Стана ми интересно, как изяждате всичко...

  • 1 976
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз готвя само едно ядене, от къде време за повече  Tired  + салата обикновено. Само събота и неделя ако не ме мързи - се развихрям и правя повечко манджички и десерти.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
не знам дали се брои, ама аз като заготвя за гости гледам за има поне 3-4 салати, няколко различни гарнитури към основното ястие (а то обикновено е месо) и поне 2 десерта.
сега съм наредила 3 комплекта гости за почивните дни и ме чака яко готвене...

# 17
  • Мнения: 5 500
майка ми готви за баща ми и брат ми.
И точно така: има два вида салата/малко количество/, супа, второ - като едното е с месо - и десерт. И двамата си изяждат всичко.
...
Е, не Crazyте са лауреати направо Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 500
не знам дали се брои, ама аз като заготвя за гости гледам за има поне 3-4 салати, няколко различни гарнитури към основното ястие (а то обикновено е месо) и поне 2 десерта.
сега съм наредила 3 комплекта гости за почивните дни и ме чака яко готвене...
Не, не говоря за гости Naughty
А пък и за гости не готвя толкова много, обикновено правя салата /домати-краставици или зеле/, пека нещо местно в гювеча и картофи по някакъв начин, десерт или купувам или сладолед, ако съм на кеф може да сготвя сладкиш. Понякога слагам и сирене и кашкавал. Абе не са си отишли гладни гости от къщи, като продължавам да ви чета почвам да се замислям, обаче, 3-4 салати..., че и различни гарнитури, че аз трябва цял ден да готвя #Cussing out
А пък в почивните дни готвя още по-малко, едно ядене да има за два пъти и айде на вън Mr. GreenМ тъй де, няма времето ми да минава на печката само Sick

# 19
  • Мнения: 3 927
А пък в почивните дни готвя още по-малко, едно ядене да има за два пъти и айде на вън Mr. GreenМ тъй де, няма времето ми да минава на печката само Sick[/b][/color]

Това и аз го обичам, затова готвя в петък повечко, да не съм на печката и през почивните дни.
Обаче ти нещо си си променила хранителните навици, щом толкова ядете навън? И месо гледам, че готвиш.......

# 20
  • Мнения: 5 500
....Обаче ти нещо си си променила хранителните навици, щом толкова ядете навън? И месо гледам, че готвиш.......
Абе, не ядем много навън. Няколко пъти с Цецо обядвахме  Embarassedпо една супичка на БК, сега тука скоро като беше топло за разходки. Иначе, имах предвид с това "навън", че готвя и излизаме на разходка и се връщаме вечерта Grinning
Пък месо готвя, ми к`во да го правя newsm78като моя благоверен ми донесе 5/5 кг телешко месо и кайма, и сега телешко в гювеч, супа топчета, нека и той си облажи душата милия ми, все с картофи, боб и леща го гощавах допреди време Mr. Greenама не е протестирал де Laughing
Ти кажи как правиш тая супа с кашкавалени топчета Wink?

# 21
  • Мнения: 3 376
Аз пък не готвя повече от 1 ядене (+евентуално да забъркам салата или таратор). Обаче като наготвя, правя огромни количества... които обикновено свършват за 1 ядене Twisted Evil А сме двамата с мъжа ми - смятайте! Не знам ако вземат да се пръкнат още няколко като нас, как ще се изхранваме Rolling Eyes

# 22
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Понякога изяждаме всичко, понякога го ядем два дни, а се случва и да прибера част от готвеното във фризера - така реагирам в екстремни моменти, когато нямам време да готвя.
В повечето случаи готвя веднъж на два дни, само събота и неделя се отпускам повече край печката  chef

# 23
  • Мнения: 3 861
Аз обикновенно готвя по едно нещо, рядко имаме по две-три неща. Не обичам храната да заседява, мъж ми не иска да я яде ако е на повече от един ден, а и време нямам много за готвене. Иначе обичам да готвя, но като се разготввя и ставам сто кила, тъй като както казах мъжот иска прясна манджа, а аз съм добро прасе и омитам всичко и затова по една манджа, салата или сирене или някакво месце нарязано зависи от яденето. За десерт рядко имам време

# 24
  • Мнения: 3 927
Ти кажи как правиш тая супа с кашкавалени топчета Wink?[/b][/color]

Аз нещо съм се смахнала и съм объркала темите Embarassed
Ето какво исках да ти напиша за супата с кашкавалени топчета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35230.msg918079#msg918079

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз се учудих какви сръчни домакини има newsm78 -спретнали по няколко  манджи и десерт...
Аз готвя само по едно ядене на ден. Задължително супа,а може и  някакъв аламинут. А сега като започна работа ,може да взимам през  седмицата нещо готово.
Глезотийките ще оставя  за почивните дни Grinning

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 22:14 от StaM

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
...Уф , каквото и да приготвям, каквото и да пазарувам - пълня кофата за боклук непекъснато! Рядко, ама много рядко ядем едно ядене 2 пъти...уж се каниме и след някой и друг ден - бум на боклука. А колко продукти отиват без дори да са отворени....срам ме е да си кажа! Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 517
Аз другата тема не съм я чела, но и по-добре да не го правя, че ще се комплексирам.  Embarassed Обикновено готвя по едно ядене всеки ден (може да е по-гъста супа или нещо друго, но не и двете), а десерти не съм правила от векове (макар че преди обичах да се занимавам, ама сега къде ти време). И салати не правя, мъжът ми си ги реже сам. А понякога, като не мога да измисля нищо, сварявам само за малката набързо някоя супичка (тя яде всичко, докато мъжът ми нейните супи не ги долюбва), а ние мажем филии.

# 28
  • Мнения: 1 798
Ще накарам мъжо да види тая тема,защото мрънка,че само аз готвя по веднъж на ден.А-а-а-а-а-а-а!! hahaha

# 29
  • Мнения: 2 922
...Уф , каквото и да приготвям, каквото и да пазарувам - пълня кофата за боклук непекъснато! Рядко, ама много рядко ядем едно ядене 2 пъти...уж се каниме и след някой и друг ден - бум на боклука. А колко продукти отиват без дори да са отворени....срам ме е да си кажа! Embarassed
И мен ме е срам, но обикновено гъбите са потърпевши. Купуваме гъби ей така без да съм ги намислила за нещо и после остват и ги хвърлям  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт