плаче когато почне да яде...:(

  • 16 334
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,мами!От няколко дена имаме проблем.Малката е на 2м и половина и е изцяло на АМ.Когато и дам да яде започва да плаче,да се гърчи и отказва категорично да засмуче!С молби и почивки след час започва да яде и изяжда млако повече от половината,но никога цялото количество...Смених млякото два пъти-ефект никакъв...Реших да удължа на 4 часа с по-голямо количество-положението е същото,че и по-зле-един път на 3 часа оглднява и почва да плаче,а друг път на 4 часа.съвесем се обърквам така с количеството...Но незвисимо дали е на 4 или 3 часа като и дам дя яде започва един рев и гърч..Моля помагайте!Педиатърката ми ме посъветва/представете си!!!!/да сложа сокче в млякото-20мл. Shocked ,понякога помагало...Не съм го побвала и не мисля,че трябва..Това ми е второ дете и въпреки това незнам какво да правя...Чувствам се безсилна..

# 1
  • Мнения: 27 524
Сокче не, разбира се  Simple Smile
Или са колики, или я мъчат зъбки вече.
Вземи каучуков биберон, ако сте със силиконов, и предлагай млякото на поискване, без значение часовете и интервалите. Не се вторачвай стриктно в количества и часове, следвай я  Peace

# 2
  • Мнения: 105
Сокче не, разбира се  Simple Smile
Или са колики, или я мъчат зъбки вече.
Вземи каучуков биберон, ако сте със силиконов, и предлагай млякото на поискване, без значение часовете и интервалите. Не се вторачвай стриктно в количества и часове, следвай я  Peace

И аз съм на същото мнение  Peace

# 3
  • Мнения: 305
Пробвала ли си да храниш бебчето още сънено? Понякога като започне да пие, ако плаче вдигни да оригне и тогава продължи ако е възможно!

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Може да е кърмаческа стачка. Бебетата на АМ също стачкуват
Погледни тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

# 5
  • Мнения: 15 379
Според мен това са колики, категорично! Ще минат, храни я на поискване.
А сок - не!
Педиатърката е направо Sick...

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Абсолютно са колики. И пълното стомахче допълнително ги усилва.

# 7
  • Мнения: 1 424
Добре си решила да не даваш сок Wink И според мен това са колики. Храни на поискване и вдигай малката да се оригва по-често ( поне при моят син това помагаше) Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 761
На 2м и половина... може да са колики. Не удължавай времето м/у храненията, води се по детето.
Сок не давайте.
Какви капки за колики давате?

# 9
  • Мнения: 22
и дъщерями беше така в началото мислих че са колики и тъи като я кърмех не можех да разбера колко мляко испива докато я кърмех и изведнъш започваше да плаче като я вдигна се оригваше и понягога продължаваше да се храни но в повечето случаи отказваше пробвах и с АМ и така разбрах че не се храни пуснахме урокултура и се оказа че имаме клебсиела но ние се родихме с инфекция ако решиш пусни за твое спокоиствие една посявка и кръв успех , а за сокчето смятам че може да усложни нещата от колкото да помогне

# 10
  • Мнения: 1 054
И за мен са колики. И както са колики със сока ще стане в пъти по-страшно! Peace

# 11
  • Мнения: 149
и според мен това са колики.пробвай да я подрусваш права докато яде.при нас само това действаше,че и при нужда още го прилагам "златния метод" Mr. Green.успех и да знаеш-ще отмине.поздрави Simple Smile

# 12
  • Мнения: 10
Благодаря за мнението на всички мами!  bouquet Аз също си мисля,че са колки,макар че иначе си е съвсем спокойна,не плаче,лежи си кротко и си гледка... Heart Eyes Само като почне да яде се разплаква милата.За колики и давам Колийф и досега нямахме проблеми....усмихната-това с носенето мъжът ми го откри онзи ден,но на мен нещо не ми се получава....
Абе деца,всяко с проблемите си  Heart Eyes
А това за сока просто ....С моят син си спомням,че почнахме с няколко капки,после половин лъжичка...А директно 20 гр. ми се струва доста брутално!
Единственото,което ме успокоява е,че това е приод/какъвто и да е той/ и ще отмине.
Още веднъж-благодаря ви   bouquet

# 13
  • Мнения: 27 524
С моят син си спомням,че почнахме с няколко капки,после половин лъжичка...А директно 20 гр. ми се струва доста брутално!

Брутално е да се започва на 2 месеца, не количеството. След 6-ти месец може  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 925
С моят син си спомням,че почнахме с няколко капки,после половин лъжичка...А директно 20 гр. ми се струва доста брутално!

Брутално е да се започва на 2 месеца, не количеството. След 6-ти месец може  Simple Smile
Абсолютно съм съгласна  Peace Аз лично избягвам даването на сокове, дори и в момента. Ако иска плод - да си го хапне така, или във вид на пюре  Peace Доста съм негативно настроена към соковете по принцип  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт