Самостоятелна ясла № 28 на ул.Хр.Белчев ВЪПРОС за класирането???

  • 7 078
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 816
И през час да се обаждаш,все тая има си ред.Пък си е ангажимент на родителите да се обадят ,ако приемат детето някъде.Въпрос на отговорност.Пък положението в столицата принуждават родителите да се застраховат,това какво общо има с интереса към градината newsm78На мен ми е най-близо примерно,харесва ми оградения двор,вътре е чистичко на пръв поглед какво повече. newsm78

# 61
  • Мнения: 453
Благодаря на всички за информацията  Hug
Другата седмица ще подам молба и да се надяваме, че ще имаме шанс за следващия септември  Praynig

# 62
  • Мнения: 835

И аз пак да питам, че скоро май ще ни дойде ред Grinning
А колко време се взимат на обяд? Седмица, месец?  newsm78

# 63
  • Мнения: 57
Запознатите мами да кажат как върви приема.До кой номер е стигнала г-жа Директоршата?

# 64
  • Мнения: 835
По мои данни Mr. Green все още не са почнали номерата от тази година.
Една мама от градинката е от миналата година и вече са приети и ходят.

Ако някой има друго инфо да казва, че вече трябва да почвам работа и съвсем не знам на какво да се надявам newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 320
Ние кандидатствахме миналата година в яслата. Подадох молба, докато течеше ремонта и директорката още тогава ми направи изключително лошо впечатление.  Twisted Evil
Първо ми се навика, че супер късно идвам да подавам документи и го правя "естествено", защото не сме били приети в никое ОДЗ (а ние в ОДЗ не сме се и опитвали даже). След като настоях да ми даде да попълня молба, тя неохотно извади и буквално ми я хвърли. Когато й я подадох, тя отново се развика, че не съм написала длъжността, която заемам в поле "месторабота". За мен месторабота означава мястото, където работя, а не и какво работя. Но според нея аз съм най-големия идиот, че не съм знаела, че в местоработата задължително се включва и длъжността.  #Cussing out Както и да е, не исках да се заяждам, макар че вече ми кипеше страшно. Накрая ме изпрати с думите: "И изобщо не се и надявайте, има 200 деца пред вас." Входящ номер не ми даде, да съм се обадила, ако искам, въпреки че така или иначе нямало смисъл.
От този момент за себе си реших, че няма да пусна детето ми на това място.
Все пак след известно време звъннах да попитам за входящия номер, беше около 100. Трети път, и последен, звънях, за да попитам докъде е стигнал приема, но отново бях нахокана и преди да ми тръшне телефона, думите й бяха: "Ами вие изобщо досега не сте се обаждали и не сте се интересували от мястото, така че няма на какво и да се надявате."

В последствие научих, че от значение за приема има броят на обажданията, т.е. колкото по-често се обаждаш, толкова по-голям шанс имаш. Номерата съответно изобщо нямат значение, а освен това са и доста измислени (записани след нас деца имаха по-малък входящ номер). Приемът, както се убедих, изцяло зависи от волята на въпросната "г-жа" и той не се подчинява на никакви предварително определени правила, да не говорим пък а прозрачност. #2gunfire #2gunfire

# 66
  • Мнения: 57
sladka mama, smile3501.
Не съм сигурна, че и честото обаждане ще свърши работа.Отдавна подозирам, че правила няма а е според зависи.
мармашотка, дай да сверим часовниците  Wink Майката от квартала кой номер е била и има ли нов номер от тази година?
Повечето с номера от миналата година имат нови номера от тази, но какво от това??

# 67
  • София
  • Мнения: 816
 #CrazyСладка мама сериозно ли говориш?Че защо тогава имаме тия номера?Губи ми се логиката,защо трябва да настоявам след като ми е казано да се обадя еди кога си,и да ги притеснявам непрекъснато.Нали имат деца за гледане.Аз ако нямах нужда нямаше да я записвам.Трябва ли да обяснявам какво ми е положението в къщи?Че и те и другите са като мен,затова са и тези номера.Нищо не разбирам вече.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 698
Мамета, имате ли представа колко групи има в градината? Само една от 34 деца или са повече?

# 69
  • Мнения: 4 218
Мамета, имате ли представа колко групи има в градината? Само една от 34 деца или са повече?

  три, по колко са децата във всяка, не знам. Като дойдат списъците за плащането, ще ги видя и ще кажа по колко са децата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 698
Много ти благодаря. То ако ги слагат на вратата и аз бих могла да погледна, и без друго често минавам покрай яслата.

# 71
  • Мнения: 4 218
х28 деца в група по списък

# 72
  • Мнения: 38
Здравейте мили мами,
Моето дете посещава 28 ясла, аз и семейството ми сме едни от "феновете" на г-жа Куликова, г-жа Директоршата, или както Ви е удобно и разбрираемо да я наричате, така и на на всички госпожи и лелки, които сме срещнали там.
Смятам, че трябва, когато човек е доволен и благодарен, да изразява и подкрепя, а не само да мърмори, гадае и плуе без основание. Затова се и включвам, не искам да се заяждам с никой, бих се радвала да помогна с това, че сме от посещаващите яслата. Много ще се радвам голяма част от Вас да бъдат част от яслата и да разберат, че са сгрешили в преценката си, защото тази жена дава всичко от себе си.
Когато ние кандидатствахме преди повече от година, аз също звънях ежедневно, по-препоръка на една майка, чието дете също посещаваше яслата, не помня номера и време, но помня напрежението на което бях подложена, защото беше единственият ни шанс. Кандидатсвах през системата в одз, бяхме номер 5 и така си и останахме с прием над 17 деца първа група. Е, всяко зло за добро, много, много се радвам, че стана така и посещаваме тази ясла. Детето ни беше едно от тези в кошарката първо, с памперс, научи се да ходи сама, да се храни, винаги са се съобразявали с нуждите на самото дете и желанията на родителите, дори и някой да не са им харесвали. Никога никой не ни е искал пари, такава любов излъчват госпожите към всяко дете, стига майките да са отворени да ги видят. Вече си име приятели и ходихме на детски РД, където някой от децата посещават вече градина и изводите бяха, че сме много разглезени от г-жа Куликова. Не пожелавам тази жена да бъде оценена едва след като детето напусне яслата. И за двете страни ще е по-добре. но за съжаение нашия манталитет си остава да обсъждаме докато имаме вероятен проблем и след това да потънем в забвение..... е, аз лично няма да го направя, защото качествените хора трябва да се ценят.
И последно, с извинение за дългия пост - искате и търсите съвети от посещаващи яслата, били сте в сградата многократно, сигурна съм, че при желание бихте видели, че яслата има и група във facebook и си задавам логично въпроса, защо никой не зададе въпросите си там и единственият логичен отговор е, че е по-лесно да сте анонимни?
С уважение,
Цвета Калинова

# 73
  • Мнения: 753
Здравей Цвета,
благодаря за споделеното мнение.Ние сме едни от чакащите и наистина напрежението е огромно.
Никой не казва за Г-жа Куликова колко е лоша, просто всички тук се чудиме какво точно чакаме #Cussing out
Във всички самостоятелни ясли от този тип много отдавна се ЗНАЕ кои деца и колко точно ще приемат през септември.
Изнасят се списъци с класиранията и родителите са информирани и подготвени.
За сведение обиколих още 3 такива ясли и там още през м.май-юни се знаеха децата които са приети.
Това срещу което всички тук негодуваме е точно липсата на каквато и да е информация.
Предполагам и за това е пусната тази тема - никой не знае какво става?????

И най-вече защо точно в тази ясла класиране няма.?????Не е нормален отговора, че това е така, защото всичките имат един начин на организация - прозрачност чрез класация.
Иначи за гледането и отношението към децата нищо не мога да кажа, но след като сме се спряли на нея, явно сме разбрали, че гледат децата добре.
Нямам регистрация във фейсбук иначе с удоволствие бих се вкл.там.
А за анонимноста тук........не съм много съгласна, повечето се познаваме........ Grinning Grinning Grinning

# 74
  • Мнения: 38
Здравейте кака Сиси,

Може би не съм схванала точно Вашето негодувание, за което се извинявам. Споделих мнение и опит, за догадки няма да се включвам, но определено смятам, че е по-добре да няма списък и шанс за прием, отколкото да съм 5 в "прозрачен" списък и видимо неприета, това е личен опит.
Каква полза има един родител да знае още от май, че детето му не е прието? Трудно ли е да се звъни веднъж седмично, за да се провери напредването? Единственото изискване на яслата е заинтересованост и Ви съветвам да я проявявате. Персонала държи много да познава родителите, баби и т.н. всеки, който би могъл да има достъп до децата. Опитвам се да споделя всичко, което би Ви помогнало да съкратите ада на очакването и да си отдъхнете. Сещам се още, че като ни приемаха трябваше да изчакаме, защото не се приемаха всички деца наведнъж, а по няколко на седмица, за да може да се обърне внимание на всяко да се адаптира по лесно. Някой пита за групите - има 3 групи с около 30 деца.
Защитавайки директорката исках да разсея съмнения, породени тук, за някаква непрозрачност и некоректност, да Ви кажа, че тази жена наистина би приела всички, ако беше възможно. Има нейн си стил и начин на общуване и това е прави уникална и един рядко срещан, за съжаление в наши дни, човек. Ужаааасно е чакането, ужаааасна ни е и системата, нужно ни е да насочим негативните си емоции към някой, но не тя е човека.
Искрено се надявам Вашите деца да запълнят местата на тези, които отиват в градините и да усетите емоцията на това заведение от хубавата му страна. Ако мога да съм полезна, съм на разположение:)
Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт