Филц - познавате ли тази текстилна техника? -

  • 68 169
  • 713
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 691
май ще е по твърдия т.к. елхичката ми трябва да стои възможно най-стабилно..............ако си взема от мекия може да се огъват краищата.
Аз тъкмо днес си мислех да обиколя магазините ама моите решиха да ми вдигнат Т и сега съм с двете в къщи. Като ги пусна на градина ще ида до магазините че то времето минава. Иска ми се да я измайсторя до 1 дек

# 676
  • Мнения: 481
Има време до 1.12 ще успееш. Дано се оправят бързо дребосъците.  Hug
Ти как точно искаш да бъде тази елха?
Аз си я представям плоска, изрязана фигура на елхичка и закачена да виси. И на нея ще закачиш дребни фигурки нали така?
Ако е това което аз си представям, може за да укрепиш да не се огъва да изрежеш две елхички и между тях да сложиш картон например. Ако залепиш с Ц200 като изсъхне става много здраво, но съхне бавничко. Може да залепиш и с горещ силикон ако имаш. Нещо като сандвич ще се получи.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 691
ахааам точно това ми е идеята Трябва да е стабилна т.к. ще закачам по нея малки подаръци че и за двете деца и за да не увисне на стената трябва да е стабилна. Значи да си взема картон и Ц200-а лепилото дали ще се вижда като се залепи в смисъл като вдлъбнато?

# 678
  • Мнения: 481
Не би трябвало да се вижда. Аз съм лепила тънък филц с ц200. Лепилото попива във филца и съхне по-бавно, но като изсъхна стана здраво и лепилото става прозрачно, не се вижда.

# 679
  • Мнения: 230
При мен няма филц на листи- Ние си го правим сами  Wink.

# 680
  • Мнения: 1 488
Здравейте и от мен  Hug
Големи емоции имах тези дни,та чак сега имам възможност да ги споделя.
Скубах агнешка кожа,но чак на пролет ще се пере,че е много студено сега.
Заведоха ме на дарак и там видях и не само ами и нареждахме чепканата вълна и сега си имам натурална кафява и бяла дарачена вълна.
Винаги съм си мислела,че боядисването става след като се издарачи.
Та днес реших да пробвам да боядисам вълната със степчета,както и от други места съм чувала.
Боядиса се,но имам много ясно големи забележки.
Първото което е се меланжира.
Второто,че ухае на сок
Трето,някой лепнат.
Извод:Не с рога воле!
Реших да изплакна боядисаното с малко сапун  Grinning и сега имам едни дълги меланцирани шалчета ухаещи на сок
И сега остана следващият етап от експериментите да си пробвам с боя за вълна!Тази цапливата процедура ще я мисля кога да я правя.
Мога ли вече напластено да го ползвам в друго напластяване?

# 681
  • Варна
  • Мнения: 691
Ето го и моето творение Коледен календар.
Идеята на kokoshinkata  да го уплътня с картон беше мн добра  Heart Eyes за нея!



Ходих в кн. Слънце за да видя дебелия филц но мн скъпо щеше да ми излезе.
Взех от тънкия зелен филц 1 метър, намерих и дебел картон който залепих под него на цяло като предварително го  облепих с хубав червен плат. така се получи двулицева елха-от едната страна е зелена а от др. червена-кеф ми едната година зелен коледен календар а другата ще е червен Laughing
Заших малки джобчета на елхата в които съм сложила картончета с дните от 1 до 24 дек.Сега само трябва да измисля какви декорации да сложа на джобчетата че така стои мн постно. В Слънчоглед имаше мн интересни малки декоративни дървени коледни играчки -взех 2-летят се с двойнозалепващо тиксо и съм ги сложила на дните 7 и 10. искаше ми се и на др джобчета да сложа такива но едното е 0.90ст и за 24 дни ще станееееее............затова ще мисля друго-панделки, шишарки и такива неща, ще се разровя в нета за идейки.
Иначе всичко това като разход ми излезе 15 лв. -доста добре според мен.
В книжарчицата се продаваше такава елха от твърд филц но тя си висеше на стената и краищата и се огъваха.............не ми хареса мн а беше 26лв

# 682
  • Мнения: X
Milagros, страхотна елхичка! Браво!

# 683
  • Мнения: 1 488
Бързам да се похваля.С боя за яйца май ще стане работата Wink обагрила съм тука няколко неща,но вълната понамирисва.Свекърва ми много през просото я е прала кафявата.Бялата по немирише.Тука майсторя едни нещица.Като изсъхнат ще показвам  Grinning

# 684
  • Мнения: 0
Здравейте на всички творци от този форум Simple Smile !Искам да ви попитам дали някой знае къде в Добрич мога да си купя филц?И въобще в какви магазини мога да го открия,освен художествените?Кинкалерии?Благодаря предварително!

# 685
  • Мнения: 230
Щък, големи идеи за боядисване, ама със сок Laughing, С боя за яйца може и да стане, но избелява много бързо и най- вероятно става неравномерно. Ако не искаш да използваш специална боя за вълна- използвай естествени багрила- стават хубави пастелни цветове и не пускат- премахват и миризмата на дарачената вълна.

Milagros, Елхата е много хубава, мога да ти дам идея за декорация- с малко вълна или памук да оформиш като навалял сняг. Естествено можеш да направиш и снежни човечета и снежинки. Можеш и от бял филц да ги изрежеш.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте, понеже тук сте спецове по вълната ще попитам тук. Имам 2 прани, но невлачени руна и търся да намеря във Варна или близо около Варна дарак да ми ги извлачи, но питам тук, питам там, никой нищо не може да ми каже. Пробвах да я извлача на ръка, направо си е робски труд, скоростта ми е по 2 шепи на ден.
Ако някой знае къде мога да дам да ми извлачат вълната в района на Варна ще бъда много щастлива.   bouquet

# 687
  • Мнения: 1 488
vokade, аз няма да мога да помогна.
Ели,  Grinning ами имам идеи,но пробата ми с топчетата не се получи.5 направих.Всичките са сбръчкани.Само първото ми стана,а него го търкалях на кърпа.Май пак ще пробвам с кърпата,може и от там да е станала работата.
Идеите ми за разни неща постоянно препускат,но нямам много време.Беба се събужда или пък баткото си иска вниманието.Мъжу мънка,че цялата къща е във вълна.И мале леле е работата.За мама искам украшение за именния ден да и направя.В процес на работа е! Имам време де!Света Анна е на 9-ти.Та такива ми ти работи.Сега ще пробвам да направя овца Mr. Green
арахна, аз чак в Смядово ходих  Wink
незнам къде можеш да намериш

# 688
  • Мнения: 2 342
Възхищавам се на красотите, които показвате!   bouquet

Посъветвайте ме откъде да си купя евтин филц, може и от чужд сайт  Peace. От http://gretasart.com/ си купих за 0.70 лв./парче.

# 689
  • Мнения: 481
Milagros Разкошна елха! Браво! Радвам се че идеята ми е помогнала и е била полезна.

Мира:) Мисля че при Грета е най-евтин филца. Поне аз не съм попадала на по-евтин. Срещнах в един сайт на 0.59 ст. Но като сложиш цената за доставка и то става пак по-скъпо. Така, че Грета е твоят човек ми се струва. Пък и там филца е много хубав, мекичък

Общи условия

Активация на акаунт