Възпитание и секс

  • 3 960
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре де, защо разделяш красивото от физическото? Ти не правиш ли секс точно с тялото си, не усещаш ли тялото на партньора? Вярно, че сексът се случва в главата, ама точно е плод първо на физическите особености на организма, пък после на някакви романтични представи! Ти винаги ли правиш секс само от любов? Никога ли не ти се е случвало да правиш сеск с човека който просто те е привлякъл неудържимо, без да си се влюбила дори в него, да се говорим за любов?

 Аз не бих казала на децата си това, което ти твърдиш, защото ще им вменя това, което векове наред се е опитвала да вменява църквата на хората - че сексът за удоволствие е греховен и че плътта е грешна! Вече съм им казала, че сексът не е нищо срамно, това е най-естественото за човека и за всички живи същества и не трябва да се срамуват. Единствено правя уточнение, че е много важно да не правят секс под натиска на модата, защото само ще изгубят ота това. Но това за устояването на натиска на групата по принцип човек трябва да го развие у себе си с помощта на родителите и не е само свързано с ранния секс.

 Твоето ми намирисва наистина на някаква форма на пуританство. Защо зорлема се опитваш да разделиш неща, които природата си е измислила много добре? Хората започват да мислят за секс, а много от тях правят секс от момента, в който бъдат физически узрели. Бабите ни преди сто години, като са ги женели на по 16 години не са били по-малко зрели физически и психически от сегашните момичета. Разликата е в това, че едно време всичко е било по-скрито, не е имало толкова много сексуални стимули и дори бих казала, опити за ранно сексуализиране на децата. Просто като е започвала да им кипи кръвта и да се натискат по кьошетата, да противоречат на родителите си и прочие прояви, са казвали, че "момичето иска мъж мъж" и хоп, женели са ги! А сега социално на 16 години не могат да се справят с живота, защото завършват училище на по 18-19 години!

Я да те питам, ти на колко години си? Нещо незрели ми се струват възгледите ти. Или са ти внушавали лоши работи за секса.

Между другото, Фройд има забежки в някои от твърденията си и те съвсем логично се подлагат на съмнение, но като цяло е "улучил" доста неща, които се доказват днес. Да не забравяме, че той е бил първо лекар, бил е невролог. Това, което е най-разпространено като негови идеи е всъщност точно противоречивата, но много впечатляваща обикновените хора част от трудовете му. Никой не го е отрекъл, както никой не е отрекъл и Дарвин!

# 31
  • София
  • Мнения: 816
Извини.По скоро ми приличаш на вчерашна блудница,попаднала на секта възхваляваща целомъдрието и приела присърце показен морал.
Детето ми е младеж на петнадесет и би припаднал ако чете това.Надявам се ,че разговорите които водим и умелите съвети на баща му ще бъдат чути и ще стане един прекрасен млад мъж.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 846
Няма нищо лошо в секса за удоволствие, но на мен ми се струва, че той, особено при момичетата, идва на един по-късен етап. В началото е сексът от любов или пък просто от интерес. Смятам за първостепенна задача за себе си като майка да подготвя за живота и секса така момичетата си, че да ги предпазя от това да бъдат наранени. Защото каквото и да говорим сексът и психиката са абсолютно свързани, въпреки чистото физическо удоволствие. Не случайно сексуалните разстройства и неудовлетворености водят до поведенчески изкривявания. Предполагам, че целта на авторката и на иначе наистина малко скучничкото четиво е именно тази - да ни насочи към подход, който да подготви децата ни психически, не само физически за секса.

