Добър работодател ли е "BauMax"?

  • 18 749
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Събирам мнения за Баумакс, защото имам желание да работя при тях.Отварят нов магазин в Надежда и смятам да кандидатствам. Сегашната ми работа е добра и не съм притисната от обстоятелствата, но напусна ли.....няма връщане назад!
Ако Вие или ваши близки работят в Баумакс, Моля, споделете впечатленията си!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам конкретни наблюдения, но не съм чувала нищо добро за работата в големите вериги.
Ако имаш добра работа, защо ще я сменяш?

# 2
  • Мнения: 1 296
влез в http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=2973 точно за баумакс са мненията, може да отсееш инфото, което те интересува

# 3
  • Мнения: 96
влез в http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=2973 точно за баумакс са мненията, може да отсееш инфото, което те интересува
Четох мненията, ,но от тях разбрах, че в Бургас положението е лошо. Нормално е мнението на изгонени или напуснали да е отрицателно. Ясно е, че във всеки магазин условията и атмосферата на работа са различни и зависи от управителите, знам го от собствен опит. Мен ме интересува структурата на ръководството, работния процес, редовно ли е заплащането и дали е твърдо или е обвързано с премии. Заплатите на служителите ги разбрах, но ме интересуваха тези на ръководителите на отдели, имат ли заместници и т.н.....

Нямам конкретни наблюдения, но не съм чувала нищо добро за работата в големите вериги.
Ако имаш добра работа, защо ще я сменяш?
Не съм съгласна с това общо схващане!!! Кое не е добре в големите вериги- редовното заплащане, пълните осигуровки, почивките, отпуските?....е, не може като отидеш на работа да пиеш кафе 1 час и да излизаш от работа когато си искаш и разни подобни, но се свиква със спазването на правилата!

# 4
  • Мнения: 4 916
Нямам конкретни наблюдения, но не съм чувала нищо добро за работата в големите вериги.
Ако имаш добра работа, защо ще я сменяш?
Не съм съгласна с това общо схващане!!! Кое не е добре в големите вериги- редовното заплащане, пълните осигуровки, почивките, отпуските?....е, не може като отидеш на работа да пиеш кафе 1 час и да излизаш от работа когато си искаш и разни подобни, но се свиква със спазването на правилата!


Честите глоби, невъзможните таргети, неуредиците, непрекъснатите заплахи за уволнения... Райски условия за работа.

# 5
  • Мнения: 96
...............................
Честите глоби, невъзможните таргети, неуредиците, непрекъснатите заплахи за уволнения... Райски условия за работа.
Това къде е? Работила съм в две вериги и такива неща не съм срещала! Е, заплахите за уволнения се срещат, но никой не уволнява без желязно основание, а никой не си пише молбата за напускане без причина!

# 6
  • Мнения: 4 916
Направо казвай в кои вериги си работила, да знаят хората, че има и доволна служителка.

# 7
  • Мнения: 127
Напълно подкрепям argun.Съпругът ми от години е в тази сфера,работил е за Баумакс,ръководен персонал.Да,заплащането е редовно,имат премии,обвързани с постигнатите резултати,като цяло заплатите на ръководния персонал са доста високи,осигуровките са пълни.Но и работа на ненормиран работен ден-уж по договор са 8 часа,но реално не е така-управителят стои,докато има работа,работи се под непрекъснат стрес и заплаха от уволнения,ако таргетите не се постигнат...И не говоря само за Баумакс,мъжът ми сега е в друга фирма,и там е същото.Ако си доволна от сегашната си работа,не знам дали е добра идея да я напускаш Peace

# 8
  • Мнения: X
...............................
Честите глоби, невъзможните таргети, неуредиците, непрекъснатите заплахи за уволнения... Райски условия за работа.
Това къде е? Работила съм в две вериги и такива неща не съм срещала! Е, заплахите за уволнения се срещат, но никой не уволнява без желязно основание, а никой не си пише молбата за напускане без причина!
Абе я по-добре почвай. Ясно е, че изобщо не те интересува хорското мнение. Само губиш времето на хората.

# 9
  • Мнения: 96
===========
Абе я по-добре почвай. Ясно е, че изобщо не те интересува хорското мнение. Само губиш времето на хората.
Напротив, интересува ме мнението на хора, които имат какво да кажат..... а не на такива с куп време за губене Mr. Green

# 10
  • Мнения: 0
В момента съм служител в Баумакс  Бургас. Каквото и да говорят другите на мен лично ми харесва. Че има доста проблеми - има си ги, при това те не са само в нашия магазин . Като цяло организацията доста куца. За заплатите обаче са напълно коректни - всеки месец на едно и също число, без забавяния и най - често без разлика в уговорената сума. Има малко проблеми с допълнителните надници, но след адекватна намеса всичко се оправя.
 
...............................
Честите глоби, невъзможните таргети, неуредиците, непрекъснатите заплахи за уволнения... Райски условия за работа.

При нас това не е точно така. Глоба засега не съм получил, таргетите са почти постижими (има малко за поправяне в системата им), чак непрекъснати заплахи за уволнения няма, а неуредици има навсякъде...

Много е важно и на какви колеги ще попаднеш. Аз съм много доволен от хората с които работя (с изключение на някои на ръководни функции), но не се знае на какви хора може да попаднеш ти.
Ти си решаваш, но знай че всяко едно начало е трудно. Но ако имаш желанието и амбицията всичко е постижимо.
Това е от мен... Поздрави от морето Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
===========
Абе я по-добре почвай. Ясно е, че изобщо не те интересува хорското мнение. Само губиш времето на хората.
Напротив, интересува ме мнението на хора, които имат какво да кажат..... а не на такива с куп време за губене Mr. Green
Просто виждам, че отхвърляш всичко, което ти казват, тези, които имат какво да споделят.
Ти кандидатства ли вече , одобрена ли си за интервю?
Аз имах неблагоразумието да кандидатствам за отговорник на отдел, като съответно първото ми интервю беше след около 6 месеца след кандидатсването ми. На интервюто се държаха изключително нагло, обявявайки ми всъщност те за какво са преценили, че мога да кандидатствам, като буквално се заяждаха с мен в стил: Ти за каква се мислиш, я ни виж нас. За позицията, за която бях кандидатствала вече бяха назначени едни дебели момчета с очилца. Виждайки, че изобщо не съм очарована от отношението им, и че все пак имам добро самочувствие, дори не ми казаха на каква заплата мога да се надявам при тях. Имаха наглостта да ме питат колко получавам в момента, и само повтаряха, че техните били СРАВНИМИ. Та лично аз останах с много неприятно впечатление от Баумакс като кандидат-работодатели. Досега не съм виждала жена на ръководна позиция при тях, а обикновените им служители получават мизерни заплати. Един приятел, се оплакаваше, че дори не им подменят жълтите тениски, като започнат да избеляват и да се късат.

# 12
  • Мнения: 96
buttinsky, в първия ти пост не споменаваш тези подробности, извинявай, ако съм те засегнала Rolling Eyes
Не, не съм кандидатствала, защото още не е построен магазина за който ще кандидатствам. Имам вяря, че ще ме вземат, защото имам подобен опит от 7-8 год.!Винаги има опасност да попаднеш на някакви комплексари на интервюто, а ако присъства и австриец то това поведение е задължително, защото това им е маниер, работя с немец от 5 год....До колкото разбрах от форума на "бг работодател" един служител получава 800-850 брутна заплата, което не е малко! Знаеш ли защо подлагам на съмнение всичко, защото за моя работодател пише ужасни неща във "бг работодател" и не само, пък аз и много други си харесваме работата и работодателя!

# 13
  • Мнения: X
Билла също е австрийска верига и се държат със служителите си като с каторжници. Ужасно отношение и условия на работа и плащане.  Абе винаги можеш да си пуснеш документите за кандидатстване, но след като и не е построен магазина можем само да стискаме палци да не се повтори моя случай, макар че освен да се поизнервиш на интервюто и да им теглиш майната няма какво да изгубиш.

# 14
  • Мнения: 3
нищо  не  става  от  тях,  само  като  прочетох  коментарите  за http://baumax-bg.com/baumaks-forum-komentari/   и се  отказах  да  почвам  работа  при  тях...В нета  е  пълно  с  оплаквания  от  тях

Общи условия

Активация на акаунт