Топло слънце вън напече, идва време за Юнското човече! - 29

  • 20 890
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте, момичета!
Сутринта пуснах темичката набързо и нищо не съм правила по нея. Искам да ви помоля, ако забележите нещо нередно, някой да липсва или да има някакво повторение, с две думи, каквото и да ви направи впечатление в първия пост, да ми пишете на лични, за да може да си я направим по-прегледна. Може и разни идейки да давате.  Peace
От днес вече съм си вкъщи и е голяма лудница. Багажа ми, който е многоооо, великото преселение на народите, стои в кашони, чували и торби. Нищо още не е готово и сме наникъде, което страшно много ме изнервя. Отделно, след 2 ч. не мога да спя до към 6ч. и през деня съм парцал.
Вчера бях на ЖК, за 10 дни съм качила 3 кг. Изобщо не знам как се е получило. При положение, че не мога да ям много, а и от няколко дни повръщам вечер. С ужасен запек съм, въпреки черешите и ягодите, които си хапва, е хапвам, ама май след това ги връщам.  Confused Най-лошото е, че при прегледа ми казаха, че няма почти никакъв шанс бебо да се обърне.  Cry Утре съм при лекаря, при който ще раждам, че да видим какво ще правим. Много ми е тъпо!
Като чета, как някой са вече с родилна депресия, мен май ме хваща от сега, а не ми се мисли като родя.  ooooh!

Вече не знам на кого съм честитила за бебенцата, ако пропусна някой, моля да бъда извинена.
Роси, smilianova, да са ви живи и здрави малките съкровища, а на вас бързо възстановяване.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 14:44 от Pepsilight

# 46
  • Мнения: 94
А пък лудата му майка му е втълпила, че в момента щом ми изтекат водите, трябва да ме телепортира в болницата  Crazy

Тия свекърви .....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Само да кажа,че онзи ден акушерката ми наблегна на точно този момент - ако изтекат водите хич да не се ослушвам,а веднага да поемам към болницата. То си е така де, нали и аз съм медицинско лице - все пак си е вход за инфекция. А ако започнат първо болките - да се ориентирам с каква интензивност са,имат ли периодичност ... и тогава да тръгвам.

# 47
  • Мнения: 140
Табакова момичетата са ти отговорили,не е страшно да се намокри пъпчето,само след това го подсушаваш със спирт и готово.Нашия пъп още не е паднал.Спомням си че на баткото беше му паднал на 8-мия ден.

Махането на конците не боли,малко е неприятно като махат превръзката,но иначе не боли,спокойно

# 48
  • Мнения: 293
Днес май няма да имаме бебчета Simple Smile аз сега се прибирам от разходка тук май не е толкова горещо все още.
Диди аз през светлата част на деня изобщо не мога да спя точно затова кьрменето ме измьчваше ужасно с това безсьние.Сутрин като стана до кьм 10.30 сьм като пребито куче при положение,че сьм спала от 5 до 7 кьм 11 горе долу идвам на себе си и излизаме с детето.Дано довечера малко повече да поспя.

Пепси не се депресирай то моето като се обьрна ,че нищо чудно и мен да ме резнат накрая снощи докато си кукувах цяла нощ взех окончателното решение,че предизвикано няма да раждам освен ако не сьм с поне няколко см разкритие и изгладена шийка но утре ще видим!!!Направо се уговарям за секцио а и докторката сигурно сама ще ме посьветва за това другото са средновековни мьчения #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Силви никакви депресии да не чувам Naughtyскоро и останалата група ще сме с колички и ще правим разходки Hug

Какво ли се случва днес с Мартеа Praynig

# 49
  • С-я
  • Мнения: 37
Имаме си днес бебче, ама не съм оторизирана да известявам Simple Smile
Ако мога, ще споделя по-късно. Не е Мартеа, ще кажа (поне не знам Мартеа да е родила)

# 50
  • Мнения: 293
Да е живо и здраво сигурно е на jj okocha Hug
само си предполагам кой ли може да е родил newsm78 Hug

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Привет,мамчета!
Ние днес ходихме като накърмих в 9 часа Гери да й купим количка - взехме "перфектата" и така вече сме мобилни и може да излизаме  на разходкаааааа. Аз от понеделник я изкарвам по малко на тереската като увеличавам, в петък сме на контролен преглед в "Торакс"- и след тов авече смятам с количката да се подвизаваме. Хайде чакам ви, пловдивчанки, че да превземаме градската градина  Laughing  Между другото - ходихте ли днес на лекцията във " Вис Виталис" - беше "къпане и гимнастика", ако не са я сменили???  newsm78
Катюшка, добре дошла у дома

Шери, честито ти бебче- живо и здраво да е!   bouquet

Да се изкажа и аз за пъпчето - дано да не е вярно, че на първото дете пада най- рано пъпчето, че на Кремена й падна чак към 38 - 40 ден - и то викахме акушерка у нас 2-3 дена, та тя го махна. Беше голяма мъка. Тогава не го мокрихме. Сега в "Торакс" ги къпеха направо в коритцето и съвсем спокойно го мокрят пъпчето, Т. е. къпят ги бебетата без да го пазят. Така и аз сега правя - Така че Танче не се шашкай, че си го намокрила. Аз после го мажа със спирт, риванол и пудра. Казаха като падне тогава 3- 4 дена да не го мокрим, та така - сега сме с нови правила, та да видим до къде ще го докараме.

Пепси -   bouquet

Оставям ви, отивам да си кърмя мъничетооооо   Hug

П.п : Да ни е честито новото бебенце!!!

# 52
  • Мнения: 10
Ха така сега,  newsm78 да гадаем коя ли мама се е обебила???  Thinking

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Vany6a ходихме естествено на лекцията.Беше много интересна.Аз даже тренирах на куклата.Беше забавно.Видя ми се лесна,ама да видим на живо как ще е  Joy Казахме за теб,че си родила.Лекторката каза като родим и ние да идем с количките да и покажем бебетата.Много е готина тая жена
А за пъпчето-на лекцията ни казаха,че няма проблем да се мокри.Само след това се подсушава с 95% спирт,не 70%.Бебето можело да се разплаче,ама това било,че усещало студено на намазаното място.Така,че мами смело къпете бебоците Hug
Какво ли става с Калимана  newsm78 Днес трябваше да е на преглед

# 54
  • Мнения: 525
Момичета, аз цял ден чакам, но контракциите са си все така, на около 20тина минути. Сега отидох до тоалетната и на ежедневната превръзка кафяво петно - предполагам тапата. Чудя се на колко минути като станат контракциите да тръгвам. Знам, че с второ става по-бързо. Не смея и да изляза да си взема детето, но това може и да помогне. Ох, стискайте палци да е тази нощ, аз лично предпочитам да е нощно време, с дъщеря ми бях така и някакси бързо мина.

# 55
  • Мнения: 123
Здравейте  Hug
Натали , тъкмо си мислех , че тия дни  jj  ми се губи нещо  newsm78
Снощи и аз не спах , събраха ми се 3-4 часа сън общо , нещо почна да ме боли корема , после кръста ниско долу...много искам да видя бебка , ама се надявам да устиска до 11-ти , утре съм рожденичка и ми се иска да съм си в къщи   Party
Та след цялото будуване , мислене и очакване ще се случи ли нещо , няма ли днес сутринта като се разчистих , имах да си довършвам едни неща - оправих ги , цялата къща свети вече , събрах и багажа на малката да я води татко й утре /или по-рано при необходимост/ при баба , и вече нямам сили  Tired
Киди , мн се радвам , че си родила леко /а и щом става дума за Поморие , само хубави неща се сещам.../ , та да те питам за арниката - кога я почна колко време преди раждането и по колко , аз я пия вече пет дни два пъти по пет .
Лек ден , момичета   Heart Eyes
Пепси , мерси за темичката    bouquet
Лорка , fingerscrossed , и аз тъкмо това се чудех , че нашата болница е на 40-50 км , дали второто ще е по-бързо  newsm78

# 56
  • Мнения: 485
Честито на всички, които гушкат своите бебчета!

Лорка, мисля, че поне на 10мин. трябва да станат  Hug

При мен нищо ново, и аз взех да се изнервям, в 33-та седмица такива контракции имах, пък сега всичко е нерегулярно. Иначе ужасно ме боли отдолу като вървя, имам чувството че ми се разкъсват вътрешностите. Едва ходя. А трябва повече движение.

# 57
  • Мнения: 293
Моята докторка ми каза на 5 м ин.
Лорка как точно се усещат боже аз вьобще не знам какво да очаквам:(
И мен днес ме болят много вьтрешностите като ме срита бебка и се превивам:(

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз имам един въпрос към вече родилите мами- Давате ли вода на бебетата и подсладена ли е тя и какво са ви посъветвали в родилния дом? Искам да събера различни мнения по този спорен въпрос за което ви благодаря предварително  Hug

# 59
  • Мнения: 525
Моята докторка ми каза на 5 м ин.
Лорка как точно се усещат боже аз вьобще не знам какво да очаквам:(
И мен днес ме болят много вьтрешностите като ме срита бебка и се превивам:(

Не знам, ама днес се побърках, само часовника гледам, а сега и тапата. Болките ту очестяват, ту намяляват. Като се сетя, че ако отида по-рано ще ме бъркат за разкритие и  #Crazy
С Моника преди 7 години болките започнаха леко през деня и се очестиха през нощта, в 4 без 20 отидох и в 7:00 сутринта бях с бебка в ръцете. Но тогава болницата ми беше буквално на 1 мин. от вкъщи и родилното гледаше към прозореца ни. И сега не сме далече, но в София движението е  #2gunfire
Уф, хайде да минава и да я гушкам тази бонбона!

Общи условия

Активация на акаунт