# 33
  • Мнения: 10
Само Клер и multimodal  видяха смисъла в съдържанието,всички останали просто се чудите с какви по-злобни забележки да си чешете езиците.
1.Пак повтарям,че никъде не пише ,че е задължително да се прави секс след 21г. или пък ,че нямали право на това,или пък,че четивото е за тинейджъри....не че им е забранено.
2.Кой казва, че точно с тези думички трябва да им се обяснява на децата?
3.Изобщо  като нещо ви е скучно, защо се занимавате с него,то е написано за тези,които няма да им е скучно.
Аз все пак искрено се надявам,че тази макар и недодялана според някой статия ще бъде полезна. Може на 1 човек да е,но пак ще си засужава
Бъдете здрави и не така озлобени. Това му се вика неправилна трансформация на излишната енергия.  Laughing Laughing Laughing
Правете любов ,защо си търсите с кого да се джавкате Joy
Чакам следващата вълна от жлъчни забележки  както и да ми поясните за стотен път кое е забранено и кое не е в статията ми:bouquet:  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 16:44 от slunce_9

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
А това, че на повечето хора в темата им стана скучно още на второто изречение  не ти ли говори нещо за достойствата на написаното? Или ти си знаеш, че си гениална, пък който не е съгласен е глупак!

# 35
  • Мнения: 10
А това, че на повечето хора в темата им стана скучно още на второто изречение  не ти ли говори нещо за достойствата на написаното? Или ти си знаеш, че си гениална, пък който не е съгласен е глупак!
Това си е явно твое мнение,аз не съм писала такова нещо,а ти
На мен една тема като ми е скучна не се включвам.Който се включва само за да плюе пказва единствено и само сосбтвеното си съдържание.

# 36
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Или, че изобщо се отказахме от коментар...Просто защото скуката струеше от редовете...

# 37
  • Мнения: 10
Или, че изобщо се отказахме от коментар...Просто защото скуката струеше от редовете...
от твоите изказвания струи радост  и живот Joy Joy Joy

# 38
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Поне мога да кажа с ръка на сърцето, че съм отгледала прекрасен син, на който с мъжа ми сме обяснили и представили нещата по такъв начин, че да го заинтересоват. Не съм пускала теми във форуми, за това как да отглеждам децата си. Факта, че ти пускаш такава тема говори сам за себе си.  Peace Има и свят извън монитора...  ooooh! newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Слънце,
Кажи, на колко години си, деца имаш ли? Поне да зная от позицията на какъв човек даваш акъли.

# 40
  • Мнения: 40 955
Слънчице, стига си подбутвала темата. Истината е, че като започнах да я чета си помислих, че си от някоя религиозна секта и проповядваш въздържание по религиозни причини.
Когато съм ходила по гаджета на 17-18 години ми е било хубаво. И защо при това положение да лишавам детето си от тези хубави усещания и емоции? На всяка възраст сексът носи различни емоции и усещания и изпуснатото не се наваксва. Трябва само ВИНАГИ да участва и главата, а не само органите от кръста надолу.

Иначе да, и аз стискам палци да не почва преди 16, да е разумна и да ползва презервативи. И аз знам, че децата имат дупки в познанията си, ама дупките съвсем не се запълват от твоята проповед (дето вече май я няма).
Това, което децата не могат да научат от филмите и улицата, са главно рисковете при употреба и неупотреба на противозачатъчни. Имат нужда да им бъде разяснена несъстоятеността на разни митове (някои девойки след секс скачали или се миели и си мислели, че така се пазят от забременяване Shocked). Да се научат девойките да не разчитат на някой вятърничав младеж "да ги пази"  и т.н. Добре е също да не се водят от рекламата, че хапчето за "след акта" е едва ли не бобнонче и прочее и прочее. Все неща, за които твоята проповед мълчи. По своята безполезност тя ми напомни на един виц от моята младост:

Влиза лекторът и казва, че днес имат лекция за любовта. Следва бурна реакция на одобрение от студентите. И почва:
- Драги студенти, има много видове любов. Например любовта между мъжа и жената. Но тя е банална и няма да се занимаваме с нея. Има и любов между мъж и мъж, или между жена и жена. Тя пък е извратена и затова също и с нея няма да се занимаваме. Нека най-добре поговорим за любовта към Съветския сюз Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 816
Извини.По скоро ми приличаш на вчерашна блудница,попаднала на секта възхваляваща целомъдрието и приела присърце показен морал.
Детето ми е младеж на петнадесет и би припаднал ако чете това.Надявам се ,че разговорите които водим и умелите съвети на баща му ще бъдат чути и ще стане един прекрасен млад мъж.
Пак това ще ти каж а и искам да питам с какво си се напушила.То радост,любов,щастие едно струи от постовете ти.
Форума е за всички и тук всички имаме мнение.Трябва ли да се съобразяваме #Crazy
Малеее ма си налендзенаааа.

# 42
  • Мнения: 212
Не намирам точно такава тема и отварям нова.Мисля,че въпросът за секса,алкохола,цигарите  и т.нар. свобода е много актуалнен сред тинейджърите ,но какво точно и до колко можем да им позволим? Как да бъдем максимално полезни на нашите деца за да бъдат щастливи? Мисля,че този материал по темата може да бъде полезен на родителите,които сега се сблъскват с това:
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?app=blog&module=d … mp;showentry=2284

Недоволните ,които се изказват по-долу да напишат достатъчно кратки,ясни и интересни материали с които да бъдат полезни на всички родители,учители и същевременно тинейджъри. И да го напишат така,че всички учасници във форума  да останат очаровани и доволни  bouquet
Хопа,така изглежда по-читаво.
Ще ти дам един съвет. Давам ти го като достатъчно млад човек,минал през лекцията за секса,алкохола,противозачатъчните и презервативите,както и болестите предавани по полов път.
Със философски изказвания никога няма да спечелиш дете като слушател.
По-скоро ще си помисли "Тая па майка ми,наясно ли е в кой век живеем. Кви глупости говори,дори не мога да й проследя мисълта".
Естествено след тази нравствено-поучителна лекцийка ще си прави каквото си иска,защото дори да е положило необходимото внимание да разбере какво говориш,то няма да е успяло.
Да-погрешно е,когато децата се учат "на секс" от улицата/телевизията/интернет.
Правилно е,когато РАЗГОВАРЯ с родителите си,а не слуша тежки проповеди,как секса не е полезен,как от мастурбацията се забременява и ако все пак иска да прави секс,то трябва да почне от първата брачна нощ.
Как първия човек,който усети че е "емоционално" свързан с него е бъдещия му съпруг/съпруга,защото пуританското общество все още налага тази мярка и колкото и да е странно,наистина все още има такива семейства по света,че и в нашата консервативна България.
Атрактивен начин за поднасяне на "сексуално образование" на децата има. Началото трябва да се постави още в училище.
На нас са ни изнасяли лекции-как се ползва презерватив,защо се ползва,каква е ползата и вредата от ОК,много важната информация-ЕСКАПЕЛ не са бонбони,как се предават болестите и кои са опасни,как да се предпазим от тях.
Малко или много това се набива в главата на един тийн,след което той се обръща към родителя за повече информация. Естествено,отдавна е наясно,че бебетата не ги носи щъркела и всякакви изчервявания и кършене на пръсти,нескопосани опити за обяснения на филма за птичките и пчеличките са излишни.
Един човек,дори в тийн възраст реагира най-добре на информация поднесена чрез метода "право куме в очи".
И всякакъв вид ограничителни реплики,от сорта на "на 16 ти е рано за секс,преди да навършиш 18 няма да ти позволя" възбуждат неимоверно любопитство в детския мозък,съответно търси начин да наруши забраната по всякакъв начин.

# 43
  • Мнения: 7 821
....
2.Кой казва, че точно с тези думички трябва да им се обяснява на децата?
3.Изобщо  като нещо ви е скучно, защо се занимавате с него,то е написано за тези,които няма да им е скучно.
...
Бъдете здрави и не така озлобени.

2. От сутринта я чета тази тема и се чудя кого искаш да "образоваш"  newsm78 децата или родителите им?
3. Тук е форум, не амвон - щом пускаш тема, четеш мнения.

Не бъркай откровеност със злоба.

Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт