може ли да повтори подготвителна грпа

  • 3 992
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
въпросът ми е дали знаете- може ли да се повтори подг. гр. в детската градина по желание и преценка на родителите.мерси предварително!пп:не ми работиат клавиши затова пиша без гл.б. и без б.иа

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Не мисля, че е възможно. Нали и на училище ще трябва да тръгне детето?

# 2
  • Мнения: 14 133
Доколкото знам е възможно, но трябва да имате решение от специална комисия от различни специалисти, че детето няма училищна готовнотст  и трябва да се отложи постъпването в 1-ви клас с 1 година или нещо подобно.  newsm78

# 3
  • Мнения: 104
Аз пък доколкото знам зависи от набора. Ако детето ти върви с предния набор, преди да постъпи в първи клас, имаш право на избор дали да го пуснеш с по-големите, или да изчака още една година и да го пуснеш с набора му. Ако е с набора си, и не искаш да го пуснеш в първи клас, тогава се свиква някаква комисия, която трябва да издаде становище, че детето ти не е готово за първи клас...нещо подобно. В градината на каката чух директорката да се жалва веднъж, че догодина 4 група и били 37 деца, 32-3 от трета + 3-4 от сегашната...От друга страна, майки, чиито деца са с предния набор, са подписвали декларации че няма да повтарят подг.група, а ще ги пуснат по рано на училище...
Най-добре иди да питаш директорката как стоят нещата във вашата градина Peace

# 4
# 5
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
Да, може да се повтори подготвителната група. Това се отнася само за дете от набора, който подлежи на задължително предучилищно обучение. Точно днес имах такъв пример. Водя подготвителна група (набор 2003). Една от майките днес дойде да иска педагого-психологическа характеристика за сина й, която да представи на комисията, за да може детето да повтори подготвителната група. Каза, че се е консултирала с психолог, психиатър и те били на мнение, че детето има определен дефицит. В състава на комисията влизат педагози, психолози (не съм сигурна дали има лекари). От инспекторатите обявяват на кои дати ще заседава тази комисия, родителят трябва да си запише час и да заведе детето. След това комисията издава писмено разрешение, въз основа на което детето отново повтаря подготвителната група.
Надявам се да съм обяснила разбрано.

# 6
  • Мнения: 13 358
Ако има конкретна причина, както е обяснила Яна е възможно, но иначе ако е само по желание на родител незнам.

# 7
  • Мнения: 37
В училище знам, че може да се повтаря подготвителната година по желание само на родителите.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 773
Може да се повтори, ако детето е тръгнало 1 година по-рано. Съседката ми направи така с първото сега и с второто. Не са и искали никакви разрешения от разни комисии. Като не осигуряват места в детските градини хората нямат голям избор.

# 9
  • Мнения: 458
Да, може да се повтори подготвителната група. Проучила съм въпроса, който ме касае и мене.
Ние ще караме подготвителна в Дг и после отново в училище.

Имаме решение на ТЕЛК + експертиза от дет.психолог, че детето не е готово за училище.

Диагнозата ни е - хиперактивно+алергична асма , лекарствата за асмата допълнително правят детето ми агресивно и импулсивно.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може. Peace

# 11
  • Мнения: 13 358
Хамелеон пожелавам ти да израстете астмата.

# 12
  • София
  • Мнения: 462
Може, ако е тръгнало 1 г. преди набора си.

# 13
  • Мнения: 835
Да, може.Аз бях в същото положение и се чудих дали да повтаряме предучилищната, защото тръгна по-рано, не с набора си или да го давам в първи клас.
Когато завърши предучилищната госпожата ни каза, че детето е напълно подготвено за 1-ви клас, да не го спирам и така и не повторихме предучилищната, но можеше да го направиме.

# 14
  • Мнения: 1 209
И мен ме вълнува темата. В нашата градина може в посочените хипотези:
- ако посещава група с предния набор;
- при липса на училищна готовност, но учителките споделиха, че тази година май нямало комисии, а е по решение на директора.

Общи условия

Активация на акаунт