Езикови школи по италиански и испански

  • 38 046
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Маита5, благодаря. Прозвъних ги. Горе-долу ме устройват курсовете, но при тях пък трябва да се внесе предварителна гаранция от 200 лева. Което не значи, че и тези които ме отбиха за септември, също няма да искат.
Егати глупавата програма, толкова рестрикции са наложили на школите, не им плащат, и те сега не щът да ни обучават  Crossing Arms Хубава работа, ама българска ...

# 31
  • Мнения: 4
Момичета, преди време и аз се бях спряла на Леника, но нямаха стартираща група. В Сервантес ми се сториха  много парите- нивата са раздробени и 30 часа излизат близо 300 лв без учебните материали. Така че през февруари и март изкарах съботно- неделно  първо ниво А1  по испански в УЦ "Детелина". Преподавателят ни беше млад филолог  и групата беше от 5 човека. Останах доволна, но за второ ниво останахме само двама, тъй като две момичета заминаха да работят в Испания, а едно момче се отказа,  така че с интерес ще следя темата във форума. Препоръчвам ви тази школа. Ще следя и вашите предложения.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Малко по - точна информация за Сервантес - 60 часа (дневни) са 350 лв. , вечерните и съботно - неделните са малко по - скъпи.

# 33
  • Мнения: 2 483
Поради причините, изтъкнати от quiche, избягвам да записвам курсове в малки учебни центрове. Обикновено се събира група за началното ниво и като приключи нивото - до там. Нагоре рядко се сформират групи....

Учила съм испански и в "Иберика", и в Сервантес, там проблемът със събирането на групите дори и за високите нива наистина не стои. В "Иберика" цените са напълно приемливи, в Сервантес е цифромания  Crazy

# 34
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет,
аз в край на сметка се записах в Космос. Доволна съм, на много удобно място е, преподавателката е много симпатична, групата е 5 човека.

Само сега възникна един проблем. Заявиха, че курсо (3-те нива) трябва да приключи до нова година  Shocked, така че няма да имаме предварително обещаната ни ваканция през август и не знам какви още глупости. За целите на отчетността трябвало да приключат курса в тая година. Чули ли сте нещо подобно. Ами групите, които почват през септември, та какво ще правят  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 459
аз уча испански в Сервантес, вярно че са малко по-скъпички, но все пак е институция с утвърдено име и качеството е на ниво. Лошото е само че малко се влачи обучението, но пък и това си има добри страни, не се претупва всичко набързо, а се набляга на упражнения, говорене и т.н. Базата е много добра и има много готини преподавателки  Grinning

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а да препоръчате частен преподавател по испански...  Rolling Eyes

# 37
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ами мисля че, преподавателката ми от Космос дава частни уроци - Катя Миленкова. На 37 години е, не е филолог, но е живяла дълги години в Испания

# 38
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ако някой има желание да започне скоро ниво А2 по испански, в много малка група, сутрин от 8 до 10 часа, в центъра - да заповяда в УЦ Космос. Че не могат да съберат кворум и искат да ни прекратяват курса, а ще бъде много жалко - преподавателката е много симпатична и часовете минават много приятно.

# 39
  • Мнения: 61
Аэ препоръчвам школа по испански "Иберика". Там покрих 2 нива и съм доволна.  Simple Smile

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не съм много в 4ас с  езиковите Школи в Бг, но да споделя 4е тук, Испания с най голям авторитет се ползва Института Сервантес.
Когато посеЩавате Школи по испански, обърнете внимание, къде са издадени у4ебниците и  изберете тези, които са в Испания.(В южна америка испанският е много разли4ен като произноШение, ре4ник и граматика.)
Ако държите на добър кастейано(официалният език на Испания)  потърсете преподавател без акцент(обикновено живееЩитите в автономните области, Каталуня. Галисия, Андалусия, и т н т имат доста силен акцент.
Не се доверяявайте много на български преподаватели.
Съдя по преводите ,  излъ4вани по Бг телевизии(сериали, репортажи Шоуто на Слави.....) Понякога нямат ниЩо обЩо с истината.


# 41
  • Мнения: 4
Радос, много неприятна е ситуацията, в която си изпаднала и от сърце ти желая всичко да се уреди бързо.
  Нещото, което мен лично ме притеснява, е че на много места преподавателите не са с филологическа подготовка. Като завършила именно подобно образование- Английска филология, смело мога да твърдя, че такива преподаватели, колкото и да са старателни, добросъвестни, лъчезарни и с житейски опит в определена страна, винаги имат несигурност при преподаването.
Момичета, не ме разбирайте погрешно, но човек без бегли познания по синтаксис, морфология, фонетика, методика на преподаването на ЧЕ, странознание, всички литератури, специализиран чужд език само ограбва хората, които уж учи на нещо.
Не приемам, че човек, живял 5 години в някоя страна, работейки там нещо, има правото след това да се завърне и да залъгва своите ученици с определени знания.
Това е мое мнение и не ангажирам никого с него. Поздрави!

# 42
  • Мнения: 3 248
Да препоръчам и аз не школа, но едно момиче за курс по италиански, казва се Мая - много е приятна, разработила е някакви свои учебници и учебни помагала - ентусиаст. Доста ме вдъхновява засега.
Ето това е сайта й: http://www.italianski.com/. Може и индивидуални занимания, може и в група. Предлага и скайп уроци, но аз не съм ползвала и нямам впечатления. Цените, които предлага ми се струват доста ниски.

# 43
  • Мнения: 2 241
Аз се записах на курс по италиански в Италика за второ ниво.
Има лятна промоция, та реших да се възползвам. Ще дам отзиви, като мина няколко часа.

# 44
  • Мнения: X
аз уча испански в Сервантес, вярно че са малко по-скъпички, но все пак е институция с утвърдено име и качеството е на ниво. Лошото е само че малко се влачи обучението, но пък и това си има добри страни, не се претупва всичко набързо, а се набляга на упражнения, говорене и т.н. Базата е много добра и има много готини преподавателки  Grinning

Изкарах едно ниво в Сервантес и не мога да се похваля със същите добри страни. Явно е въпрос на късмет - нашата група беше натикана в миниатюрна стая със скосени тавани, в които просто нямаше как да подредим масите така, че да има място за всички и да виждаме преподавателя. Отделно самата преподавателка не употреби по никакъв начин наличната техника - часовете минаваха в писане на думи по бялата дъска и преписване кой както може и колкото вижда. Доста съм разочарована, откровено казано.

Общи условия

Активация на акаунт