Повивате ли малките си бебчета?

  • 2 723
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 289
Дори в болницата Ради не е повивана. На 20-тия ден я водихме на ортопед, който каза че памперсите държат краката в разкрачена поза, която предпазва от луксации. Колкото до това че ще му е стидено, дрън-дрън. Слагахме гащризонче, цяло, и готово. Ако не намериш такива, въпреки че вече има и български, има гащеризончета с презрамки и памучни жилетчици. При спане, може да ползваш чувалчета. Има ватирани, зимни. Обаче бебетата както лесно изтиват, така и лесно се претоплят. Така че трябва да се внимава и с навличането.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз също не съм ползвала пелени, дори в родилният дом облякоха Силви с дрешки. Спокойно, няма да му е студено на детето , нали в къщи е топло. Аз обличах Силви с комплектчета /ританки и блузки/, отдолу с едно боди, отгоре я завивах с одеалце, но тя много се въртеше и скоро минахме на чувалче.
Вече не се препоръчва повиване, защото събира крачетата и така се изкривяват. Между тях трябва да има разстояние, както с памперса.

# 62
  • Мнения: 5 577
mama V, ние не говорим за повиване или обличане, я повиване или памперси.
Но то и в двата случая сме против повиването де, така 4е няма значение.  Wink

# 63
  • Мнения: 2 673
само памперс!!!
трябва да има място да се движи детето , а пък увито-повито само ще се деформира....

# 64
  • Мнения: 948
Малките бебчета много се успокояват като са им прибрани ръчичките (не стегнато както едно време; повива се върху памперс и ританки).  Ето как:

http://parenting.ivillage.com/newborn/ncare/0,,lz_7jfg8805-2,00.html

Също ето една полезна наша тема от преди време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30049.msg576818#msg576818

# 65
  • Мнения: 7 640
повиването не прави крачетата прави, а увеличава риска от луксации-всеки що-годе читав педиатър трябва да га обяснява на майките

# 66
  • София
  • Мнения: 6 477
Ясно е, че повиването в онзи му вид, в който се е правел преди години се отрича тотално! Спор няма. И ако имаш още съмнения - просто помисли - някога в зората на човечеството не вярвам някой да е повивал стегнато и да е имал с какво да го прави най-вече, най-вероятно бебетата са носени на хълбок, което и досега си е естествената поза за крачетата!
Профилактичните гощички широко се препоръчват да се носят поне докато се отиде на ортопед, който да каже, че всичко е ок и няма нужда от тях.
А слушах едно интервю с лекар от Горна баня, който каза, че 95% от хората с коксартроза на късни години всъщност са с луксация на тазобедрената става, която цял живот не е била забелязана.....А коксартрозата е доволно кофти нещо и е доста често срещано заболяване особено при жените в по-напреднала възраст...

# 67
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А слушах едно интервю с лекар от Горна баня, който каза, че 95% от хората с коксартроза на късни години всъщност са с луксация на тазобедрената става, която цял живот не е била забелязана.....А коксартрозата е доволно кофти нещо и е доста често срещано заболяване особено при жените в по-напреднала възраст...

Това специално би трябвало да го прочетат мамите, които все пишат "какво им е на бабите ни, като са били повивани...."

Предполагам, че си слушала интервюто с др. Алексиев по радио Нет....той каза доста интересни неща...

# 68
  • София
  • Мнения: 6 477
Вярно, че доктора се казваше Алексиев, ама аз му гледах интервюто още докато по СКАТ имаше предаването "Биберон". Специално това интерю го пускаха няколко пъти, за да се разяснява на майките вредата от стягането на крака! Даже той стигна до там, че съветваше да се слагат ританки поне един номер по големи, понеже вътрешния тегел можел да опъва и да дърпа крачетата, ако са точния размер!
А иначе аз бях образована още в болницата - на вратата висеше направо образователно табло за превенция на луксацията!
Да, това за "на нашите баби нищо им няма" го видях сега в лицето на майка ми и двете й сестри - всички са били "изпъвани" както трябва и познай дали нямат проблеми точно с тазобедрените стави!

# 69
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не съм я повивала.

Общи условия

Активация на акаунт