Подарък за госпожите в ПГ - моля за идеи

  • 2 079
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Дъщеря ми завършва тази година ПГ и с няколко майки говорихме да съберем пари и да купим на госпожите подарък за спомен. Да, ама с идеите сме кът - говориха за икона, сервиз, не ми харесва нищо. Моля ви, дайте идеи, да е нещо, което хем да изрази благодарността ни, че научиха децата ни на много неща (от 1 група до сега ги гледат), хем да е ценно, ама и аз как го обясних! Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 474
Аз също съм в чуденка.Лошото,че е подпитах някои майки и не усетих ентусиазъм.При нас имаше честа смяна на госпожи и разни конфликтни ситуации.Аз съм доволна и смятам ако се наложи да изразя благодарността си еднолично.Като си мисля за ръчно изрисувани шалове и цвете в саксия,например орхидея.

# 2
  • София
  • Мнения: 254
И аз щях да кажа за хубаво саксийно цвете, а и ша;ът е супер идея. Другото, за което се сещам е хубава книга/енциклопедия в луксозно издание или дигитална фоторамка.

# 3
  • Мнения: 13 413
Ако е личен подаръкът -подарявам цвете с кутия бонбони. Ако е от повече майки по.бих заложила на бижу или нещо лично за нея.
Иконата все пак е свързано с вярвания и т.н не мисля, че е много подходящо.
В случая мисля, че е важен жестът.

# 4
  • Мнения: 800
Май повечето майки са на вълна "ваучери" за някой магазин, където госпожите да си изберат сами сувенир или бижу. Аз не съм много склонна, защото исках да е подарък, ама сигурно ще се спрем на ваучер. Благодаря на всички които се включиха. Това със събирането на парите също се оказва много сложна картинка, уж всички са съгласни, но някой друг да направи, организира, намери - бре какви хора сме българите, винаги се чудя... Наех се аз да събирам парите, но някой трябва да дойде с мен по магазините не искам сама да избирам, за сега само една майка се е съгласила.

# 5
  • Мнения: 3 479
Ние също се спряхме на ваучер от магазин за ръчно изработени бижута. Нашата госпожа харесва големи, цветни бижута. Нека си избере сама. Иначе рискуваме и най-старателно избраният подарък да бъде прибран в някой шкаф и никога да не бъде използван. Вкус със вкус не си приличат, а аз много ще се радвам нашата госпожа истински да се радва на подаръка си и да си го носи с кеф. Тя заслужава най-доброто Hug

# 6
  • Мнения: 1 298
Тъй като съм работила в градина, съм получила и доста подаръци.  Laughing

На всичко съм се радвала, въпреки че бижута ми идват малко в повече.

Но най-яките спомени са ми едни албуми, пълни вътре с рисунки и колажи направени от самите деца.
Също снимки на децата, на някои сме заедно и много готини неща написани - благодарности, случки и пр.
Понякога си ги отварям и разглеждам и ми става едно мъчно за дечицата. Чудя се сега как ли изглеждат...

# 7
  • София
  • Мнения: 39 847
В една подобна тема бях писала за единият от подаръците на учителките. Milla Elaine потвърждава Simple Smile
Направихме колаж със снимките на децата. Голям, в рамка.

# 8
  • Мнения: 800
Да, ама самите госпожи организираха такъв албум със снимки на всички деца и общи, така че това не става като идея. Чудя се, защото на мен не би ми харесало да ми дадат ваучер и да си избирам подаръка сама, по-бих се радвала нещо да получа, независимо дали ще ми хареса, та затова пуснах темата за идеи. Една мама днес предложи картини - ама и това си е до вкус ...

# 9
  • Мнения: 138
D.Stoyanova ,Milla Elaine може ли да  споделите повече за тези албуми на нас ни предстои да правим такива и събираме идеи .

# 10
  • Мнения: 1 298
MTX, ами представи си една папка и вътре пълна с разни рисунки, колажи от снимки,
разказани случки и пр. Някои ми бяха залепили снимки на дечицата от самото раждане дори.
Имаше ръчички и крачета също, апликации.
Някои майки дори ми бяха написали какво най-много са харесали в мен, в работата ми с деца.
Много мило и всичко пазя.  Embarassed

# 11
  • Мнения: 4 668
Аз мисля догодина при завършване на ПГ да подаря на нашите учителки по един хубав портфейл - естествена кожа .

# 12
  • Мнения: 800
D.Stoyanova ,Milla Elaine може ли да  споделите повече за тези албуми на нас ни предстои да правим такива и събираме идеи .
Това, което ни показаха и за което платихме по 15 лева беше един албум с кожена подвързия, А4 формат, на всяка страница - снимка на хлапето, а най-отпред общи снимки с и без госпожите. Дойде фотограф, който прави снимки, трябваше дечицата да са облечени официално... Това, за което говори Milla Elaine е трудно да го организираме, всеки е готов да даде 10 лева, но да нес е разправя.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 847
D.Stoyanova, при желание става.
Да, в повечето случаи реагираме "да не се разправям аз". При нас една майка задвижи всичко покрай колажа. Събираше снимки, обикаляше по фотоателиетата. Определено не й беше лесно.

# 14
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  В групата на синът ми решихме да събираме по 10 лв. за подарък. Имаше, разбира се, и недоволни, но накъде без тях... Една от майките/от род. актив/ поръча в златарско ателие златни бижута за двете учителки и лелката. Не зная точно какви ще са бижутата/синджир, пръстен или гривна/. Много сме доволни от грижите, които полагаха за децата ни. Заслужават много . Наесен синът ми пак ще е в ПГ, защото е по- малък от децата в сегашната си група. Събираха ни и по 15 лв. за албуми. Е, тази сума определено ме учуди и подразни. Видях какъв ще е албума. Меко казано, не съм впечатлена. Цветя ще нося за всяка от учителките на изпращането на 31 май. Сигурно и всяко от другите деца ще носи цветя.

Общи условия

Активация на акаунт