Късно ли е на 30 да започнеш да учиш отново?

  • 7 128
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Е, зависи все пак какво възнамеряваш да учиш.

# 16
  • Мнения: 345
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug Понякога на човек му е нужен малко кураж, особено когато е загубил самоувереност. Определено ще направя един голям завой и ще променя посоката  Peace

# 17
  • Мнения: 4 569
Съмнявам се че на 15 години в училище е много точна преценката какво искаш да учиш и работиш.Малко са тези,които уцелват от първия път призванието си.
На 30 избора вече е осъзнат,наясно си какво искаш и можеш.
Давай! Peace

# 18
  • Мнения: 353
Ами за мен не беше   Sunglasses
Сега,на 36 вече ,правя втора магистратура, след като преди първата-точно на 30, дойдох във Франция, заради една специализация  Laughing
Не работя,но нямам възможност в момента-имам малко дете,за което така и не се намери място в ясла.Затова комбинирам майчинство с учене и ми се отразява добре.
В моята група има и други хора преминали 30-един учител,чиято дъщеря е вече в 1 курс в същият университет ;една преподавателка в училище за инвалиди с три деца и една директорка на училище на 50 години,чиито син предната година завършил нашата специалност Laughing
Аз не съжалявам за избора ми-научих интересни неща по теми,които ме вълнуват,срещнах интересни хора-и колеги и преподаватели...
получих висока диплома в местен университет ,която определено ще ми помогне да си намеря хубава работа.

Аз твърдо те подкрепям да се запишеш да учиш ,щом желанието е на лице   bouquet

# 19
  • Мнения: 270
Никога не е късно. Смело напред.
Аз съм на доста повече години от теб, но и аз като теб, най на края се реших да осъществя мечтата си. Сега м.Август ми предстоят приемни изпити. Дай Боже да ме приемат  newsm17
Успех и на теб   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 058
Не е късно естествено.
Сега завършвам втора магистратура. Малко е трудно, тъй като имам доста повече ангажименти, но не съжалявам.

# 21
  • Мнения: 96
Не, не е късно .Аз съм на 40 и се надявам да бъда студентка от тази година.Стискайте палци,както аз стискам на всички решили да инвестират в себе си.

# 22
  • Мнения: 463
На 30 не е късно за каквото и да е.... Laughing а за учене специално никоя възраст не е късна. Наскоро участвах в семинар по европейски проект за една програма, която е най общо за "учене през целия живот", така че - давай смело.

# 23
  • Мнения: 2 401
Не мога да повярвам, че някой може да си задава такива въпроси, честно.
Щото съм на мнение, че човек не трябва да спира да учи.

# 24
  • Мнения: 10
Не е късно, много хора започват на 30! Желая ти успех!

# 25
  • Мнения: 1 844
Що да е късно?! Щом имаш възможността да си го позволиш откъм време,а и имаш желание-действай!  bouquet

# 26
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Изобщо не е късно.
Напротив - напълно осъзнат избор.
Аз съм на 40 и записвам магистратура, за която мечтая от 15 години.
По стечение на обстоятелствата до сега не успях, но желанието ми не се е изпарило. Първо - детето малко, после - здравословни проблеми,трето - периоди на безработица,периоди с несигурна работа, парите не стигат...Едва сега, когато дъщеря ми се дипломира, а аз намерих що годе стабилна работа, дойде и моят ред.
Та се очертава двойна кандидатстудентска кампания Laughing
Пожелайте ни успех Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 569
Успех и на двете,Нали  Peace
Човек трябва да си постига мечтите без значение на колко години е.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 898
Аз съм трагичен случай.Започнах на 20г да уча,ще завърша на 31 Blush.Голям срам,но това е положението.На всичко отгоре не ми харесва това,което уча.Искам да запиша друго.И ако имам тази възможност след години ще го направя.Не ми пука,че ще съм на 33 примерно. Wink
Успех!

# 29
  • Мнения: 115
И аз съм на 30, магистър по Статистика и иконометрия. Преди 6-7 години започнах следдипломна квалификация по Журналистика и масмедии, но от 4 години съм на етап дипломиране (т.е. трябва да си направя дипломната работа). Имам огромно желание да запиша Право, но не съм проучила възможностите за това, все още. Ако някой има информация за Право, като втора специалност или магистратура, ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт