Слънцезащитен крем за лице

  • 125 016
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 76
Аз съм доволна от тези на Avene 50 фактор и на Eucerin пак 50 фактор. По-сухички са,което ги прави идеални за по-мазна кожа.  Peace

# 676
  • Мнения: 48
Искам да взема и аз нещо слънцезащитно, но се чудя с кое няма да лъсвам  Laughing , с комбинирана кожа съм  Thinking

И аз съм със смесена кожа. Ползвам това:


Никакво лъщене, много е приятен крема  Peace
Има тестери, вземи си и пробвай. Има и версия за мазна кожа (гел), но на мен ми дойде бая опъващо и не го взех него.
Мен зеления гел ми белееше, не се харесахме изобщо. Показаният от теб е страхотен, вече повече от месец го ползвам ежедневно, както и на плаж - върши чудесна работа. Ако ви се чете, ето ревю  - http://beautyandrelaxblog.blogspot.com/2014/06/la-roche-posay-an … -ultra-light.html

Аз също съм с този крем на La Roche-Posay. Любим ми е Peace

# 677
  • Мнения: 45
Аз хубаво реших да взема тестер на кремчето на La Roche, но сега като разгледах май са само в 50 фактор  Thinking , а аз нося максимум 30... , от повече нямам нужда на този етап. Още не съм погледнала и компактния фдт на Шисейдо с 30 фактор , скоро ще има намаление в БЗ и може да го отразя него .
Не се ли притеснявате да пазарувате от Бюти ? От както моя приятелка ми разказва как друга приятелка работеща в Бюти и споделила, че ги карат да трият срок на годност и дата на производство, а после да пренабиват нова. Карат ги да си плащат бракуваните (тези с изтекъл няколко пъти срок)... не смея да вляза там, защото знам, че ще се изкуша от нещо  ooooh!

# 678
  • Мнения: 220
Няма да коментирам вярно или невярно е гореказаното, защото не пазарувам оттам много-много. Но ми подариха червило оттам, на което пишеше на БГ надписите срок до ноември тази година. Като проверих фабричния код от гилзата - май тази година...

# 679
  • Мнения: 554
Здравейте,

Прочетох темата и намирам доста компетентни хора тук, но още повече се оплетох в изобилието от кремове, които предлагате. Rolling Eyes
Моля за съвет за слънцезащитен крем.  Praynig Кожата ми е суха, с леко омазняване само в зоната на носа, където имам и няколко петънца от слънце.
До сега съм ползвала Виши, Биодерма и Гарние, но не съм очарована от нито един от тях. Петънцата ми изпъкват още повече от тях. Търся нещо в средния ценови клас, до към 40-50лв, в момента съм по майчинство и не мога да отделя повече.
Иначе с ето тези дневни кремове се чувствам много добре

Скрит текст:




Ще съм благодарна ако ми помогнете  bouquet

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Здравейте,

Прочетох темата и намирам доста компетентни хора тук, но още повече се оплетох в изобилието от кремове, които предлагате. Rolling Eyes
Моля за съвет за слънцезащитен крем.  Praynig Кожата ми е суха, с леко омазняване само в зоната на носа, където имам и няколко петънца от слънце.
До сега съм ползвала Виши, Биодерма и Гарние, но не съм очарована от нито един от тях. Петънцата ми изпъкват още повече от тях. Търся нещо в средния ценови клас, до към 40-50лв, в момента съм по майчинство и не мога да отделя повече.

Ще съм благодарна ако ми помогнете  bouquet

Щом кожата е суха, погледнете Piz Buin. Имат за лице и тяло разкошни неща, нови петънца няма да има гарантирано  Peace

# 681
  • Мнения: 45
 Elefteria, аз имам проблема с пигментните петна от слънце, нищо от тези, които съм ползвала не ме предпази (ти си изброила няколко) добавям на Авен всички възможни защити с 50 фактор, на Юсерин обикновен и матиращ. Piz Buin не съм пробвала, но ровейки си харесах няколко варианта точно за предпазване от появата на пигментни петна, единия е на Шисейдо, другия на Клиник, а към средата на юли очаквам една приятелка да ми донесе от Англия такъв крем (не помня марката, непозната е за мен) можел да се поръчва от някакъв сайт и често го имало на промоция за към 15 паунда ( около 40лв.). Другите, които споменах са също в този ценови диапазон, но тях пък ще чакам мъжа ми да донесе като ходи командировка до Германия. Та в крайна сметка не мога да дам конкретен съвет, само, че трябва да гледаш да е за предпазване от пигментни петна  Peace Като изпробвам доставките ще споделя, при мен за 2 дни се разбира дали ми върши работа  ooooh!

# 682
  • Мнения: 554
cutesmallcat, много благодаря  bouquet Поръчах го онлайн,че нямам търпение да обикалям да търся.

GalaEluard, благодаря  Hug Ще чакам да дадеш отзиви. До тогава надявам се аз да съм понатрупала впечатления от Piz Buin-a и ще споделя как е на моята кожа.

Иначе ето този вариант поръчах

http://kozmetika.bg/show/Piz-Buin/24377_%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD … %B6%D0%B0-SPF-50/

# 683
  • Мнения: 1 972
cutesmallcat, много благодаря  bouquet Поръчах го онлайн,че нямам търпение да обикалям да търся.

GalaEluard, благодаря  Hug Ще чакам да дадеш отзиви. До тогава надявам се аз да съм понатрупала впечатления от Piz Buin-a и ще споделя как е на моята кожа.

Иначе ето този вариант поръчах

http://kozmetika.bg/show/Piz-Buin/24377_%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD … %B6%D0%B0-SPF-50/

Дано ти хареса този крем. Аз имам и 30-и и 50-ти фактор, но освен за плаж за друго не стават за мен. Имам и стика пак 30-ти, ми петната цъфнаха след морето....

# 684
  • Мнения: 45
Тези пусти пигментни петна ме побъркват  #Cussing out От 2-3 години започнаха да ми се появяват, като 1вия път беше много травмиращо, все едно имах мустаци  Cry голям кошмар ми беше, накупувах си какви ли не кремове за изчистване на тези петна. Малко не е по темата, но да споделя, че изчистих петната с Eucerin even brighter concentrate 5ml. Честно казано не вярвах, че ще помогне, преди това бях пробвала буквално всичко възможно. Но пък на моя приятелка се изчистиха с кремче на Авен. За всеки е различно, специално за тези кремове задължително си искайте мостри. В началото си купувах направо кремовете или серумите, но като видях, че от един ми почервенява все едно съм се изприщила, от друг ми се поду цялата уста направо. От серум на Лиерак ми се зачерви, поду и изтръпна устата, бях си и близнала без да искам, че и езика ми беше изтръпнал  Laughing Тези кремове и серуми се ползват след лятото и вечер (за през нощта), на следващия ден задължително защита. Аз честно казано си слагам и сега вечер профилактично, че пак се забелязват наченки на петна  ooooh!
Споделяйте какво ви е предпазило от петната, аз все още не съм открила подходящата защита...

# 685
  • Мнения: 2 045
Специално за петната ви трябват 2 неща - избелващ продукт за през нощта ( гледайте да е с поне няколко киселини ) и SPF продукт за през деня. Само с едното не става...
Вечер слахайте избелващото нещо, което да е подходящо за вас и кожата ви, а сутрин задължително крем с фактор 50+ ( има норвежки марки, които предлагат фактор 70 ), който нанасяйте не само веднъж дневно, а поне на всеки 3-4 часа повтаряйте.
Ако пък толкова много кремове и всякакви продукти сте ползвали, защо не се консултирате с дерматолог, който или ще предпише определене терапия, или ще извърши процедура? Не е ли по-добре да дадете парите си за кремове, които пробвате, за нещо, което ще извърши или назначи професионалист и със сигурност ще има ефект?

# 686
  • Мнения: 45
Наясно съм с употребата на избелващ през нощта и слънцезащитен 50 фактор през деня Simple Smile От години не излизам без защита, целогодишно. Кожата ми е много бяла и с лунички... Консултирала съм се с няколко дерматолози, още преди години започнах, когато ме осени идеята да си заличавам луничките  ooooh! и с козметички съм говорила. Кожата ми е много чувствителна, алергична съм към много неща и никоя дерматоложка или козметичка не препоръва да ми се правят процедури, забранено ми е да ползвам солариуми, да се излагам на слънце продължително, повече от 15-20 мин на 2 часа не мога да правя слънчеви бани и то ако не е много силно слънцето... Август миналата година изгорях точно за една обиколка на пясъчните фигури в Бургас, бях цялата омазана с 50ти фактор. Очите ми също не понасят слънце, зиме, лете съм със слънчеви очила, иначе нищо не виждам, и ако съм без очила все едно се скъсвам от рев...
В Щатите имат кремове и 100 фактор, но в Бг не съм срещала по-висок от 50+ . Ако може да ме ориентирате за норвежките кремове, като марка, имаме роднина там.  Peace

# 687
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз съм доволна от Авен с фактор 50 ... Ла рош посе (La Roche Posay)-с фактор 50, ми е малко сух. (аз имам суха кожа на лицето)

# 688
  • Мнения: 9 991

Не се ли притеснявате да пазарувате от Бюти ? От както моя приятелка ми разказва как друга приятелка работеща в Бюти и споделила, че ги карат да трият срок на годност и дата на производство, а после да пренабиват нова. Карат ги да си плащат бракуваните (тези с изтекъл няколко пъти срок)... не смея да вляза там, защото знам, че ще се изкуша от нещо  ooooh!

Toва навсякъде се прави , просто за там знаеш , дори с храните .

# 689
  • Мнения: 9 991
За GalaEluard и всички с петна и чувствителна кожа. В никакъв случай не ползвайте избелващи лятото , няма значение дали е вечер или денем , както и лющещи продукти тип пилинг също доста от подмладяващите процедури . Ако е коректен доктор или козметик би трябвало да ви го каже, но парите вземат предимство . Това са неща които се правят зимата. Моята кожа е много бяла чувствителна и луничава, няколко пъти по няколко минути на солариум ми подготвят кожата за слънцето и после е една идея по-толерантна. Това за 100 % фактор не се връзвайте, май си ги обозначават единиците както си искат ,реално нямало повече от 50, ако не и по-малко, иначе съм виждала австралийски и 80 % , не пазят по-добре . 

Общи условия

Активация на акаунт