за мъжете и още нещо ....

  • 4 268
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Интересно ми е да разбера - ние жените пием фолиева киселина, витамини спираме цигарите и т. н., а мъжете как ни помагат и как се грижат за здавето си в периода на бебеправене.
Очаквам съпругът ми да се върне от чужбина. Обикновено първата седмица той се отдава основно на почивка и адаптиране към нормален начин на живот, защото рганизмът му е изтощен от работа, проблеми и т. н. Когато започнем да правим опити за бебе ми се иска не само аз да се храня здравословно и да пия ФК а и той по някакъв начин да се погрижи за себе си. Мислех си и той да пие ФК заедно с мен /ако успея да го навия/, някакви комплексни витамини, но за друго не се сещам.
Момичета как вашите мъже се грижат за здравето си..
 

# 1
  • Мнения: 85
Моят мъж пие наравно с мене фолиева киселина. Преди време изпи една доза трибестан и няколко литра от билката бабин зъб. Но каквото и да правят ние сме проблемните. Те си имат милиони приятелчета, а нашата е само една и то живееща само 24 часа.

Деразайте #2gunfire

# 2
  • Мнения: 33
Защо пък ние да сме проблемните? Хубаво, че имат милиони приятелчета, но я погледни в "Проблемно"-то из темите за лоши спермограми.

# 3
  • Мнения: 85
Много по- малък е процента при мъжете отколкото при жените. Един млад мъж не пиещ, не пушещ, спортуващ и се храни здравословно, процента на лоша спермограма е в много нисък процент.Както ми каза един лекар преди месец женския организъм е отворена система към света, приема всички гадости без резерви.Няма какво да се сравнява, определено по-големия процент на проблемното забременяване е в жените и при нас е така.Мъжът ми е жив, здрав, потентен, може да оплоди цяло "стадо" само не и мен....защото аз съм дефектната....но продължаваме борбата....

# 4
  • Мнения: 3 695
Както ми каза един лекар преди месец женския организъм е отворена система към света, приема всички гадости без резерви.
за голямо съжаление е напълно прав

# 5
  • Мнения: 1 622
Много по- малък е процента при мъжете отколкото при жените. Един млад мъж не пиещ, не пушещ, спортуващ и се храни здравословно, процента на лоша спермограма е в много нисък процент.Както ми каза един лекар преди месец женския организъм е отворена система към света, приема всички гадости без резерви.Няма какво да се сравнява, определено по-големия процент на проблемното забременяване е в жените и при нас е така.Мъжът ми е жив, здрав, потентен, може да оплоди цяло "стадо" само не и мен....защото аз съм дефектната....но продължаваме борбата....

Много интересно, последните проучвания, които се првят доказват, че при двойките, които има проблем със забременяването около 35-40% от случаите е заради мъжки фактор, а много често и поради и мъжки, и женски.
При нас проблемът е мъжки фактор и лекарят ми каза да "спра най-накрая да се подлагам на всякакви манипулации". При мен проблем (почти) няма, а това, което има е бял кахър.
Моят мъж пие Фертил Ейд, а още на третия месец, когато нещата не станаха и все още не бяхме почнали изследванията започна да приема витамин А, Е, ФК, цинк, селен, спимен.
Мъжкият стерилитет не е за подценяване, а да не говорим за нежеланието на мъжете да се тестват.
Няма дефектни и недефектни. Борбата я водим двамата. Това е.
Успех!

# 6
  • Мнения: 33
Няма дефектни и недефектни. Борбата я водим двамата. Това е.
Успех!

Много точно казано.

# 7
  • Мнения: 879
Ние се опитваме да забременея около 2 години! Около 1 година ходих на гинеколог поне 5 пъти и при 2-ма различни лекари! Отидох и при ендокринолог, имам проблем с пролактина! Всички те ми казаха, че при мен нещата са добре, и да има проблем ще се коригира! Всички ми препоръчаха да кажа на мъжа ми да се излседва. В началото мислех, че той няма да е съгласен, но се изнендах с какво желание отидохме на преглед, оказа се лоша спермограма, а после операция... Надявам се да се случи чудото и при нас по-скоро. В момента съпруга ми пие най-различни витамини- не пуши, пие в рамките на нормалното. за съжаление работата му е тежка и няма време за спорт, но се опитваме да правим чести разходки в парка!
Мисля, че в равен процент от случаите, мъжете също имат проблеми, които не трябва да се подценяват!   bouquet

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Много по- малък е процента при мъжете отколкото при жените. Един млад мъж не пиещ, не пушещ, спортуващ и се храни здравословно, процента на лоша спермограма е в много нисък процент.Както ми каза един лекар преди месец женския организъм е отворена система към света, приема всички гадости без резерви.Няма какво да се сравнява, определено по-големия процент на проблемното забременяване е в жените и при нас е така.Мъжът ми е жив, здрав, потентен, може да оплоди цяло "стадо" само не и мен....защото аз съм дефектната....но продължаваме борбата....
Това въобще не е вярно!
Млад, здрав, непиещ мъж...на 26г. беше съпруга ми тогава - лоша спермограма и варикоцеле.
Нека лекарят казал ти това да почете малко Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 160
Мъжете могат да пият Геритамин или Герикапс.
Оплодителната способност на мъжа се подобрява значително след приемането на витамин А и Е.

# 10
  • Мнения: 1 446
Със сигурност ако разберем за проблем, и мъжът ми ще прави жертви, за да ги преодолеем.

# 11
  • Мнения: 1 186
Със сигурност ако разберем за проблем, и мъжът ми ще прави жертви, за да ги преодолеем.
аз мисля, че борбата е взаимна и двамата партньори трябва да провеждат необходимото лечение в името на целта-детенце. за мен това не е жертва, а стъпки към постигането на щастието. успех и се борете за мечтите си  Praynig. вярвайте в доброто  Hug

# 12
  • Мнения: 50
Мисля ,че и двамата трябва да положат малко услилия за бебче .  На нас жените ни се пада тежката част по износване и раждане на бебчето  поне за направата мъжете да са по отговорни .

# 13
  • Мнения: 817
Когато за първи път решихме да имаме бебе с мъжа ми, то стана веднага, от един път. Без да сме пили каквото и да било - нито аз, нито той. Миналия месец решихме да правим опити за второ, но резултат няма. Реших да взема на мъжа ми Цетебе (вит. С) с цинк, тъй като той е пушач, а това определено би могло да бъде проблем. Надявам се скоро отново да видя двете чертички без да се налага да ходим по доктори. Успех на всички момичета! Hug

# 14
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Моят се опитва да спре цигарите. Казвам опитва, защото успява до момента, в който не се скараме за нещо и той си купува цигари. Е, мисля че имаме напредък.. от 2 кутии на ден до макс 1 кутия на седмица  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт