 3
  • Мнения: 0
отговора на въпроса е само един доктор Стефанова-шеф на детска хирургия ПЛОВДИВ. Единствената която зе занимава с тези химангиоми. 0888969277 бъдете упорити защото е много заета,но е страхотен специалист. Начините на лечение са три-с мазане,инжекции или оперативно.

# 4
  • Мнения: 633
И ние имаме хемангиом, но на дупето л В началото мислех, че просто е червено родилно петно, но когато започна да расте и да става релефно се притесних и отидохме на дерматолог. Лекарката каза , че много често хемангиомите нарастват, стват релефни, но до една година изчезват Peace

# 5
  • Мнения: 276
Ние сме на две години и половина, също имаме хемангиом който се появи когато малкият беше на месец. Отначало нарастна значително и достигна размери на пътпъдъче яйчице, а сега вече е почти слят към главичката , но все още си е червен. Чакам с годините да се скрие.
Във вашият случай обаче е добре настина консулт със очен лекар за да сте напълно спокойни за очето на детенце  Peace
Успех и късмет!

# 6
  • Мнения: 4 915
На нас проф.Цанков ни каза, че обикновено се премахват оперативно хемангиомите на клепачите и около очите.

Моят съвет е все пак да посетите и дерматолог, освен офталмолог, защото дерматолог най-точно ще определи вида на петното, неговото нарастване, и начините на лечение.

# 7
  • Мнения: 15
По-добре го заведи на лекар.В Пловдив д-рСтефанова приема всяка сряда от 13.00часа на 1етаж.Ние също имаме хемангиом на горната устна и го лекуваме при д-р Стефанова ,много сме доволни от нея.Успех

Общи условия

Активация на акаунт