Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 101

  • 91 571
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 113
Хм, Дарилка, моят бял ганаш изобщо не стегна последния път, беше си една гъста, като боза, смес, но на стайна Т, не го слагах изобщо в пладилник. (Всъщност аз никога не слагам ганаш в хладилник, защото рядко го ползвам самостоятелно, не държа на разбиването на сметаната в него да е максимално)

Геновеф, то това е някакво местно подобие на това "криспи", което мамите от us ползват за такива цели и са споделяли как и с какво правят. Та, аз топя бонбони ММ, както за ММФ, но докато са разтопени, добавям оризон и бъркам, докато се отвърти като топка, не пари много и не лепне ужасно. След това, преди да застине и вкорави, правя някаква форма, понамачквайки, дооправяйки, докато се стегне, съхне така известно време и после покривам със захарно тесто, декорирам и там, каквото се налага:)

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 16:28 от dimitrina73

# 211
  • Мнения: 38
Здравейте,момичета.Пак прекрасни торти сте показали.Една приятелка ме помоли да направя торта за първия рожден ден на на детето на нейна приятелка и се заех с буболечките.Малката ми дъщеря ми помогна като направи украсата на пеперудката и пчеличките.Тортичката си има доста кусури,но ми си обадиха да ми кажат,че много са я харесали.А и много беше приятна за правене.Ето я

# 212
  • Мнения: 1 965
Катя - страхотна кошница и още по-страхотна идея за борд. Много ми допадна, да знаеш.
Драконче- време е за тори вече. Стига с тези домашни изкушения. Кремчето изглежда невероятно апетитно.
6estja  - Това е най-хубавата табла, която съм виждала тук в тортената тема. Направо не е за вярване че е торта. Единствено, ти е дошла по тясна и затова пуловете ти почти се опират. Но, това изобщо не е кусур. наистина съм впечатлена от изработката.
михаела73 - пъстра и свежа тортичка. Поздравления за малката помощничка. Страхотни цветове сте направили.
Аз пък си чакам реда за банята след един уникален ден сред природата и ще ви почерпя виртуално за РД на големия племенник, който тази година е на вълна ЗОРО. 20 пъти си промени идеята, минахме през вафлена картинка, после фигурка, после уж последно каза меч и маската, после пак се опита да ме врътне за плака, ама вече бях направила нещата, та последно се получи това. Зеленото си е негово изискване, вече 3та година. Не поддава това човече и само зелено иска. Жълтото и кафявото са от мен. Ей, така за разкош и шаренийка.
ОЩЕ И ОТБЛИЗО
   ЕТО ТАКА  и ТАКА изглеждаше меча преди да го сглобя. Не ми се смейте на ябълката, просто тя ми попадна под ръка.  Grinning В последния момент му напъхах шиш вътре, та малко накъдрих острието отпред, ама не успя да изсъхне, та затова.

За буквите - къде български букви при Пат?
Joy Латински са. Казах го вече, когато се фуках. Но се приспособяват. Латинското "V", обърнато с краката нагоре, се получава перфектно БГ "Л". От "В" изрязах малко и се получи "З".Пак от "В", кръцнах горе и ето ти "Б" и т.н.

# 213
  • Мнения: 3
Ванче страхотен е меча! Да ти е жив издрав племенника а и леля му , за да му прави такива красиви торти!
Момичета- няма да ви изреждам поименно- всички торти са прекрасни- поклон пред таланта и труда ви!
Моето малко синче днес порасна с още една годинка и вече е на 4! Ето и неговата дългоочаквана торта:

# 214
  • Мнения: 634
Михаела 73,идеална торта  Hug.Пъстра и съчетана ,както трябва.Ама друга си екогато си имаш помощник нали?
Ванче ,за поредин път ти правя newsm20Думи нямама ,то са излишни .Признавам те за майстор  chefДетаилите са изпипани до съвършенство.Светльо(пака ти завиждам за буквите) е голяяяяяяяяяяяяяям късметлия с такава леля  love001
Цолова,моите поздравления HugВлакчето е страхотно Hug Hug Hug
Аз пък ще ви черпя по една халба бира
Ето и една шоколадова
Сега довършвам една двуетажна торта,която ще е на стойката дето ми я донесе Милва на семинара ,но ще я видите утре Peace

# 215
  • Мнения: 244
Здравейте майсторки сладкарки   bouquet
Аз получих поръчка от хазяйката за торта за към 10 дечица шоколадова и рожденничката харесва пеперуди.
Та си мисля да опека Crazy chocolate cake за блат,отгоре и отстрани обилно с крем ганаш.Обаче се чудя как ще задържа марципанови пеперуди направени с ето тезу формички http://www.spiseligekunstverk.no/index.php?main_page=product_inf … def421c8fd4b8d317   
и разбира се ще ги оцветя със сладкарски фулмастери.Но идва задачката-Как да задържа пеперудите отгоре на тортата??? Защото колкото съм разбрала до сега марципана не търпи сметана,а нали ганаша е от сметана основно.
Дали ако не покрия отгоре тортата обилно с настърган шоколад ще предпазя марципана да реагира на съставките на ганаша ???
Благодаря ви предварително за помоща  Hug

# 216
  • Мнения: 634
Молинка ,можеш отдолу на пеперудата да си капнеш малко бял шоколад и така да я лепнеш варху тортата.Но шоколада да е леко охладен за да не се разтопи пеперудката.

# 217
  • Мнения: 244
Албена
Благодаря за идеята   bouquet

# 218
  • Мнения: 558
Момичета, ще правя торта, основата е 33 см, има ли такава подложка, на Кадемлия ли да търся? Благодаря!

# 219
  • Мнения: 1 965
Албенка - Като си спомня твоята шоколадова торта.... и   Shocked Shocked Shocked .... халбата е супер. След твоята бира, да почерпя по кафе, а????
ОЩЕ ЕДНА

 Голям тормоз беше с тоя Вендинг автомат. Заради конденза, едва боядисах сребристата боя. Етикетите първо ги направих от вафлена плака. Добре че бях направила 2 плаки и с едната пробвах извън тортата. Стана отвратително. Добре че не го плеснах направо върху тортата.  Тия дребни букви е невъзможно ЗА МЕН да ги напиша и затова си минах със познатия номер - хартиени. ТОВА е оригиналния Вендинг апарат. Дано човека си го познае, че тортата е изненада от съпругата му.  Embarassed
Момичета, ще правя торта, основата е 33 см, има ли такава подложка, на Кадемлия ли да търся? Благодаря!
На Кадемлия имаше 30х40 преди време. Сега незнам, но би трябвал да го поддържат този размер.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 97

Пепиииииии , честит ти рожденник !!! Да ти е жив и здрав , умен и палав ! Чакаме от мама тортаааааааа.........
Лелееееееее , Ванчето както се е развихрила  ,не я спират и жегите даже  Grinning
Зоро е супер ,само ми се струва ,че маската трябваше да е по в страни - така не се вижда добре знака на зоро - Z . Ванче , как направи шарката на сабята /много истинска бе  Shocked/ Автомата за кафе е трепач , ама то какво се чудя, който може го може .Изглежда ми много голяма торта - какви размери е ?
Албенка , аз не пия бира ама едно НАЗДРАВЕ  мога да кажа , много хубава халба   smile3501 , шоколадовите торти са ти запазена марка - нямам какво да кажа винаги предизвикват слюноотделяне  Rolling Eyes
colova , честит РД на детенце - да е живо и здраво и мноооого палаво  Laughing

михаела73 , много весели детски тортички,  май е време и аз да пробвам бУбубЕчки Heart Eyes

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 11:49 от MI6A

# 221
  • Мнения: 1 491
Ванюшко, надписът надолу звучи като "cAffe", а не като  "cOffe"!!! Оправи втората буква от О на А, за да си я познае човека  Twisted Evil

# 222
  • Мнения: 1 965
Голяма съм патка слънчасала. Сутринта седнах да честитя на Любчо и се отплеснах.
Пепино, да ти е жив и здрав малкия пораснал разбойник. Да е добричък, да е палав, за да го обичаш повече и нека расте щастлив, за да се радва на сестричката която му пожелавам от сърце!!!  sohappy baloni sohappy На теб желая здраве и търпение!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Ванюшко, надписът надолу звучи като "cAffe", а не като  "cOffe"!!! Оправи втората буква от О на А, за да си я познае човека  Twisted Evil
Shocked Shocked Ужас! Изпуснала съм едното F. Ей сега го видях къде се е лепнало на салфетката с която бяха покрити буквите. Не става отлепянето. Веднага ми разтегли лигавото сребристо което е още мокро. Ще я окепазя съвсем. Не пипам повече!!!

Изглежда ми много голяма торта - какви размери е ?
Мани, не питай! Висока е 16 см. Дълга е около 34-35 и е широка почти 20 см. Жената каза нормална торта, ама аз пак се увлякох нещо. Уж трябваше да я пообрежа като стегне и да я оформя, ама като махнах формите и тя си беше доста равна, та не я пипах изобщо. Гонех някаква симетрия и така я догоних, че сега ще си ядат 2 седмици.   hahaha

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, ето набързо почерпката и бягам по задачки.
Идеята за тортата е изцяло на Любчо. Каза, че иска спайдърмен покатерен на къща, а долу да има вода  Rolling Eyes


# 224
  • Мнения: 2 000
Пепи, да ви е жив и здрав сина. Много щастие му пожелавам. За тортата - има ли смисъл да казвам, че е супер?! Весел празник.

Ванче, сабята е върховна. Тя по-истинска от истинската изглежда  Mr. Green Пък за кафе машината думи нямам просто. Страхотна е.

михаела73, много свежа е станала тортата.

Албенче, бира не пия обаче халбата ти ме привлича ужасно  Laughing Много хубава е станала. С какво е покрита?

Общи условия

Активация на акаунт