За желаещите епидурална

  • 2 135
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 594
 ВСЪЩНОСТ ТИ ЗА КАКВО СЕ БОРИШ И КАКВО ИСКАШ ДА ДОКАЖЕШ?
незнам как се вмъкват цитати
едва ли се бори за нещо момичето или пък още по малко да доказва
ако не си разбрала тя просто споделя преживяванията си за да са подготвени другите жени и да знаят какво може да им се случи
което е много полезно особено за такива като мен които скоро ще бъдат в същата болница
на всичкото отгоре за 9 м разбрах че който иска епидурална да не се надява за нея в аг или окръжна

# 31
  • Мнения: 337
Мили бъдещи и настоящи майчета, мен ме очаква същото след около месец и съм от София, но тъй като съм живяла една година във Варна точно срещу Майчин дом, а след това съм и учила там 6 години взимам отношение по тази тема. Относно този родилент дом май сте забравили преди няколко години как няколко майки загубиха бебчовците си поради немарливост на екипите. Специално този случай го даваха по ТВ-то. Това мнение давам, защото прочетох че една бъдеща майка е била чувала само хубави неща за този родилен дом. Чесно казано още когато живеех там се чуваха само ужасни неща и точно в тази насока, какво е и Вашия случай - безхаберност на екипите, незаинтересованост и т.н. Другото което ми направи впечатление е че цените във Варна май са доста по-високи отколкото в София. Тук 90% от жените раждат без да са дали и стотинка, в много от клиниките има регламентирана цена за избор на лекар, а секциото по желание е 500 лева. Явно във Варна порочната практика в Майчин дом продължава. Все пак пожелавам на всички които са решили там да раждат леко раждане и здрави рожби.

# 32
  • Мнения: 424
Изумително, как едно откровенно признание на майка предизвика такава дискусия!! Аз лично вече благодарих на Райт за подробното описание и си взех поука за това как да постъпя за бъдещото раждане. Мисля, че това беше и нейната идея.

Вици, ако имаш предвид моите думи от по-горе "че една бъдеща майка е била чувала само хубави неща за този родилен дом"
писах , че съм чувала само хубави неща за анестезиолозите там.
Не защитавам Майчин дом, аз като варненка имам особено отношение към начина по-който се гради имиджа му, но да не забравяме че съществува само от 2-3 години, а ти ни връшаш доста години назад във времето.
 "но тъй като съм живяла една година във Варна точно срещу Майчин дом, а след това съм и учила там 6 години взимам отношение по тази тема''.
Дали говорим за едно и също място?? Смъртните случай бяха в АГ.

# 33
  • Мнения: 1 866
Vici мисля че преди да се пише трябва да се внимава тъй като добрата репутация трудно се гради и трябват години а е много лесно да се нацапа. Трябва да уважаваме труда на хората. Все пак в тази клиника работят специалисти които искрено се опитват да дадат едно добро качество на обслужване. Мисля че определено бъркаш болницата.

Разбирам wright за разочарованието тъй като всички храним някакви надежди за раждането си, това е много важен момент в живота и естествено като не се получи както го очакваме следва разочарование. Знам го защото и аз го изпитах, но в случая не беше виновен персонала на клиниката, а природата. Мила wright, мисля че ако искаш да спреш да се тормозиш, най-добре е да се срещнеш с административния директор и да споделиш спокойно нещата които ни казваш на нас. Можеш да се срещнеш и с анестезиоложката която е много внимателен човек и която ще ти обясни най-малкото защо се е получило така с теб. Не че нещо ще се промени за теб, но ще си казала каквото мислиш и може би ще падне това чувство на несправедливост, което май изпитваш. А и не забравяй че така може да предотвратиш това да се случи и на други мами. Ако не сме ние пациентите, кой друг може да информира дирекцията на клиниката за неуредиците?

Това е моят съвет, мисля че за съжаление тук в този форум няма да получиш удовлетворение.

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Изумително, как едно откровенно признание на майка предизвика такава дискусия!!

Искам само да кажа, че във Варна може да се роди със епидурална не само в МД.
Лично аз съм разочарована от тази клиника. Няма да влизам в подробности, тъй като ще ме линчувате!

Успех на всички майчета, на които им предстои голямото събитие!

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не мисля, че линчуваме през нета е толкова опасно, а и се съмнявам да го има.
Дема, Да има дискусия е по-добре, отколкото да няма дискусия.
Проблемът, отново повтарям е, че тук е чесане на езици, а не оставам с впечатление да се депозират оплаквания. Да не говорим за анонимността, която се проявява в двете си крайности-тотално оплюване или абсолютно боготворене и в двата случая на лична основа.
Своите забележки към МД вече съм споделила, като три дена след изписването лично ги коментирах с управителя на заведението и един месец по-късно на контролния преглед, той ме информира какви мерки са били взети.
Това не е АГто, където чакат всички родилки да отидат при тях, а частна клиника, където има ограничени възможности и си правят планове съобразно информацията, която имат за жените, които предстои да раждат.
По отношение на отворения портофел  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green ха-ха, ами там, където има стоково-парични отношения може да се иска сметка, а не да плачем тук, че не ни били уважили. Реагира се на момента и то винаги към висшата инстанция, в противен случай си заслужаваме обслужването.
Това е от мен.

# 36
  • Мнения: 424
Калина, за дискусията си права по-добре да има отколкото да няма. Ако снощи се впуснах в обяснения, то е защото почнахме да нищим Райт за подробности, което не е целта на дискусията. Въпросът според мен е ( и ако не съм права кажете)- Дали обслужването (раждане с епидурална)  в майчин дом отговаря на парите, който плащащ или не? За съжаление ние сме потребители, които имат асиметрична информация - доверяваме се на лекарите, защото приемаме че знаят повече от нас. Но дали те не ни налагат тяхното мнение? Обаче какво всъщност е раждане с епидурална дали сме сигурни , че е точно това което ни предлага един лекар. Знаем ли точно кога трябва да започне упойката и какво трябва да почувстваме след това. Има ли рискове в дългосрочен план? Колко епидурални упойки трябва да е поставил един анестезиолог за да се каже че е сигурно да я прилага?  За съжаление мойте въпроси са реторични ( поне за мен). Доколкото аз  съм информирана във Варна епидурална упойка ако искаш се предлага и в АГ  в ОБ и в МД.
Изборът е наш да решим къде.   

# 37
  • Мнения: 532
Калина
Депозирах оплакването си на място, на момента и пред когото трябва, вследствие на което заплатих само за обслужването, което бях получила. Не си чеша езика, а споделям опит, т.к. това тук е форум и е точното място да се каже. Не съм анонимна. Wright е фамилията ми, а снимките и имената на децата ми са истински. Не оплювам и не боготворя никого. С Робин благодарихме на всички от Майчин дом, които се грижиха за нас по време на престоя ни. Никой не е безгрешен. Както казах, късметът ми бил такъв. Развих темата допълнително, за да помогна на бъдещите майки, особено първескини да знаят какво ги очаква.

otvara4kata
Не виждам какво противоречие виждаш в думите ми.

didi77
Не се съмнявам в професионализма на лекарите от Горна Оряховица. Силно съм впечатлена от д.р Косев и го препоръчвам на всички.
Точно защото имам опит с три раждания исках този път да е с епидурална. Всяко следващо раждане може да е по-кратко, но в никакъв случай не е по-леко, поне така беше за мен.

Благодаря на всички, които ме разбраха!

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Щом е за епидурал и неговата цена  Sunglasses
Мен ме хвана наполовина, въпреки трите вливания. Според анестезиоложката, съм имала сраствания (аз имам ужас от апендисит и веднага скокнах, да не е апендисита, а той бил от другата страна  ooooh! ooooh!). Мога да споделя от пряк опит, че има разлика с и без епидурал, но не е без болка, каквото и да си говорим (имам предвид, че пак се усеща).
Дали е била поставена правилно? Вероятно, щото хвана, където хвана.
Дали така трябва да действа? Да сподели някой с по-голям опит.
Дали си струва, колкото струва? Ами незнам, навсякъде е толкова, май зависи от анестезиолога и от коктейла, който е забъркал  newsm78 (от позната чух, че за свои хора забърквали по-други смеси, но дали е така?)
Естествено, по-хубаво е да има избор и аз все така не разбирам защо във Варна само един анестезиолог прави епидурал, а чувам слухове, че май имало още един, но.... Като няма база за сравнение  newsm78
А Отварачката е доста крайна по моя вкус, защото не може да има пристрастия, когато става въпрос за нас и децата ни.
Радвам се, че си казала оплакванията си, защото първо-персоналът може и да премълчи пред ръководството и второ-това дава надежда за поправяне на грешките.
Аз като за първо раждане бях по-доволна, отколкото ако трябваше да бъда в АГ или Окръжна (лично неангажиращо мнение).
Стига от мен толкова, че прекалявам и по собствените си изисквания.  Peace

# 39
  • Мнения: 424
Калина, за "коктейлите" и аз чух че са различни , но как решават на кого какво? Добре че си писала за действието, защото според мен това са неща , които лекарите трябва да ни обяснят предварително. Явно епидуралната не е панацея за безболезнено раждане, но поне да знаем какво си спестяваме като болка.
Епидурал във Варна правят и други лекари ( да се подчертае при раждане), но защото не виждаме във форума мнение от техни пациенти? Ако никой не отговори смятам да пусна една такава тема.
Аз продължавам да задавам на лекарите, при които ходя въпроси, защото не форума а те са хората, които трябва да ни обяснят за епидурала индивидуално. Дано тези, които четат след нас темите да знаят какво трябва да търсят, а менията са за това всеки да си направи собствен избор.

# 40
  • Мнения: 2 952
   Не  си почуствала  епидурала защото  не е имало време да подейства.То отнема 40 мин  до 1 час  , късно са  я  сложили, ти след 5 мин вече си  родила , жалко, че твоя  случай е такъв.Ако така  се д ейства в БГ ...момичета ....уговаряйте се предварително както тя казва...епидурала е хубаво нещо, бюрокрацията и нехайството  й оставили лош спомен ... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 198
Все пак да не забравяме, че безболезнено раждане няма, така е решил някой от горе  Wink  Доколкото аз съм чувала и чела в нета, при епидурала се у сеща болка като при силна менструация, ако упойката хване както трябва. Въпросът е за облекчаване на болката а не за без болка въобще. 

# 42
  • Мнения: 2 952
   Живеем  в 21  век и щом има модерни начини да се намали болката , защо не .Успех на  всички и дано имате само  добри спомени  след  това. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт