Заедно за водно раждане в Токуда

  • 3 477
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте! Надявам се темата ми да е на правилното място.
По чисто лични причини подхващам този въпрос. Иска ми се да мога да родя във вода в Токуда. Но там все още няма такава възможност. Вана за раждане има само в Първа АГ Болница Св. София, в която родих първото си дете. Не ми се връща там, но много ми се иска да родя второто си дете във вода. Не разбирам защо досега не са предоставили тази възможност и в Токуда. Писах им едно не толкова задълбочено, но ясно писмо по темата. Не получих никакъв отговор. Нямам никакъв опит с такива инициативи, но се надявам, че заедно бихме могли да си извоюваме тази възможност. Всякакви идеи са добре дошли.   bouquet

# 1
  • Мнения: 835
Нямат водно раждане, защото нямат обучени специалисти.

# 2
  • Мнения: 49
Е, добре, де...колко му е да ги обучат за тази така сложна и различна процедура? Аз доколкото знам в Първа АГ всички са "обучени", т.е. всички доктори там израждат водно. Май им е стигнало един да бъде обучен и после да покаже на другите...
Мармашотка, ти си питала ли? И са ти отговорили така ли?

# 3
  • Мнения: 835
По стечение на обстоятелствата имам познати там и сме си говорили за това.На никой не му се занимава да ходи на курсове за обучение при което няма да взима заплата нали?
Все пак това не е държавна болница, и без това персонала доста го "изтискват" от дежурства, почивка - няма.
Преди да напусне Д-р.Диков трябваше да родя при него и когато му се обадиха в 04ч през ноща се оказа, че той току-що се е прибрал от 24ч дежурство.А всеки ден има график сутрин от 8до 13ч, понякога и до 18ч. Това не е човешко.Но нещо се отклоних.......

И във връзка с това за какво му е на някой да има и водно раждане? И без това леглата недостигат, понякога настаняват родилки по другите отделения.
А ако предложат и тази "екстра", то трябва и още легла да разкрият, а няма къде.
Така си мисля аз.........но това не пречи да ги попиташ по-официално Grinning

# 4
  • Мнения: 49
Ееегати! Направо ме отказа! По дяволите Sad Явно мечтата ми няма да се сбъдне в този живот...

# 5
  • Мнения: 835
Ееегати! Направо ме отказа! По дяволите Sad Явно мечтата ми няма да се сбъдне в този живот...

Не се отказвай ако си решила да раждаш във вода Grinning
Моя приятелка роди във вода в Тина киркова, голямо приключение беше, позволиха на мъжът и да бъде с нея, всичко е минало нормално и добре/е, второ дете все пак/.

Да, отношението към родилките е съвсем различно, не е като в Токуда #Cussing out

# 6
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
TOKUDA като гледам как са занемарили обслужването и докторите са вечно уморени, наистина едва ли ще го въведат .
То така и така има доста много желаещи да раждат там.

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз много исках да родя във вода и избрах да раждам там, но.....няма как

за второто - може и да стане Wink)))

# 8
  • Германия
  • Мнения: 71
Жалко, че попадам толкова късно на темата, когато тя вече отдавна е в застой. Аз съм върл привърженик на водното раждане и ви разбирам и съчувствам съвсем искрено. В пикливото немско градче в което живея /извинявам се за израза, но градчето е наистина малко/ има вана и съответно водна зала за раждане /с красиви свещници, музикална уредба и пр. глезотии/, което за мен беше особено приятен сюрприз. Нещо повече - акушерките насърчават родилките да се възползват, но твърдят, че жените, които се престрашават са всъщност много малко. Това, което още разказаха е, че водното раждане е на практика почти неасистирано, без чужда намеса раждане, затова и най-природосъобразно. Струва ми се, че не се изисква особено дълго обучаване на персонала, а просто инструктаж - тук водното раждане се извършва от акушерки и само при усложнения се вика лекар и може да те извадят от водата. Във всеки случай, ако живеех в София и искам да си получа детето в Токуда, бих спретнала едно писмо тук, под което да се подпишем реални хора и заедно с две навити майки бих го занесла на Управителя на заведението на една нарочно определена среща.

За да се промени едно статукво, трябва да се предприеме нещо такова. Аз ще участвам с данните и подписа си, ако видя такова писмо в темата. Ако ще помогна, дори бих го съставила текстуално.

# 9
  • Мнения: 8
И аз искам водно раждане в Токуда!

Общи условия

Активация на акаунт