Някой помни ли историята с фотографа-педофил по морето?

  • 2 256
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Спомняте ли си една история преди няколко години с фотографът, който снимаше деца по морето , не помня в Албена ли беше или в Балчик. Зарибяваше децата и родителите с обещания за албум снимки за конкурси за красота и постепенно караше децата да се събличат. После някой беше алармирал и се оказа, че е педофил. Моля ако някой помни повече подробности да ме подсети...

# 1
  • София
  • Мнения: 16 025
Май беше англичанин или друг чужденец.
А и много родители бяха водили децата да ги прави фотомодели.

# 2
  • Мнения: 639
Така беше май. В нашата детска се е появил фотограф, утре ще обличат децата в костюми и ще ги снима  "фотограф-художник", разяснил е на децата, че с малко магия ще ги направи принцеси и феи, наредил е да си накъдрят косите... Раздал е брошури, които трябва да се върнат утре ( дори на тях пише "прочети и я върни"), на тях има снимки на деца в ретро костюми, цени за една, две и четири снимки, името му и телефонен номер. Няма адрес, сайт или каквото и да е друго нещо. Текста е :" Нашите портрети са шедьоври, те често печелят конкурси. Вие можете да участвате с тях. Полезни съвети : - Най-важно е прическата. Направете прическа на момичетата, след измиване със шампоан, за да бухне косата и да има повече обем. Прическите на момчетата са грижа на нашия стилист, както и грима на всички деца. Класическият портрет е с усмивка, но без да се виждат зъбките. Моля, репетирайте това в къщи.
За нашите портрети е необходима рамка, а не кичови надписи, цветчета или други фигури.  Условия - не се заплаща предварително - художествените портрети закупувате по ваше желание само ако Ви харесат, така, че вие избирате! Преценката за костюм и аксесуари оставете на нашия стилист. Той е професионалист. От опита ни желаещите за участие са болшинство, затова: Внимание! Ако НЕ ЖЕЛАЕТЕ вашето дете да участва уведомете учителката. Всички останали деца участват."
Шокирана съм, че е допуснато в градината да влиза непознат мъж, да разговаря с децата и да ги увещава да се снимат! Мотивът на ръководството е, че 15 процента от заработените пари остават в детската градина...
Какво е мнението ви...
п.с. правописа от текста е в оригинал

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
На мен ми звучи доста идиотски - ако искам толкова "барната" сесия, знам къде да отида и това няма да е в градината!

ПП. Нани, радвам се да те видя!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 16 025
Свиквай.
После в у-ще всеки ден ще влизат дистрибутори, представители на издателски къщи - ще ви налагат да купувате стоката им. И там % ще остава за у-щето/или лично за ръководството/.
Още в първи клас ще минат да ги зарибят да ги правят манекенки, за екскурзии и зелени у-ща не говоря - те класните си ги движат нещата.
А и обем се получава със специални препарати за обем, не само от шампоана.
човека просто иска да изкара пари, явно е в комбина с хора от градината.
Едва ли родител ще откаже да заплати направените на децата снимки.

# 5
  • Мнения: 639
На мен ми е супер идиотски, та чак ме вбесява. Ивонска чета редовно, но не пиша  Heart Eyes
Знам за подобни в училище - мама съм на три девойки, голямата е 4 клас. Имам обаче параноя от злоупотребяващи с деца хора, особено ако има педофилски привкус...

# 6
  • Мнения: 286
От написаното не оставам с впечатление, че става дума за измама - много ясно, детайлно и дори професионално ми звучи. Предполагам знаете, че имате право да присъствате на фотосесиите.

Имате ли някакви конкретни подозрения към въпросния фотограф или просто предпазливост?

Фотографите обичат да ходят в градини и училища, защото там изкарват доооста добра печалба. Друга е въпроса  дали е редно да "търгуват" там.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 388
nani_, предполагам, че за Варна става въпрос - в градината на дъщеря ми същите (текста на брошурата ми направи впечатление) снимаха всяка година. Дария има участие в първата фотосесия, но не беше нито гримирана, нито с прическа - снимка на син фон в ретро костюм(на живо са доста износени и поизбелели, но на снимките изглеждат по-добре)  с ветрило. Отдавна ходят по детските градини, защото почти всичките ми приятелки имат подобни снимки на децата.

# 8
  • Мнения: 73
От написаното не оставам с впечатление, че става дума за измама - много ясно, детайлно и дори професионално ми звучи. Предполагам знаете, че имате право да присъствате на фотосесиите.

Имате ли някакви конкретни подозрения към въпросния фотограф или просто предпазливост?

Именно!  Peace

Ако не бяха фотографите в детските градини и училища, да не съм имала нито една снимка от там.
Винаги е имало фотосесии в детските градини и ще има. Още от времето когато моите родители са били в детската.

Каква е тази параноя?

# 9
  • Мнения: 5 622
В градината, в която до последно ходеше синът ми, пък никога не е идвал фотограф. Всъщност излъгах. Ходил е веднъж, първата им Коледа и до там!
На мен ми липсват тезн снимки, аз от моето детство и спомени от ДГ имам такива- и от 8 март, и от Коледа, и от всички останали празници...
Всички снимки, които има сина ми в ДГ сме ги правили ние- родителите  Confused За Звездичка става дума. Не знам как е по другите градини.

# 10
  • Мнения: 639
За София става въпрос. Просто предпазливост. Снимки от градината имаме много - от всяко тържество и от родителите, и от фотограф, учуди ме начина по който се "навиват" децата без родителите да знаят изобщо. Пък и тези снимки не са от тържество или например просто игра в детската градина и по никакъв начин не изглеждат като - деца в детска градина-. Утре ще се появи някой откачен и отново безпрепятствено ще има достъп до децата! Параноично е но фактите са си факти - злоупотреби с деца колкото искаш! Мъжът ми прочете брошурата и каза "Тая няма да стане.". Лично на мен изобщо не ми е приятно непознат да агитира детето ми така :" мама да ти накъдри косата и с малко магия ще те направя принцеса". За какъв професионализъм иде реч, като дори брошурата е неграмотно написана? От мненията Ви оставам с впечатление, че нямате нищо против с вашето дете да е обект на подобна агитация.

# 11
  • Мнения: 5 370
Аз като цяло съм ПРОТИВ манекенските и моделските изпълнения, писала съм го другаде, но , така или иначе, имам син и той не е таргет май на такива попълзновения.

В нашата детска не съм чувала за такива неща, а и досега имам едно снимки само от тях, за Коледа тази година.

# 12
  • Мнения: 4 916
Онзи фотограф се подвизаваше под името Чарлз Тейлър, по паспорт обаче бил Алек Ансуърт - навремето излезе от България през Турция. Като знам как се мотаят съдебните поръчки из чужбините, нищо чудно още да не му е приключило делото.
Познавам семейства, които много искаха дъщерите им да стават звезди и се набутаха при него.
При един от "кастингите" му във ФК се бяха събрали хиляди родители от Варненска и съседните области. Сред неодобрените имаше ревове, истерии, родители, които се хапеха от злоба и обсъждаха с какво точно е по-красиво детето на другите, че е одобрено и т.н.
Тогава бях пуснала тема за този фотограф и разгневени родителки на бъдещи звезди ме разкъсаха виртуално.
Колкото до фотографите по училища и детски градини - навремето трябваше да правя някакъв прокет по социология, за да ми заверят семестъра, и отидох в старото си училище с анкетните карти. Директорката ми обясни, че по закон никой не може да интервюира, снима и т.н. лица под 18 г. без съгласието на родителите им или на директора на училището/детската градина. Затова винаги се учудвам на ентусиазма на бТВ с техния малък коментар - явно е правен в детски градини и в малките класове, но дали родителите им са дали съгласието си? Също и 168 часа - години наред публикуваха анкета по въпрос от седмицата само с деца...

# 13
  • Мнения: 5 370
Аргун, аз съм убедена, че те СА искали съгласието на родителите, че нали то е такава гордост да си видиш отрочето по тивито, моля ти се.
При нас за всяко нещо идват уведомителни бележки разни, декларации за попълване и так далее.

# 14
  • Мнения: 73
Не виждам нищо лошо в това че родителите са предупредени за прическа на детето. Винаги са ме предупреждавали- и в детската и в училище. А веднъж непредупредена, щерка ми е с висящи чорли, жалко за съсипаната снимка. Фотографът не е длъжен да си води със себе си тълпа фризьори които да рЕшат момичетата и сплитат плитки. А нали все пак снимките им трябва да се харесат от родителите за да бъдат купени? Снимай го рошаво и неугледно, на кой му трябва такъв спомен? Те правят все пак професионален портрет.

Никой с нищо не ви е предлагал манекенство както се разбира. А как въобще си представяш педофилски изпълнения в детска градина и пред очите на персонал?  Shocked Такава чак подозрителност си има медицински термин.

Общи условия

Активация на акаунт