кой как си гледа детето?

  • 3 453
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 378
Досега винаги сами си гледаме малкия с тати!На баби и дядовци още не сме оставяли Laughing

# 91
  • Мнения: 815
явно сички сте страхотни и грижовни мами дано да се справа и азз:)

ще се справиш, няма как. Точно 2 часа след като се приберете от родилния дом ще имаш увереността, че се справяш най- добре от всички- и си е така-това си е твое дете в крайна сметка- бабите са излишни, те само се бъркат и дават излишно Ъкъл. Така ми досадиха, че ги разгоних всичките- За съвети за бебчето си има педиатри, които са учили с години за това

# 92
  • Мнения: 5 103
много благодаря че и давате кураж Hug

# 93
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами сами си се гледаме.Така се чувствам по-спокойна , а и хич не обичам някой да ми се меша в краката и да ми дава съвети. Майка ми е винаги готова да откликне при нужда и го прави като я помоля.Но като сме си 4-имата си ни е най-добре Wink

# 94
  • Мнения: 1 231
Ние с малкия се гледаме сами, макар че има много желаещи баби покрай нас. Давам им го само в краен случай и то колкото може по-малко време. Мисля, че бабите го глезят, защото като им го дадеш за един ден и те оставят всичката си работа и само му задоволяват желанията. След това като се прибере в къщи и пищи да го взема или не иска да ходи, а само да го нося и такива работи, които не одобрявам. Пък и да си призная, като го няма дори и няколко часа и полудявам. Много ми липсва. А информация вземах от най-различни книги и не съм давала на никой да ми казва как да го храня или колко да спи. Та хората са го изследвали и написали! Така че чети повече и не повтаряй грешките на другите /доколкото е възможно/ Wink

# 95
  • Мнения: 23
Ние с тати също сами се справяме. Досега сме я оставяли много малко пъти на бабите. На съвети не разчитам, а от бабешките глупости направо ми настръхва косъма. Особено реплики от сорта на "Аз моите така ги гледах, а виж какви здрави и прави станаха!" Смятам че за съвети най-подходящи са лекарите, все пак толкова време това са учили, но сама решавам кои съвети са подходящи за моето дете. Аз съм тази която по цял ден е над главата му и познава до болка всичките му нужди. Не мисля че има универсален подход за децата и майката трябва да е човека, който да определи начина по който да бъде гледано детето й (в случай че не може да се размине без баби, гледачки и т.н.).
Мога само да те посъветвам и да ти пожелая да бъдеш уравновесена и трезво и строго да наблюдаваш бебо. Ако наблюдаваш внимателно и си достатъчно информирана няма да имаш колебания в действията си. Не че е невъзможно да сгрешиш, но поне няма да е фатално.

# 96
  • Мнения: 5 370
Ами аз имам късмета най-добрата-засега-свекърва да живее съвсем близо до нас.
Беше си взела месец и половина платен отпуск след раждането,готвеше ми,шеташе ми,аз само да почивам и да кърмя-не ч еуспях много в това начинание.
После идваше всеки следобед,а откакто навърши 3 месеца-ходи  при нея за уикендите.
Нищо друго не ми тежи толкова в гледането,колкото малкото или пък накъсан сън,та затова съм и адски благодарна. Освен това исках да свикне с нея,защото смятам преди годинката му да се върна на работа.
Иначе през деня съм си като цяла самичка-кукувичка.

# 97
  • Мнения: 1 464
Предимно аз си я гледам,тати се прибира късно но помага колкото може.Майка ми работи на 5 мин от нас ,та след работа идва за 1 4ас аз да си свър6а нещо и така.Понякога в събота и я оставяме а ние излизаме Hug

Общи условия

Активация на акаунт