Умалително име за Станислав

  • 11 759
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
...което да е различно от Слав и Слави. Ще се радвам ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 399
Всички Станиславовци,които познавам ги наричам Стъни! И една Станислава,която наричам Съни,та си мисля,че може и за Станислав да се използва!  Peace

# 2
  • Мнения: 2 674
Имах съученик  на който казвахме Станьо. На мен много ми допада.

# 3
  • Мнения: 1 054
Моя съученик Станислав беше Станчо.  Peace
Предпочитам Слави пред Стани, например.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Познавам един Станимир, на когото му казват Стаси. Може да послужи и за Станислав.

# 5
  • Мнения: 943
На моя Станислав му казват : Стани, Станчо, Стенли, Станка и майка му - Таньо  Crazy. , баща ми- Стаси  ooooh! ( на 2 метра мъж и 120 кила)
Аз лично не бих избрала това има  Laughing

# 6
  • Мнения: 88
Благодаря ви за идеите, на мен винаги ми е трябвало малко време за да свикна с нещо ново, но мисля че намерих обръщението което ми допада.

# 7
  • Мнения: 35
Тъй като аз съм Станислава ми казват на галено Стаси. Чувала съм на Станислав да казват Стенли, но някак не ми допада, на едно бебе според мен би подхождало Съни или Сънчо Laughing

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Имах колега Станислав викахме му Станко,което въобще не ми харесваше.

# 9
# 10
  • Мнения: 57
Стенли  Peace

# 11
  • Мнения: 438
 Брат ми се казва така. Като беше дете вкъщи го наричаха Таник  Laughing Много оригинално, нали !
 А сега е : Стенли, Станче (ударението е на е),  Стани.

# 12
# 13
  • Мнения: 1
На Станислав най-много върви Стан и Сти, според мен.Стенли (както е галеното на сина ми) е супер сладко, но не ми се връзва със Станислав.

# 14
# 15
# 16
  • Мнения: 62
На Станислав , който аз познавам всички му казват Тафо.

# 17
  • Мнения: 526
Познавам двама Станиславовци - на единия му казваха Стъни, а на другия Стас (Стасе)

# 18
  • Мнения: 2
Стънчо, Съни за бебе

# 19
  • Мнения: 11 568
Стъки.  bouquet

# 20
  • Мнения: 77
аз познавам един на който му викат Стенли и един Стас

# 21
  • Мнения: 441
Имах познат на който му викаха Съки.На мен май Слави най ми допада.

# 22
  • The point of no return
  • Мнения: 822

Подкрепям напълно!

# 23
  • Мнения: 8
Мъжа ми се казва Станислав.Майка му винаги се обръща към него със "Станиславе".Приятели му казват Стаско,Стъни.Сега всички се обръщат към него със Стейн,но живеем в англоговоряща страна и им е трудно Станислав.Съни за малко дете мисля е супер.

# 24
  • Мнения: 881
Моя приятелка очаква сега момченце и бебчо ще носи името Станислав,на галено са решили да му казват Стас Heart Eyesмисля че е страхотно Peace

# 25
  • Мнения: 108
На Станислав съм чувала Стафо,а на Станислава Таня  Flutter .

# 26
  • Мнения: 38
Стас
Стаси
Стасик
Стани
Станьо
Тенко
Теньо
Слави
Славчо

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Сега се сетих, че имам един познат Станислав, на когото му казват Ачо. Винаги съм се чудела от къде идва. Но е на приятели на родителите ми, с които отдавна нямаме връзка и няма как да попитам.

# 28
  • Мнения: 38
Ачо се вика на Ангел и Рангел, не на Станислав по принцип, но всичко е възможно Simple Smile

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Да, знам, че е така. Но понякога родителите възприемат за име това, с което децата се наричат самички и може би този случай е такъв. На моята Преслава и казвахме Приси, но тя си казваше сама Писи и вече всички си я наричат така.

# 30
  • София
  • Мнения: 44 120
Станчо...Стенли....Стан...Слави...Стаси(ама това по-момичешко бие).
Тани....
Тасо също съм чувала като вариант...

Истината е, че нито името, нито някое умалително ми допада.

# 31
  • Мнения: 45
Слав Peaceи е най-добре

# 32
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Племенникът ми се казва така и му казваме Стаси  Flutter

# 33
  • Мнения: 1 364
Сашко, Сашо

# 34
  • Мнения: 2
Слави,Стани,Стас

# 35
  • Мнения: 15 379
Кръстникът на сина ми е Станислав.
Всички го наричаме Стани.

# 36
  • Мнения: 6 713
Стаси Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 309
Мъжа ми се казва така.Всичките му роднини му казват Станислав.Някои приятели му казват Стани,а колегите-Стенли.

# 38
  • София
  • Мнения: 795
имам братовчед с това име и му казваме Станчо. Сега е в пубертета и от време на време предпочита Стан, особено ако има момичета  Joy

# 39
  • София
  • Мнения: 309
Ооо,ужасно ми е Станчо-много селско,като на дядо...право е момчето.Има толкова мъжествено и хубаво име-и с това Слав накрая,толкова гръмко,а да му се казва-Станчо,ужасно е.По-добре се съобразете с него и си му казвайте-Стан. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 795
Ооо,ужасно ми е Станчо-много селско,като на дядо...право е момчето.Има толкова мъжествено и хубаво име-и с това Слав накрая,толкова гръмко,а да му се казва-Станчо,ужасно е.По-добре се съобразете с него и си му казвайте-Стан. Peace

ние си имаме с него "тайно" наименование - само Слав, защото той завършва на -слав, аз на -слава...съжалявам за отклонението от темата Simple Smile

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 364
Стан или Стас мисля, че звучи прилично. Иначе по принцип съм чувала Стъни и Таньо като умалителни обръщения към Станислав. А в женския вариант - Съни.

# 42
  • Мнения: 7
Вуйчо ми се казва Станислав и му викаме Тани.  newsm03
Надявам се съм била полезна. smile3525

# 43
  • Мнения: 7
Стас, Стаси, Стан

Общи условия

Активация на акаунт