Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви -тема № 17

  • 20 803
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 466
Аз съм за супичка вечер Naughty

# 631
  • Мнения: 738
Ок, но аз го разбрах като плодово пюре затова  Peace
Янче...какво да ти кажа, май ще трябва целия режим да поизместиш малко. Аз написах ние какво ядем. Ако искаш вечер да е кашата, най-логично е преди това да е млякото  Peace

# 632
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Янче,аз в 4 часа давам или грис със мляко и плодово пюре,или нишесте с мляко и банан.Понякога купувам от готовите каши в бурканчета.Вчера пък му взех някаква каша на Ганчев във пластамасова кофичка,като плодово мляко.Много му хареса,пък и на добра цена-2х125гр. за 1.40лв.
Алегория,аз знам ,че майчинството се превежда първия вторник или четвъртък от месеца.Зависи как ще се паднат.Ето днес е първия вторник от месеца и се надявам да ми го пратят,че аз основно на него разчитам,нищо,че е 240лв.Направо така сме се свили,че повече няма на къде ooooh!
Шайн,ще ме умориш,Все губиш по-нещо  Mr. GreenКак така загуби подаръка на животинчето  Laughing
Стелка и аз те помня,ние тука ,не ви забравяме лесно,даже скоро си припомняхме предишно писалите във форума Mr. Green
Всички дечица са прекрасни,да не изброявам поименно, да им е честит празника,много да лудуват и да растът здрави и добри


Бия,нещо се загуби.Да не са я прибрали в лудницата Mr. Green  Joy



Да се оплача ,вчера Виктория ни изкара акъла на всички.Излезнах за малко и я оставих горе при дядо и,да си гледа телевизия.Обаче и той излезнал,а тя решила да отиде да потърси едно комшииче да си играят.Обадила се на старата баба,ама тя нещо не е в час и ми каза,какво и е казала,чак след като я открихме.Та прибирам се аз,тук Вики,там Вики-няма я.Като се паникьосах,звъня на баща и пристига той и започва да обикаля с моторчето квартала.Ходихме при всичките и приятелчета,никой не я е виждал,направо.... #CrazyНакрая се сетих да проверя в братовчетката на нейната приятелка,те живеят в една къща ,но с отделни входове.И като я видях,направо камък ми падна от сърцето.Направо незнам какво щях да правя,ако и се беше случило нещо... Cry

# 633
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Андреа си хапва това-
първото ядене е между 3.30 -6ч,зависи кога се събуди- 120мл АМ
9ч- 200гр каша
13ч - 120мл АМ
16ч - нишесте с бисквитка,или кис.мляко с бисквити около 160гр
19ч - зеленчуково или месно пюре - около 250гр
22ч - 120мл АМ Peace

# 634
  • Мнения: 493
Честит 1-ви юни на всички деца!!! Да са усмихнати, здрави и щастливи!

Ние имам само 1 твърдо хранене, но понякога и него го пропускаме. Сега въвеждам овеса за да му правя кашичка преди лягане.
Имаме вече 6 зъба, опитва се да пълзи. Иска постоянно да е прав но не ме одържат ръцете вече. Казва баба,мама, тата, дяди.

Тортата е страхотна   bouquet Браво Янче! Аз не мога да се престраша още  Blush


Ето ни и нас:


И след подстригването:


 

# 635
  • Мнения: 196
И ние сме преминали на следния режим:

8-9ч. попара 120-150гр.
12-13ч. зеленчуково пюре - максимум 120гр.
16-17ч. плодово пюре с каша
20ч. - 100мл. АМ
През останалото време си е поне 10 пъти на цица,  ама дали има мляко или не не мога да преценя. Много се притеснявам, защото откакто й растат зъбчета почти не яде Sad.

# 636
  • Мнения: 72
  bouquetЧестит празник на всички дечица-да са ни живи,здрави,весели,засмени,обичливи и винаги да ни радват Heart Eyes  bouquet

Ей много скапано това време-може ли на празник да не е такова  #Cussing out.Така хубаво си бях измислила да излезем с Али да и купя нещичко пък то...даже тук толкова тъмно стана че си светнах лампата Confused

Пак сте качили страхотни снимки на бебчетата-Деско, Деси,Анди, Бобко,Теди,Алекс, на BebEshOnDeL бебчето че не му знам името Rolling Eyes дано не пропусна някои.Всички са толкова хубави, все повече започват да приличат на малки дечица

Магаре-това Деси ме изумява направо, колко е напред с материала,браво smile3501, като знам че с Али са родени на една дата пък каква разлика имат,нашата маймунка дава боц,чао,пляска с ръчички за браво,но хич не се е разбързала да върви,даже права не стои само ако аз я изправя някъде се задържа за малко и после и се подгъват крачетата, крачки също не прави.Като дойдете Деси ще и покаже как се правят нещата Wink

За храненето-и ние сме долу-горе като Алегория и Мариелка само че забележете грамажите Sad
9:00-кърма
10:30-11:00-каша или мляко с бисквитки-100-120 гр
14:00-14:30-зел/месно пюре-100-120 гр
17:30-18:00-кисел с плодове или каша с плодове-120-130 гр
21:00-21:30-кърма
И през нощта си цока когато си иска

Не знам какво и става на Али но не иска да яде повече от това, а преди изобщо не беше така излапваше си 200 гр.Вече се чудя какво да измисля, че се притеснявам че това количество е малко.Даже се чудех дали пак да не почна да я кърмя след ядене, но то пък малко тъпо ми се вижда-досега малко по малко замествах яденета пък сега да давам пак да цока или да и давам АМ след ядене.Не знам и ако взема да и давам да суче след всяко ядене дали ще ми се увеличи кърмата, че то вече колко месеца минаха. newsm78.Дайте съвет плийс.Ако я натисна да изяде още няколко лъжици и повръща.Педито вика че е заради зъбите, ама колко време ще е така, то от сега на татък все зъби ни чакат.А и нали си мислех че като изникна зъбчето ще се кротне и ще спи през нощта, НО не, пак продължава да се буди и да и давам да суче.Дали е от глад или от зъби ooooh!

Още нещо щях да пиша ама забравих, сега ще се върна да се сетя.Айде и аз да се включа в куриозните случки-снощи реших да правя пълнени чушки с кайма и ориз. Омесих сместа,напълних чушките ама ми се струва че много бързо стана този път пък и сместа една такава по странна и по лесно се тъпчеше и тъкмо смятах колко вода ще им сложа в зависимост от ориза и....ми забравила съм да сложа ориз Shocked и айде пак на ново. Днес пък като ходих за кухнята и си вземам пълните бурканчета и си ровя в чантата да търся найлонови капачки че си взех от в къщи, и ровя и ровя и викам на жената брей уж взех капачки пък маи съм ги забравила и тя ми вика ми ето в ръката си ги държиш ooooh! .Абе заспала работа

# 637
  • Мнения: 1 569
Трейси забравих да кажа - дано лапето (лаптопът) може да се поправи! Знам от личен опит какво е да останеш без личен комп!! Аз лично съм като рапър с вързани ръце  Mr. Green

Дани, много кофти си си изкарала акъла! Sad Дано повече не се повтаря!! А мляко - ПРЯСНО мляко ли даваш вече?  newsm78

Бебешондел: страшно модни сте, хихи! Simple Smile

Жижин: и аз щях да ти кажа зъби, както ти е казала док. Доколкото знам като има процес на растеж на зъбки може да не искат да сучат, да ядат. При всички положения не се притеснявай! Нали все пак яде И наддава нормално, здрава е и т.н. Simple Smile

Стела: ти на мен или на Алегория отговори, че си за супа вечер? Ако на мен да питам - ти всъщност май не правиш и супа всяка вечер и отделно зел. пюре за обяд, а си даваш готови пюрета, нали??  Shocked Питам защото аз й готвя всичко и 2 различни готвени яденета на ден ще ми допйдат много, особено лятото, когато ще сме все навън... Sad

За съжаление грис още не съм намерила и то от пшеница (нали има и царевичен?) , а нишесте пробвах да направя от пшеница и беше  Sick (Нали има алергия към царевицата). Та повече не го направих. Та засега следобед грис и нишестен крем са аут следобед. Май засега ще премина на АМ (просто вместо цицане) и после плод. пюренце. А по-натам, може би когато стане на годинка мога да започна вечер да давам супичка, а следобяд да редувам кис.мляко с бисквити и каша...

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 16:55 от Бърборанка

# 638
  • Варна
  • Мнения: 98
Хубаво е, че съм липсвала на поне 3 човека. Mr. Green

Стела, нашето хранене е така:
9.00 - попара/кус-кус, а когато ме мързи Mr. Green мляко 210мл.
13.00 - пюре
17.00 - кисел или плодово пюре с АМ или банан с бисквити около 210гр.
21.00 - 210 мляко
Според мен си е наред вашето хранене и нямаш място за притеснения, нали качва, ето Дарито предния месец свали 1кг, но не съм се притеснила, тя има откъде да сваля. Whistling

Шайн, какво е това "и" в дателен падеж, нали в българския език няма падежи, само някакви останки от падежни форми, това поне доколкото се сещам от училище, което все пак беше доста отдавна Mr. Green и може да съм забравила.

Мариелка, много сте пораснали и сладички.

Янче, според мен да смениш малко часа, след обедното хранене в 13.00 часа да и даваш към 17.00 часа направо плодово пюре с АМ и в 20 часа да си остане кашата или кис. мляко, разбира се ако Анди може да издържи 4 часа между обедното и следобедното хранене. Ти пробва ли да и направиш кисел, знам че имате алергия към царевицата, но пък нишестето може да се преработба по друг начин и да не ви окаже влияние, за това последното изобщо не съм сигурна Mr. Green, но така за следобед ти остава само плодово пюре като алтернатива.

Дани, направо не ми се мисли какво си изживяла докато намерите детето. Hug

Дарито спи вече повече през деня, а докато бяхме в Русе направо си спеше по два часа Shocked, след нейните 20 минути направо ходих да я проверявам дали диша  Joy, явно от зъбките е била цялата работа.

Много съм отвеяна ooooh!, все забравям да кажа добре дошли на новите мами!  bouquet

# 639
  • Мнения: 1 569
Янче, според мен да смениш малко часа, след обедното хранене в 13.00 часа да и даваш към 17.00 часа направо плодово пюре с АМ и в 20 часа да си остане кашата или кис. мляко, разбира се ако Анди може да издържи 4 часа между обедното и следобедното хранене. Ти пробва ли да и направиш кисел, знам че имате алергия към царевицата, но пък нишестето може да се преработба по друг начин и да не ви окаже влияние, за това последното изобщо не съм сигурна Mr. Green, но така за следобед ти остава само плодово пюре като алтернатива.

Тамън това и аз СИ предложих по-горе  Joy Я кой не ме чете?? Вече не ми липсваш пЪ  Crossing Arms Joy Hug

# 640
  • Варна
  • Мнения: 98
Аз поста го пиша от 1 час пЪ Joy и директно го публикувах без да прочета 2-та нови отговора и затова така, нищо де явно мислим еднакво.

# 641
  • Мнения: 521
Мали мали, като во слушам и чета и май ще намалявам яденето  Joy Joy Joy Joy Joy Ама аз нали толкова време имах проблеми с това, че Дани не искаше да яде, че сега като взе да си хапва и се радвам много и не съм се замислила, че може да му идва в повече. Макар че .... като ходихме на 20.04 на доктор (тогава още не ядеше изобщо) беше 8460 гр. Сега - месец и половина по - късно е 8400 гр, а така добре си хапва. На 19.05 хо теглих беше 8300 гр. Та незнам, може би просто не наддава много от храната. А то цокането ... ами той пие по 4-5 минутки, колкото да утоли жажда май, понеже вода не пие. А през нощта пие даже и по - малко. Лапне цица и заспива. Та не знам. Като се замисля - има 500 гр. твърда храна и цокане ...
Ама Бърби, наистина малко ми се струва храната на Андито, ама тя финна мадама ще я правиш явно.
Бебешондел, много е готин малкия, голям пухчо ми се струва.
Дани, ужас. Добре, че всичко е ОК.

Айде отивам до банката, да видя колко ще ни отпуснат ипотека Simple Smile дано да ни дадат толкова, колкото искаме.

# 642
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
ЧЕСТИТ ПЪРВИ ЮНИ НА МАЛКИТЕ ЧОВЕЧЕТА! ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ДА НИ РАДВАТ!



Мама Рени - добре дошла! Дано намериш каквото търсиш тук и да се чувстваш добре!   bouquet

Румик, Весе, Сссилвиии - честити ви годишнини, любов, уважение и дълги години заедно ви пожелавам!

Страхотни снимки на бебеца сте пуснали всички!   bouquet

Ганушке - добре се завърнала!   bouquet Чудесно си е качила Дарито, дори и повече да беше, нямаше да личи, ами че тя е дръпнала 4 см на дължина!!!  Hug Честито ви зъбче, да ви е беличко и здравичко!

Хариела
- много ми хареса какво си написала по случай празника на детето!

Рене
- Еванджи е страхотна!  Hug Приятно ви прекарване в Гърция, жалко, че няма да сте там, когато ние с мъжа ми тръгнем на обиколка. Но поне може в Германия да се видим.  Hug

Захира - смях се много, хич няма да ти е лесно, незнам Анди как ще раздели и теб, и кърменето с някой друг! Grinning

Дани
- направо изтръпнах като четох за Вики!

Шайнче
- аз затова обувки не слагам, много рядко и все гледам дали са все още на мястото си.  Grinning И аз търся това ''и'' с ударение (нали за него говориш) отгоре откакто съм почнала да пиша в този форум...

Трейси - хайде стискам палци за ипотеката, да се похвалиш!

Мисля да излезнем и да се почерпим с малката по един подарък от тати за днешния ден, аз понеже съм инфантилна няма да пропусна! Приятна вечер!

# 643
  • Мнения: 72
Така сега да си допиша

Забравих да поздравя новите мами с добре дошли   bouquet-дано ви е приятно тук  Simple Smile

Дани-много изтръпваща ситуация си преживяла, добре че всичко е било ОК Wink
Захира-и мен много ме разсмя, Анди не си дава нейните си неща Joy
Трейси-много бързо действат при вас, до преди малко си избираше апартамент, пък сега отиваш да видиш колко ще ти отпуснат Shocked.Тука е толкова тромаво-събираш един куп документи за доход като за начало, че ги пращат в централа, от там решават колко ще ти дадат и тогава почваш да действаш.И ние се чудим кога да теглим кредит и да купуваме нещо наше че сега сме под наем. То тъкмо се бяхме навили и ходихме в една агенция и на мъжо му сервираха, че нямали много работа и от време на време ще ги пускат в неплатен отпуск и той се ядоса и сега си търси нова работа, че го хвана яд на фирмата му понеже само се оправдават с кризата, а в действителност не е така при тях. И затова засега сме на изчакване

И разбира се съм пропуснала 2 хубавици-Дарито и Еванджи smile3555.Големи са сладурки Heart Eyes

И за кухнята на малката щях да ви пиша, че маи не и допада много то не че сега е много ящна - пюрето го яде,не знам как са при вас кухните, но тук си е само зеленчуково пюре при това доста течно и аз трябва да и добавям месо или жълтък, а пък кисела въобще не иска и да го помирише, само като и доближа лъжицата и и се повдига Sick, извърта се настрани и почва да протестира. Ако продължава така ще си караме на домашно производство.
Ами това е засега ако се сетя още нещо после пак Laughing

# 644
  • Мнения: 2 374
Честит празник на всички дечица!Нека са живи,здрави и носят много радост на родителите си! Heart Eyes Hug


Мен ме нямаше десетина дни,не съм се включвала,сега ще чета каквото мога,включих се само да поздравя дечицата,лека вечер и мнооого целувки на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт