Защо се прави преглед за разкритие?

  • 23 095
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 011
Никак почти, особено ако раждаш нормално.  Първият път раждах в частна болница, през всичките бременни месеци се пазарях за пустия му преглед и накрая наистина не ми направиха. Раждах със секцио.
Втория път в държавна болница хич не се и опитвах, нямаше да се съгласят. Направиха ми прегледа, нищо страшно не беше.  Peace

# 61
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 753
Определено няма как да се избегне.Неприятно е ,но други неща болят повече.

# 62
  • Мнения: 72
Прегледа не е толкова страшен,защо искаш да го избегнеш?

# 63
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 753
Мен ме прегледаха така в 39 г.с. но това не доведе до раждане,а просто даде информация на лекаря.Родих в началото на 41 г.с.

# 64
  • Мнения: 6 274
Не виждам нито как, нито защо, можеш и искаш да го избегнеш.  Rolling Eyes
Може ли да поясниш, моля?

# 65
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
А без преглед как ще разберат до къде си стигнала с работата? Wink

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мен повече ме беше страх от раждането.Не ми се разминаха и двете  Laughing

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма как, а и аз не виждам причина да го избягваш.  Защо искаш да го избегнеш?

# 68
  • София
  • Мнения: 39 782
По този начин лекарите разбират как върви родилният процес.
Самият преглед не е болезнен, на мен ми беше неприятен.

# 69
  • Мнения: 826
Няма защо да се опитваш да го избегнеш. Не се страхувай и помисли, че това все пак улеснява лекарите да разберат докъде е стигнало разкритието. Ако това ще те успокои, аз не усетих нищо от този преглед. Но уточнявам, че такъв не са ми правили по време на проследяването на бременността, а чак при отиване в болницата с разкритие. 
Нарочно бях изчакала дълга част от контракциите вкъщи (което си е мой избор - моля да не се приема като агитация). Когато тръгнахме към болницата вече бяха много чести и по-болезнени. Там, облещени, установиха 6 сантима разкритие. Повярвай, тогава вече бях заета с другите си възприятия и от вълнението, че раждането започва. Нищо специално и толкова неприятно не усетих, когато ми направиха този преглед. Явно в доста напреднал процес са ме прегледали ,та хич не ги отразих. Mr. Green
Не се притеснявай... ще мине всичко по естествения си ход. Желая ти хубаво и безболезнено раждане и здраво бебче на финала.

# 70
  • Мнения: 705
еднакака, не мисля, че има начин да го избегнеш, но както е писала Dendri, можеш да отидеш в пълно разкритие и така ще ги изненадаш доста.  Laughing Позанвам жени, които са се разхождали пред болницата и са влезли с напъни. Не е толкова сложно, но си иска предварителна нагласа.
Иначе разбирам защо не искаш прегледи Wink

# 71
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По този начин лекарите разбират как върви родилният процес.

Всъщност прегледа за разкритие не е единствения начин, да не кажа, че се смята, че прегледа за разкритие се прави от специализанти и млади доктори, който още не са навлезли в материята (е, явно не и в Бг). Всъщност има и други начини да се определи как върви раждането и до къде е стигнало разкритието!  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 39 782
Мен само по веднъж са ме гледали преди двете раждания. Не от специализанти Simple Smile

# 73
# 74
  • Русе
  • Мнения: 223
аз родих в 38 г.с,не са ми правили предварителен преглед за разкритие,само след като ми изтекоха водите.беше неприятно защото бях с 1 см разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт