Родилка почина мистериозно в болница

  • 10 529
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 121
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6421616

Странното е, че е починала преди започването на раждането.
Ако е имало реакция от упойката, би следвало лекарите да реагират своевременно, ако са компетентни и ако са имали подходящата апаратура.
Много жалко за жената.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 20:41 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 232
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=485572
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=485420

Прочетете и това.
Много тъжно..........

За съжаление,след толкова мн такива случаи първата ни мисъл е че лекарите са виновни.А дали е така наистина,кой ще ни каже?

Тук съм виждала в подписа на една потребителка следното "Ако ви е мил живота не раждайте в Хигия"...

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Трагедия...
Съболезнования на семейството!

Вярно е, че за Хигия има доста отрицателни мнения, от друга страна обаче явно жената се е доверявала напълно на лекаря си - родила е при него първият път, следил е и тази и бременност.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Много тъжна история. Но не мисля, че за всяка смърт в болница са виновни лекарите.
Случва се понякога да са безсилни, уви.
Естествено, всичко трябва да се провери.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако наистина причината за смъртта е белодробна емболия - лекарите нямат вина. Тази диагноза е със 100 процента смъртност.
Няма спасение.

Бог да прости жената!

# 5
  • Мнения: 702
На мен ми направи впечатление снощи едно интерву с някаква докторка от тази болница, която се държа изключително арогантно, граничещо с цинично и накрая ме довърши с репликите: "Тук е болница, а не сладкарница!Хора при нас умират всеки ден!" #Crazy #Crazy #Crazy
Направо не вярвах н аушите си!Представяте ли си - хората при тях умирали всеки ден, щото не било сладкарница!Ми нали това им е работата да спасяват хората, а не да ги  морят!Некадърници!Дори една родилка не могат да изродят и спасят, а какво остава за някое по-сложно нещо!И да, знам че всяко раждане е различно, ама ми писна да слушам как баби на 62 години раждат, а млада жена умира и оставя трите си деца сирачета, щото не отишла на сладкарница, а болница!И ако тази млада жена беше "някоя", дали щяха така да се държат!?Ама за бабето с двете дечица се биха у гърдите колко са велики!Знам, че са от различни болници и градове, но цялата им гилдия е такава, добре че има тук - таме някой по-съвестен да ги отсрамва!

Поклон пред паметта на майчето Tired Flowers Rose Flowers Rose

# 6
  • Мнения: 1 192
На мен ми направи впечатление снощи едно интерву с някаква докторка от тази болница, която се държа изключително арогантно, граничещо с цинично и накрая ме довърши с репликите: "Тук е болница, а не сладкарница!Хора при нас умират всеки ден!" #Crazy #Crazy #Crazy
Направо не вярвах н аушите си!Представяте ли си - хората при тях умирали всеки ден, щото не било сладкарница!Ми нали това им е работата да спасяват хората, а не да ги  морят!Некадърници!

Мъжът ми го сподели и беше втрещен от същото изказване, сякаш трябва като влезем в болница, да излизем нормално с краката напред. Аз също му казах, че може да е съвпадение и лекарите да нямат вина. Белодробната емболия може обаче да е от вкарване на въздух в кръвоносен съд (или тромб), само че доколкото разбрах аутопсията не го е потвърдила...
Представям си какъв шок е за семейството- вместо радост, погребение и три дечица без майка.

# 7
  • Мнения: 47 981
Наистина трагедия, и моите съболезнования също, горките дечица остават без майчица
не съм лекар, но емболията се е получила ПРЕДИ операцията, но след поставяне на упойката...това не е ли странно, от къде би могло да има съсирек, който да стигне до дроба  newsm78

# 8
  • Мнения: 702
Абе замазват положението!Гузни псета некадърни!Идва ми да ги почна всичките!Пред очите ми една такава мърла щеше да умори баша ми, щото бързаше да се задява с доктора, а петтима други, от тези, които сега се бият в гърдите как са заплодили баба ви Краса с опасното червило, щяха да ме уморят мен!И много компетентни иначе всичките!Направо ми идва не знам какво да направя!Хора!И ние влизаме да дадем живот, айде вие, които сте дали или ви предстои, щото на мен не ми предстои скоро!И как, как да имаш спокойствието, ми то по-добре в къщи да си роди човек, да не разчита на нищо и никого, поне да не се чуди къде е вината после!
Емболията е най-лесното оправдание!Широкоразпространено!

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Поклон пред паметта на майчето и много сили на семейството, за да се справят...

Но хайде да изчакаме резултатите от аутопсията, преди да се изказваме за цялото лекарско съсловие въобще, става ли? В края на краищата тук има хиляди жени, които са благодарни на лекарите - и за себе си, и за децата си.

Вагабонд, и аз съм пострадала от некомпетентен лекар, който преди 30 години ме е осакатил за цял живот. Но оттогава, слава Богу, попадам само и единствено на кадърни, компетентни и загрижени медици - лекари, сестри, санитарки, ако щеш... Затова дори и вината да се окаже на лекарския екип, не трябва цялата гилдия да си го отнася.

# 10
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Каквото и да е заключението на разследващите органи, реалното заключение е само едно: една майка си отиде, без да може да се порадва на децата си и три дечица останаха без най-скъпия си човек на света.
Съболезнования на роднините!  Flowers Rose Flowers Rose
В нашия град живее баща, който отглежда детенцето си с помощта на майка си,  след като съпругата му си отиде при раждането в болницата в Плевен.
Не гледам с гняв назад и не съдя никого, просто съм безмълвна пред картината, която виждах доскоро (преместиха се в друг квартал) - висок, силен мъж с толкова болка и безпомощност на лицето...  Tired Face

# 11
  • Мнения: 1 547
Темата и нейното заглавие са излишно тенденциозни. Внушават несигурност и страх у хилядите бременни жени, които вероятно ще я прочетат, а също принципно недоверие към частните болници. И двете неща са безполезни - нито една бременна и родилка на този свят не може да бъде 100% сигурна в каквото и да било, и нито една болница не може да бъде посочена като 100% гаранция за безпроблемност. Тоест какъв е смисълът от съобщаването на такива трагични факти, при все липсата на диагноза и причина?

Трагедията за това семейство е неописуема, независимо дали причинена от "гузни псета некадърни" или не, и е грозно да се превръща в поредния сеир.

# 12
  • Мнения: 58
Поредния ужас в тази държава.Като я чух снощи тази лекарка по новините с нечовешкото си изказване ми идваше през телевизора да я убия.Как можа да го каже това,все пак там е болница а не гробище и нали хората отиват там да им се помогне,но не помощ към оня свят.Тази лекарка трябва да я махнат от работа защото тъпата крава не заслужава да работи иначе благородната професия.
Жал ми е за дечицата и за семейството дано  Praynigда преживеят ужаса които им се случи.

# 13
  • Мнения: 47 981
Грозно е темата да се превръща в сеир, да, но на фона на липсващите експертизи по редица други случаи...нормално е винаги да има съмнения

# 14
  • София
  • Мнения: 5 755
много тъжно
не помня кой къде беше казал, че родилката винаги е с единия крак в гроба, с такава нагласа бях и аз на моите раждания  Rolling Eyes
а емболията не винаги е с летален изход, имам 2 познати, които са я преживели
не вярвам, че ако са виновните лекарите ще има наказани

Общи условия

Активация на акаунт