ДЕКЕМВРИЙЧЕТА 2009

  • 26 784
  • 696
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 121
Добро утро мами!
Браво на малката Ведичка, много ви се радвам. Дано все така продължавате и да е винаги засмяна  Peace
Collibri приятно изкарване на кръщенето  newsm10 и после чакаме снимки  Peace

Черпя за Пепи, че днес става на 7 месеца  Simple Smile


# 646
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Поли Веда е страхотна, пупу дано все така продължава да наддава.

Честито християнче Ани!

Колибри и аз хич не ги тача тези кръщенета тип сватба. Живот и здраве като решим да кръстим Ани, мисля да сме само ние и кръстниците. Задължително чакаме снимки Simple Smile

п.п. Ами скоро и виртуални бележници ще почнете да искате.... само да няма двойки Simple Smile

# 647
  • Мнения: 10
Честит рожден ден на Юлиянката! Много здраве, късмет и обич в семейството!
Жени, не знам има ли традиции за преди кръщенето. Ако ви е близка кръстницата най-добре я питайте за подаръците. Когато аз бях кръстница, настоях да не ми купуват подарък. Много ми беше приятен самия факт, че кръщавам малко сладко момиченце.
Колибри да даде прясно инфо като мине събитието Simple Smile .
Прегръдки за прекрасната Веда.
Ние пак закъсахме със зъбите на Моничка. Тя спи нощем непробудно от бебе, но не и напоследък.  Буди се насън, плаче жално, аз я вземам на спалнята да суче, като се успокои я връщам и така по няколко пъти на нощ. Зъб обаче не пробива. Горния венец си е оребрен и бял, но нищо повече. Измъчи се детето.

Жени, какви два аршина, какви пет лева?
Очевидно е, че едно дълго изречение и три липсващи запетайки, не впечатляват особено, освен ако не са оцветени в червено.
Постът ми, за прословутия бутон Проверка правопис, беше провокиран от много груби правописни грешки и такъв изказ, че един разбрал едно, друг друго, а трети сметнал пишещия за чужденец...
Никога не съм казвала,че съм безгрешна. Не ме е страх да науча нещо ново, когато сбъркам.
И продължавам да смятам, че трябва да сме по-грамотни (със или без употребата на бутон Проверка правопис), дължим го на децата си.
Това предполагам може да става и без вманячаване Simple Smile .


# 648
  • Мнения: 92
Привет!
Не сте ми стискали палци и сега времето е лошо!  Crossing Arms 
Купона няма да може да е на  двора, трябва вкъщи да слагам масата! А пък моя мъж така се стара да направи беседката! И тортата ми не се получи добре ама ще се изяде къде ще ходи! И да питам май си имаме ЗЪБ кога се брои за излязло като пробие връхчето или целия като е вече навън   Rolling Eyes Щото проби връхчето точно на рождения ми ден и не знам да броя ли че имаме зъб!
Днес Емо ще яде чушка(пипер  по варненски )  .Дадох му пуйка и заек!Пуйката повече я хареса!
За качеството на месото и зеленчуците не може цял живот да му търся БИО  , купувам пюрета само на Гербер и Хип но и аз не знам доколко са Био.
Юлиянката ЧРД да си жива и здрава !И мама беше вчера рожденничка ,много рачета !  Grinning 
Веда е супер , нека все така да качва и да расте!
Честити месечинки на празнуващите!
ПП Леле заинтригувахте ме и натиснах проверка правопис !  Joy

# 649
  • Мнения: 299
Здравейте .
Гледам тука сега пък за правописа се дърляте , ама аз така да поддържам огъня ще питам какво мислите пък за сока от краставица . Гледам че в градината на нашите вече са почнали да излизат първите краставички ,и ми дойде на ум дали пък да не му спретна едно сокче . Хайде сега да се поплюем на воля  Joy Joy

# 650
  • Мнения: 92
Удис ,най -добре сок от кисела краставичка!Ще пием утре, лек срещу махмурлука!

# 651
  • Мнения: 299
Миленче , напълно те подкрепям   hahaha hahaha hahaha Ей , ама весело стана в нашата темичка  Joy
П.П Приятно изкарване на градинското парти днес. Тук при нас времето е чудно ,дано и при вас е същото   Grinning

# 652
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро!
Честит рожден ден на Юлиянката!
Пак са хвърчали искри ... то иначе как ще се изпишат 10 страници....
Супер снимки на Веда. Много е пораснала.  Hug Все така де е!
Отчет от вчерашната консултация 8200 гр. и 69 см. и му биха хепатитната ваксина.
ЖиЗ другия месец и последния Пентаксим...то голяма епопея с тези ваксини, много
ги завлачих този път. Месото вече е в менюто на Дачо , първо пуйка дадох. От вчера
и пиле между двете  май 7 дена се събраха... давам всеки ден като започвам с 1 к.л.
на следващия ден 2 и така до 30-40 гр. на едно ядене съчетано със зеленчуково пюре.
Общо взето  4 дена отне пуйката , пауза от 2 дена и така дадох пиле. Бързам май....
Месото му хареса, готов е за барбекю, като вкарам доматитУ, ще му предложа и ракийка  Wink
Идва ред и на глутена ,но ще изчакам още седмица  поне ще е навършил 8 месеца.
Агафата на тези месеци беше на детска кухня 1-ва група. С нея направих грешката
да пасирам всичко гладко и доста дълго време отказваше храна на хапки,давеше се
и се мръщеше, въпреки, че не е злояда. Сега ще се коригирам, по-едро ще меля храната.

 
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

Ох, от 3 часа го пиша това... то добър ден стана, ама ме побъркаха тези двамата...
п.п. щях да пиша за спането нещо , ама явно ще е "друг път".
Хубав ден!

# 653
  • София
  • Мнения: 2 105
Благодаря на всички, които се отзоваха на въпроса ми за аптеките   bouquet

Choosy, гадно нещо са вратните болки, много ти съчувствам, при мен помага Фастум гел, ама виждам, че ти вече си имаш предписана терапия, май постоянство му е майката Crazy

Ласи
, много се радвам да те видя Heart Eyes

За бутона правопис- аз също не ползвам, но смятам, че няма нищо лошо и срамно в него, даже си е направо наложителен в някои случаи Crazy

За гърнето (усещам, че това, ще е следващия домат на раздора)- каката започнах да я слагам на 7 месеца, т.е. в момента, в който започна да седи самостоятелно. За късмет много бързо привикна. На годинка и мъничко вече махнаме всички видове памперси. Смятам и сега така да процедирам, да видим. Аз смятам, че колкото по-рано се приучи детето, толкова по-добре. Сега нали върви теорията, че било едва ли не вредно толкова малко да се слага на гърне, но едно време, когато не е имало памперси, нашите родители кога са ни свиквали? На много по-ранна възраст, отколкото сега. Пък не виждам да сме (много) увредени психически  Mr. Green .

удис, защо не пробваш да настържеш краставицата на най-ситното ренде? Може би е по-удачен/вкусен вариант от сокчето, незнам.

scrye, и ние смятаме така да направим кръщенето, в най-тесен кръг, като и бебето, и каката ще бъдат кръстени заедно. В този ред на мисли моля мамите, минали през това да ми припомнят какви са ритуалите (подаръци на кръстника и пр.), че аз всичко съм изпозабравила.

rush, искрено ти съчувствам за малката лудница вкъщи, дано по-бързо се нормализират нещата Hug

И да ви кажа- днес нашето бебИ изяде първата си попара с голям апетит Mr. Green Новата въведена храна с попарата е единствено обезсоленото сирене, надявам се да понесе добре.

Една голяма прегръдка за всички, ние излизаме на разходка, гуууууууууш Hug

# 654
  • Мнения: 429
Nista, понеже наистина си ми симпатична и ми се иска да ме разбереш правилно правя последно усилие да се аргументирам за какво точно съм се хванала в този диалог с теб.

Смятам просто, че човек, който си позволява да призовава с Нека си пазим езика е нужно да демонстрира изрядна езикова акуратност. Иначе се получава Присмял се хърбел на щърбел!  Wink

Привет момичета,
Всички ние сме много заети, но сме членове на този форум, аз оказа се приемам доста на сериозно това членство и много уважавам всички други членове. Като знак на взаимно уважение, ви моля, ползвайте бутона Проверка правопис. Не боли, аз го правя всеки път и не ми отнема никакво време. Не се чувствайте засегнати по никакъв начин от този мой призив, нека си пазим езика!

И понеже казваш, че го дължим на децата си, ще се съглася с теб и се надявам да приключим темата като аз ти обещая да ползвам Проверка правопис! А ти ще можеш ли да си оправиш изреченията и да си подбираш точната пунктуация!

Това ми е призива към теб! Моля не се чувствай засегната по никакъв начин от този ми призив!  Hug

От час по български ми се иска да се прехвърля на бебешки теми!

Марлийн, напълно споделям мнението ти за гърнето. Аз обаче никога не съм чувала , че е вредно! В какъв смисъл вредно? Разкажи с няколко думи, ако имаш време.  Wink

Имах да пиша още, че искам нещо да ви питам, но се налага да приключвам!
До скоро!  Hug Hug

# 655
  • Мнения: 2 768
Да се включа преди да сме минали на нова тема.

Въведох глутен преди седмица с овесена каша, от вчера и месо (пуешко). Младежът е с буен нрав и високи хранително-енергийни нужди, тъй че плавно увеличавам количествата, определено има нужда. Кърмата си остава през 3-4 часа, включително и нощем.

Друго какво... пълзИМ, правИМ бели, изправяМЕ се на всичко вертикално. В кошарата си започна да прави обиколки, държейки се за ръба.
Аз, честно, нямам търпение да проходи, защото дори на разходка го хващат карастанчовите, овъртолва се в коланите на количката в опити да се вози прав. А когато го взема напира да слиза на земята и да пълзи. Иди му обяснявай, че навън не може  ooooh!

Едно видео … 0;ца. Малко му занася задницата с тази техника "ранен войник"  Laughing   Петя, за каква дисциплина да го готвим според теб?
Вече няма препятствия за него, обикаля всички стаи барабар с бани и тоалетни  Laughing

На гърне започнах да го посаждам от известно време (заради глицериновите свещички).
За моя изненада, действа му доста добре на запека. По няколко минути се напъва и пръцка безрезултатно с гащите, обаче щом го сложа на цукаля си свършва работата бързо и без мъки. Може би е от ергономичната стойка.


По повод последните страсти - аз на живо бих отговорила точно като Дарлин. Но не и във форума, именно заради ефекта "развален телефон"
Въпросът и на мен ми се струва леко абсурден, MammaJamma, надявам се не се обиждаш. Може би не съм много толерантна, не знам.

За грамотността - ей това ви казвам, много ми боде очите! Колкото и да уважавам някой съфорумец, някоя правописна изцепка е в състояние да си изградя коренно различно мнение за него!
Недопустимо е според мен, дъщеря ми на 10г гоня като есесовец за правопис, пък какво остава за възрастни хора  Peace
На изречения като "какво толкова, тук да не е у-ще" мога да отговоря - за който го е проспал може и да стане  Mr. Green

Последна редакция: сб, 10 юли 2010, 19:51 от eta

# 656
  • София
  • Мнения: 2 105
Jennie, из форума, а и по градинките, пълни с майки, битува схващането, че детето трябва да се слага на гърне, когато е "готово" за това, т.е. самО трябвало да си каже и да изяви интерес newsm78 . Аз пък бих отговорила- то как да прояви интерес да пишка и ака в гърнето, ако родителят не му покаже. И ако преждевременно го сложиш на гърне (като с преждевременно се има предвид 6-7-8 мес. възраст), му действаш зле на психиката. Сега не ми се рови, ама ако пуснеш търсачката за "гърне", ще се начетеш точно на такива теории и истории. В следствие на които из софийските улици, паркове и градинки (а предполагам и по други градове) се натъкваш на говорещи и ходещи деца на по 2-3 години, НО с памперс на дупето Crazy

Това имах предвид в предишния пост, много съм разсеяна в момента, дано стане ясно какво имам предвид  Peace

ета, как приготвяш овесената каша- с овесени ядки или купуваш инстантна? Аз я правя с овесени ядки, но като я пасирам даже и без АМ, става доста редичка Rolling Eyes

# 657
  • Мнения: 0
Привет,

eta не мога да се обидя така лесно Peace Всъщност не разбирам какво толкова е станало. В случай на следващи публикации от моя страна ще обмислям добре какво да пиша. Очевидно нещата са сериозни и място за абсурдни въпроси няма. Обаче не мога да се съглася, че заради един импулсивно зададен въпрос някой може да ме нарече "зле". Аз на свой ред на живо бих отговорила подобаващо на подобно отношение. На момента реших да замълча, защото съвсем не мисля, че на другите ще им бъде приятно темата да се превърне в махленска свада  Naughty

# 658
  • Мнения: 2 768
Jam, за това две мнения няма, наистина е доста рязко и неприятно Peace
Иначе на живо с голяма доза хумор аз бих ти отговорила, че доматения сок върви с водка  Mr. Green
Още не съм въвела домат, дори топлинно обработен. Бях чела че е доста киселинен за бебешкия стомах. Дори в купешките пюрета присъства след 8я месец  Peace
Ай стига с туй дУмати.

Малийн, знам я и аз тази теория (и как няма, нали от 15г деца отглеждам). Мии...малко не съм съгласна с нея.
Да, ранен резултат няма как да има. Всъщност може, но ако бебето е изцяло на ЕБХ.
Обаче пък ако му е добре (в смисъл, не е на сила), няма нищо лошо ранното слагане на гърне с цел запознаване  Peace

Овеса го давам като каша, има безмлечна такава на Лактана. Много е удобна, защото може да се комбинира с всичко.

Любима закуска на Андрюшка - пасирани круша и кайсия с повечко вода и 2 лъжички ов. каша  Peace

# 659
  • Мнения: 274
такаааааа, значи аз домат съм въвела, защото го има като състав от разни зеленчукови пюрета на хип. След 4 м. са, но домата присъства в някои от тях. Това едното. Другото е, че моята Миа е адскииииииииии злояда, ужасна е. Харесва само три пюрета на Хип (говоря за зеленчукови), тиква с ориз на Сънвал и спанак яхния на Ганчев  Shocked Странно за спанака, но факт. С домата нямаме проблем, дори яде с охота, щом присъства в пюрето (на майка си прилича, без домат не мога). От плодовите пък съм дала само круша, ябълка, синя слива. Нито глутен е въведен още, нито мЯсо. Каши почти не давам вече. Оризовата на лактана я запича, та след това ми се наложи да давам друга - елда с круша за обратния ефект. Общо взето предпочита си млякото и това е. Това от мен за захранването.
За пълзенето - не пълзи, но иска направо да проходи ми се струва. По цял ден опустошава из нас с проходилката на Чико. Седнала не иска да стои дори и в мен, напъва се да е на крака.
На консулт бяхме във вторник - 7700 и 68 см е момата, сложихме синфлорикс, който обаче дори и не усети (на мама героинята)  Laughing
Друго май не се сещам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт