Самостоятелна ясла № 28 на ул.Хр.Белчев ВЪПРОС за класирането???

  • 7 077
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 57
Е хайде, мами.Никой не казва има ли вече изписани деца от яслата  Thinking

# 46
  • Мнения: 835
Е хайде, мами.Никой не казва има ли вече изписани деца от яслата  Thinking

Има изписани, но се чудя защо директорката крие колко са?Това все пак си е обществена информация...............нещо нямам време да отида до общината да ги питам, пък и да кажа, че директорката ми отказва достъп до обществена информация newsm78
Тая жена нещо съвсем не мога да "схвана" какво прави?Започвам да се чудя в ред ли е? Joyдали минават на психо-тест Joy

# 47
  • Мнения: 57
мармашотка, не само ти се чудиш.Има нещо странно там, но ........

# 48
  • Мнения: 835
Момичета, бележката която ми дадоха при подаването на молбата е в "окаяно" състояние.
Не мога дори да разчета номера ни, само датата на подаване личи........ newsm78
Предполагам, ако ни приемат/дай боже Praynig/ няма да ми трябва нали? Тя е само за ориентир.........

На бележката обаче има една точка 4. която много ме притесни.....????

# 49
  • Мнения: 25
Привет,сега и аз да се изкажа,нищо ,че малко късно виждам темата!
Ние сме от записалите се миналата -  2009 г. месец юни. Тогава, правеха някакъв ремонт! нямам бележка с номер,з/то всичко беше на вили на могили! Директорката ни драсна в някаква тетрадка  с номера 104 и 105 и нищо повече не каза. Само да кажа, че тогава децата бяха на 2 месеца. Сега вече са на 1 и 4мес. и все още нямаме яснота по въпроса. М/увременно, януари месец, тази година все още си бяхме със старите номера, даже ни скастриха,че трябвало по-често да проверяваме. Как така, досега не сме се интересували( не сме се интересували,з/то да не ги безпокоя, след като кандидстваме за септември 2010, ама то аз съм си виновна де) ,питах ги колко често мога да ги безпокоя,отговор: Ако искате и всеки ден! Ми, безпокоихме ги и какво от това? newsm78. Е, аз се радвам,че сме от приетите на друго място, директорката ,също е наясно! Само ме е яд, че вместо да си водя децата на две крачки от нас.Трябва да ги размятам нон-стоп,на майната си и  то задължително с превозно срдство! Ноо,всяко зло  - за добро! Дано, да ги гледат добре,там където ще бъдат!
Това е от мен,пожелавам на всички да имат късмет,независимо къде! Hug

# 50
  • Мнения: 753
Супер тема !!!
Много благодаря на всички дали яснота вьрху приемането.

Записах детето в началото на годината, ние сме 26-ти номер/ехо, с някои от вас се познаваме от опашката /.
Г-жа Куликова каза : проверявайте....... и аз от време на време.....проверявах/не знам какво,тя си отбелязва в тетратката кой се интересува, защото някои се записват ей така за спорта/.
Но голямата ми грешка беше, че си направих грешно сметката #Cussing outТя каза,че в група са по 34 деца и аз се успокоих, че с този номер сме вьтре.Да, но мьжьт ми юни отишьл и тя казала, че нямаме шанс, защото от миналата година чакали още 20 деца!!!Ей, не сьм спала от тогава! Даже и ревах  Cry Cry Cry, защото можеше да подам и в ИСОДГ за някоя ясла/макар и далече/ и да ни приемат/в градинката децата ги приеха отдавна/.А ние сме на 2 преки от яслата.

Ходих и аз вчера, Г-жа Куликова каза, след 20-ти да провериме, но за 1-ви пьт чух, че може би ще ни приеме......../..не се смейте, ама ми идваше да я разцелувам/, защото има за изписване. И като излязох.......ревнах Joy детето ме пита що плача, аз хем се смея, хем рева и му казвам незнам.Ей с тези ясли сьвсем "изтрещях".
Мислихме за частна, но май ще се откажем, непосилно е.

Иначе на мен г-жата ми хареса, защото изглежда строга и взискателна, двора дори и лятото се подьржаше, някак си ми льха на "ред и дисциплина"

Момичета много ми олекна като прочетох всичко....бях решила, че нещо не ме е харесала и за това ни мотае.

# 51
  • Мнения: 753
Момичета, още нещо да питам мамите които я посещават.........

Моята е без памперс вече от 1 година, слагам и вечер, с голяма борба защото не го иска,  иначе става през ноща по 1-2 пьти.
Проблема е, че не казва.
В кьщи си знае кьде е тоалетната и сама си отива, вьрши си работата,бьрше се, и аз дори не разбирам.В градинката отива сама до някое дьрво, свьршва си работата и я избьрсвам.
Гледа от брат си и е мнооого самостоятелна.
Проблема е когато сме на гости .При баба си се изходи на пода в тоалетната Embarassed/не е могла да се качи/, в една приятелка се изпишка в антрето Embarassed и ние разбрахме защото тьрсеше хартия да се обьрше/голям срам/,
Вече на гости ли сме за секунда не я изпускам от поглед!!!
А в яслата....... newsm78 дали искат  детето с памперс newsm78 че  ще стане сложно.


 Нека някой от посещаващите да каже как са лелките и сестрите и какъв е режима?
Сигурно в началото ще ги обучават кое кьде се вьрши?

# 52
  • София
  • Мнения: 816
Сиси мислилила си за памучни парченца в гащичките/моята беба е с пелени-гащи/че е с памперс дерматит.Но от миналото лято ходим на гърне,и ще и слагам пелените да не пропускат.Освен това в яслата покрай по-големите се учат да си казват/зор да са големи/ Laughing

# 53
  • Мнения: 4 218
Свалихме памперсите през лятото. И наЩа не казва, ходи и си действа самичка. Ходим от 2 дни, първия ден е имало един пропуск, днес изрично питах имало ли е проблем- отговориха ми, че не е имало. Слагат ги периодично на гърне и може би в един момент ритъма се уцелва да съвпада с ритъма на групата?! Ще видим по-нататък как ще е. Никой не е казал, че трябва да слагаме пак памперса или нещо подобно.

# 54
  • Мнения: 57
ra2, би ли казала кой месец ви приеха и кой номер бяхте ?

# 55
  • Мнения: 453
Записвам се да следя темата  Hug
Искам да питам и аз 1-2 неща - имат ли в яслата изискване да е проходило детето и може ли да бъде настанено по друго време, освен септември - май може, доколкото подразбрах?  newsm78

# 56
  • Мнения: 835
За прохождането трябва да кажат мамите, чийто деца я посещават.
А за приемането, в градинката има деца които са ги взели след септември-октомври, ноември, декември. newsm78
Ако сега подадете молба догодина септември имате мн.голям шанс за прием. Peace

# 57
  • Мнения: 227
Искам да питам и аз 1-2 неща - имат ли в яслата изискване да е проходило детето

Не, няма проблем да не е проходило. Ако е много малко, го слагат в кошара за игра, за да го пазят от по - големите дечица. Ако е алергично към храни, го хранят с храната, която може или, която вие занесете... Абе, супер си ги гледат Peace

# 58
  • Мнения: 753

може ли да бъде настанено по друго време, освен септември - май може, доколкото подразбрах?  newsm78

Май че може newsm78Директорката ще ви каже да проверявате.Аз чак сега разбрах, че това означава, че се интересувате от мястото.
Явно много се записват ей така за вс.случай, после ги приемат на др.места и не се обаждат.
Сега септември са започнали прием, но явно ги приемат по малко всяка седмица, за да се адаптират по-лесно.
Не мога да си представя 10-20 ясленчета накуп пьрви ден..........рев, нова обстановка, дезориентация пьлна...............и явно за това приемат по малко.

И аз да попитам посещаващите я : пьрвите дни/седмица, мес/ на обяд ли се взимат или зависи от адаптацията на детето ?

# 59
  • Мнения: 227
На обяд.

Общи условия

Активация на акаунт