ФЕВРУАРЧЕТО все по-голямо става, а мама за море се упорито стяга! (8)

  • 25 688
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 219
Ефи, пишлето е задължение на мъжа ми и вече е готово  Wink. Всяка вечер последните 2 месеца по време на баня дърпаше леко кожичката надолу с лек натиск и се получи. Той като му видя пишката за първи път и каза: "Боже, толкова е малък отвора как ще става тази работа не знам!" Да, но ето че с постоянство стана.
Едно време майка ми ми е лепила с дъвка едното ухо поради същата причина  Joy. Ухото не ми е щръкнало, нямам идея дали дъвката е помогнала някак  Laughing.

Ох, на мен като ми дойде и ми падна имунитета и сега съм с болки в гърлото и начална хрема  ooooh!. Аман!

Лека нощ сладурки!  Hug

# 721
  • София
  • Мнения: 55
За ушите мога да дам една агресивно-прогресивна идея (Ника  Wink, стана ти автор на изрази в нашия форум)- лепене със санпласт. Да, и то без никакво колебание. Аз пък децата си ги раждам с прегънати уши  Crazy. И на сина ми съм ги лепила и сега на малката и на нея. Остават си така залепени, докато лепенката не се разводни от къпането и не падне сама. Риска е подсичане зад ушето, но аз лепя само горната част на ушната мида и почиствам с клечка за уши като бъркам зад нея. Даже отидохме с лепенките на ортопед. Докторката ги видя и се засмя, но каза, че сега му е времето. Ако ви се вижда много драстично, тогава използвайте лента за глава. Какво като е момче? У вас няма кой да го гледа. И това съм прилагала при сина ми.
С лента за глава пробвах, върти се като шантава докато не я свали, а за лепеното трябва да си призная, че няколко пъти ми минава през ум, ама не смеех......., сега май ще приложа агресивно-прогресивния метод  Mr. Green

# 722
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Айдеее, докато четох и забравих какво исках да кажа. doh

Да започна с туй, че Ники, както си предлага услугите, много ме съблазнява да й изпратя един брой Люсил, пък да взема един брой кротуващ и хилещ се Максуел. Обещавам да го върна... калЕн. Joy

Второ, балеринке, тъй както споделяш, аз си правя извода, че свекър ти е шоп. Аз първия си културен шок с тия хора изживях в дома на сестра ми (Кокалянско ханче), когато, както си гледах телевизийка и мислех , че пазя къщата, докато сестра ми и фамилия бяха на разходка, бум тряс, вратата се отвори и вътре изтопуркаха бързите крачета на пинчера Бети, след Бети последва тромавата й стопанка, която не само че идва без предупреждение, но дори и не чука (звънец няма)... После разбрах, че това си им е обичай, да си ходят по къщите неканени, нали са си роднини...

Аз не отварям даже и на ония, дето отчитат топла и студена вода, та ще отворя на някой неканен. Стоя си и притаявам дъх, па ако ще да звъни до откат... Свекър ми и свекърва ми пък никога не са идвали без предупреждение. Майка и татко -- също не смеят. Twisted Evil

Ефи, писах ти едно ЛС по кърмаческите въпроси. По другите не съм компетентна, макар че Люс също си сгъва ушенцето. Досега обаче не ми беше хрумвало, че може да щръкне.

Марго, снимките са върхът! При нас кърменето е дълга сага, така че считам за съвсем нормално когато Халята ми дава да суча, или кърми бебето, или кукла, в зависимост от случая. Тя напоследък засили похожденията и аз се опитвам да си внушавам, че не ми е неприятно. Уви, все още ми е. Радина е много сладка обаче -- явно е щяла да стане пристрастено кърмаче. С младежа се справяш чудесно!

За събуждането нощем, ужасно е, но наистина го преодоляват. Казвам от опит. Халюша вече се буди, само когато се разболява. Все пак е нещо, нали? Не помня обаче кога престана да се буди, след втората й година беше, определено.  baby_neutral

Благодаря на всички, които споделиха мерките на бебетата си! Hug

П.П. Стели, доколкото знам токсини се отделят в кърмата и без отслабване, просто защото ние с години сме ги трупали в организма си. Няма да навлизам в подробности какво и що, всички знаят колко вреден е животът и че от него се умира.

П.П.2 Юхууу, все едно описваш мен в ученическите ми години. Laughing Wink

Последна редакция: сб, 22 май 2010, 23:08 от Мяуче

# 723
  • Мнения: 4 187
Стар ние сме с това'calendula bad' а вие явно сте с кремчето за къпане Simple Smile Иначе и шампоанче имаме Simple Smile от него най съм доволна.

http://www.feelunique.com/p/Weleda-Calendula-Bath



Мда, аз взимам  Cream Bath ! Доста мазно е, което спестява мазането след баня  Laughing

http://www.feelunique.com/p/Weleda-Calendula-Cream-Bath-200ml

# 724
  • Мнения: 4 187
Мяу, да де, и аз знам, че токсини се отделат и без отслабване, просто така по дефолт  Laughing ! За туй писах на Ефи, че ако отслабването е плавно , едва ли отделлянето им е повече от обикновено !

Таняяяяяя, всички заглавия са супер  Hug, как ще избереш кое да сложиш,  не знам !

# 725
  • Мнения: 339
Дълбоко съм изостанала с четенето тия два дни ама да изкоментирам каквото се сетя от прочетеното по диагонал.
 Добре дошла на Пина-Преслав.
Нарцис въпросното кехлибарено герданче се мие с вода и се оставя да се напече на слънце чат пат да се зареди с енергия уж.
 А за способностите на бебетата и хич нищо да не правим,а и да ги мъчим ние, за да ги научим, според мен децата пак по едно и също време ще са готови - когато са готови! Баткото го тормозех да седи по корем да вдига глава - еми нещя.Все си ми беше в ръцете и точно на 6 месеца седна сам после точно на десет направи и първите си три крачки сам а на осем ув пълзеше ама не му беше лот любимите занимания. А Мяу Халята нямаше навършени 6 месеца като ни пуска онова клипче дето гони котака по леглото, никога няма да го забравя аз - такава фурия Heart Eyes
 Пък сега за пример Климент, въпреки инструкциите на педито не съм го слагала почти хич по корем  и когато го сложих веднъж (не помня даже кога беше, преди месец може би) вече си вдигаше главата да се оглежда и сега съвсем добре си я държи високо стига да иска. Мен повече ме притеснява ще не иска да лежи по гръб. Оставя ли го главата му все я напъва и иска да става или вири краката, полулегнал същата работа а да го слагам седнал не смея и затова и той все си е в мен. Ще го изтрая още месец и тогава да си седи като иска. И той е твърде дебел за да се обръща.
Мргаритке не тормози Радина с гърнето,а за "другите деца" -дрън дрън та пляс да си гледат работата хората като не й е дошло времето по добре да изчакаш. Забрави за известно време и след месец два пробвай пак ако искаш, но не я насилвай. После си става от самосебе си едва ли не, на баткото го махнах това лято ( 2 години и половина)за две седмици дневния и след около месец-два и нощния по негово желание. А някой ако ми нарече детето "пикльо" заради памперса го изхвърлям от вкъщи и няма да стъпи пак #2gunfire.
 За буденето през ноща да не те отчайвам,но Стоян също продължава да ми се буди и да ме търси. До скоро ревеше и затова се преместихме с бебо от хола при него в детската и поне спря да реве.Сега ако се събуди и не съм там става и идва мрънкащ да ме "прибира" аз го завивам давам вода питам го какво има трябва ли му нещо и обикновенно нищо смислено няма като отговор. Гушвам го за малко и му обяснявам че имам еди какво си да свърша и тогава ще си легна и излизам - заспива пак и така незнам до кога.
 А бе Стоянски ми се роди със Щръкнали уши по моите стандарти и аз бях решила да ги лепя ама мъж ми не даде - така и не разбрах кога и как спряха да стърчат.
 Балеринке ако свекър ти е толкова редовен с посещенията и не спре след разговора с мъжа ти пробвай да му се обадиш половин един час предварително и му обясни че сте уморени и ще спите с децата та да пропусне . И аз съвети давам ама като сме си в Сф и моя свекър е през ден у нас, ако беше свободен и всеки ден ще е , но той поне взима баткото и го извежда някъде и аз съм доволна. Само че така го лигави само и само да му се хареса , че после ми излиза през носа.
 И аз къпя с веледа крем бад и от както сме с кофата и го ползваме всеки ден всякакви грапавики му изчезнаха на Клио, а и от нощния лусион на Пенатен съм доволна при баткото и подсичане лекуваше Peace Само незнам дали го има в България - не съм го срещала, но си мисля че и него в ДМ трябва да го има  след като тук го има, Веледата също от там си купувам вие от къде я взимате ?

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 04:43 от Roroana

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро !  Hug

Като изпишете тази тема,ето я НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт