Не иска да яде. Помагайте!

  • 2 353
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Остави ги тези схеми по кутиите - това са думи не нашия педиатър. Детето яде толкова, от колкото има нужда, важното е да се чувства жизнено и да наддава. И ние на вашата възраст ядяхме по толкова горе-долу, сега хапва по 160-170 (според схемите трябва да е над 200), ама минута не стои на едно място, само лудува, бърбори и се киска, а на първите кръвни изследвания миналия месец извади един хемоглобин, по-висок от моя - 137, а и на килограми сме добре - 8,400.
Затова го остави да яде колкото иска.
За нощното хранене пак те съветвам да го оставиш само да се откаже. Нашата като навърши един месец я мъчихме няколко нощи, сутрин ставаше почти синя от непрекъснатото реване от глад през нощта. Решихме да не тормозим детето и да го храним през нощта. След 10-тина дена сама се отказа, още нямаше 2 месеца.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
И Влади яде ВИНАГИ по-малко от описаното количество за възрастта му,но аз никога не съм се съобразявала с написаното по книжки или кутийки,защото детето си е добре!
Шашках се само първия месец до като не отидохме на консултация да видя,че наддава нормално.От там насетне спрях да се вглеждам.
А има и криза на растежа - чувала съм за това.Малки преходи от 1-2 седмици в различни периоди!

Много здраве на теб и бебка и не се шашакай   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 068
Да ви кажа явно наистина съм я била стресирала с това постоянно бутане на шишето. От вчера и давам да яде през 4 часа по 120 милилитра и тя е на седмото небе. Изяжда си всичко и е гладна точно след 4 часа пак. Освен това сама започна да се отказва от нощното хранене. Вече две нощи/пу пу де/ не е яла през нощта. Тоест сега сме на 5 хранения дневно по 120 милилитра и явно и стига.
Благодаря ви още веднъж момичета! Колко ли щях да се шашкам ако го нямаше тоя форум ей!

Общи условия

Активация на акаунт