Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 27!

  • 21 541
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 348
maznislava, имате моменти, в които не сте заедно(когато е на ясла), но и тогава не се храни. Тогава няма как да е "залъган" от кърмата. Според каквито истории съм чела в кърмаческия форум, доста деца не започват да се хранят много повече и след отбиването. Просто са лишени от храната, която най-много харесват.
 Освен това обсъждахме скоро, че детето всъщност се храни, просто на околните им се ще то да се храни с каквото те решат, а не каквото то избира(или мамино мляко в случая).

 А последните 2 месеца са точно най-горещите и изтощителните. Сега и големите хора отказват да се хранят, а детето поне кърма поема.

Чудно какви са доводите на хората за неядящи некърмачета. Заобиколена съм от такива. Майките им почти едно и също казват"Хапваше си добре и с апетит, но сега отказва и се чудя вече какво да му предлагам, като нищо не ще". Но кърменето е виновно за всичко. Че бебето плаче, че не харесва комшийката, че си дърпа играчката, че не се храни, че бълха го ухапала и войната във Виетнам, също.

# 736
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Но кърменето е виновно за всичко. Че бебето плаче, че не харесва комшийката, че си дърпа играчката, че не се храни, че бълха го ухапала и войната във Виетнам, също.

Знаааам, знам skrech, особено след годинката, за всичко е виновно кърменето.
Допитах се до вас, защото не познавам лично други дълго кърмещи майки. Около мен повечето не са кърмили или са мои последователи  bowuu
Иначе некърмените също са "злояди" на моменти, но след толкова томонене по повод дългото ни кърмене, започнах да се усъмнявам в моите теории ...


kali_k, човечко е близо 13кг., но започна да се източва и не изглежда толкова шошав, колкото преди, може би затова и се шашкат бабите ... При нас кърменето е на поискване все още, т.е. където ме сгащи  Joy Сега като е на ясли, по-малко суче, но наваксва като се присети.


Благодаря ви за отговорите   bouquet

# 737
  • Мнения: 2 829
Мазнислава, моя мишок е около 11,5 кг., но изглежда пухкав. Почти нищо не яде, наскоро даже се срещнах с друга кърмеща майка на неядящо пухкаво кърмаче на същата възраст. Та двете баби се събирали да си споделят колко са разтревожени. На тази възраст децата "трябва" да изяждат....
Но кърмачетата са здрави, енергични, усмихнати деца- кое точно трябва да ме притеснява?
Апропо, големият ми син яде по-малко в жегата- дали не е защото е кърмен някога?

Все още не мога да го проумея- ако едно дете е здраво, енергично, жизнено и в рамките на нормата защо би трябвало да се притеснявам ако не яде колкото някой си очаква от него? И защо да речем чаша кисело мляко се брои за ядене а едно кърмене не важи?
Но аз съм явно крайна в това отношение- изобщо не желая да знам колко ядат децата ми. Държа да седнат на масата и да опитат яденето. Да стоят заедно с нас (колкото да се уверя че наистина не са гладни, а не че са привлечени от играта), да опитат яденето. Пък ако са гладни ще ядат. Предупреждавам ги че до следващото хранене няма да има друго и че който не е гладен за ядене не е гладен и за боклуци (сладолед, шоколад, дъвки, бонбони, купувам почти всеки ден по 1 боклук, най-често сладолед) и ги пращам да си играят.

# 738
  • Мнения: 36
        Здравейте!
   Моята мома обича денем да хапва, нощем "цици" и ситуацията вече е извън контрол, още повече че заспива на цици, когато съм в къщи събота и неделя или както сега в отпуск, постоянно върви след мен и ме моли. Така и не успях да спра нощното кърмене. Толкова е пристрастена, първото нещо за което се сеща е пак цици. И вече ми се иска да я отбия, мисля, че не е добре за нея а и на мен ми идва в повече. Естествено трудно се намират ветеранки за такива разговори, някой може ли да ме посъветва за ефикасно отбиване, не от рода "три дни пищя и накрая се отказа". Благодаря!

# 739
  • Мнения: 106
Извинявай, не точно това искаш да чуеш, но ето тази част
        ...постоянно върви след мен и ме моли....
като начинаеща, много ме умили  Hug

# 740
  • Мнения: 2 829
Evterpa, опитай постепенно да въведеш някакви правила- например сукането да е само след ядене, за приспиване, на събуждане. Пробвай и да не отказваш а да отлагаш. Т.е. да не казваш "голяма си вече да сучеш, няма вече да ти давам" или "кога ще се отбиеш" а "сега съм уморена, след вечеря може да сучеш" или "през нощта няма мляко, сутринта пак ще се събере" Simple Smile Но според мен трябва да става постепенно. Ако спираш нощното кърмене опитай да говорите за това през деня, да обясниш по някакъв начин защо не може да се суче като е тъмно. Може да е защото гърдите имат нужда от почивка, или понеже тя е вече голяма млякото иска да спи вечер. Но това го обяснявай когато е будна и разбира добре. Нощем като се събудят децата не може да им се обяснява. Можеш само да гушкаш, да галиш, да носиш и пееш и да повтаряш че сутринта ще има мляко, но сега мама/тати/ който утешава детето е тук и го обича, всичко ще бъде наред, спинкай сега, скоро пак ще има мляко, мама е тук и те обича, нека само малко те погаля, нека малко те погушкам, всичко е наред.....
Желая ти успех!

# 741
  • Мнения: 5 713
Все още не мога да го проумея- ако едно дете е здраво, енергично, жизнено и в рамките на нормата защо би трябвало да се притеснявам ако не яде колкото някой си очаква от него? И защо да речем чаша кисело мляко се брои за ядене а едно кърмене не важи?
Но аз съм явно крайна в това отношение- изобщо не желая да знам колко ядат децата ми. Държа да седнат на масата и да опитат яденето. Да стоят заедно с нас (колкото да се уверя че наистина не са гладни, а не че са привлечени от играта), да опитат яденето. Пък ако са гладни ще ядат. Предупреждавам ги че до следващото хранене няма да има друго...
На същия акъл сме.  Peace

# 742
  • Мнения: 36
Благодаря yanast, мнго ми помогна и подкрепи!

# 743
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
В следващия епизод...

Общи условия

Активация на акаунт