"Системата минус 60" -Тема №10

  • 34 918
  • 744
  •   1
Отговори
# 600
  • Враца
  • Мнения: 2 225
з: 1 и половина филийки с майонеза, 10 маслини, 1 домат, 1/2ч. овесени ядки с 1л. мед.
о: пилешко със зелен боб- манджа.
в: шопска салата

моля ви, поправете ме ако нещо не съм системна

трябва да се стегна. само аз от всички тук не спазвам системата като хората и не свалям килограми  newsm45 smile3512

# 601
  • Мнения: 5
Бебок страшна закуска!Умирам за нещо шоколадово!
Що се отнася за малинките втръснаха ми Mr. Green чак си нося дъвка или ябълка,круша,че то не ти се яде вече.Ако можех бих ти изпратила много!
Моето меню:
З-кифла с мармалад/само дето търсих къдее мармалада/ имах чувството,че са ми скроили скрита камера Rolling Eyes и кафе
О-пълнена чушка с кайма и малко ориз
В чудя се още
Жасмин нещо много не съм по тегленията и ме е страх,че не му разбирам.А дъщеря ми ме упътва по скайпа и така.Ама нещо не се е вясвала скоро.
Днес наистина  не съм на работа,че то снощи голямо валене на дъжд беше.
И така ще ви чета днес и ще се включвам.Отивам да си пийна кафето за 10ч.колко е хубаво да се пие кафе в 10 ч. почти го бях забравила!С тая норма на тия малини-няма как! Simple Smile

# 602
  • Мнения: 5 591
Здравейте!
Отдавна не съм писала...



трябва да се стегна. само аз от всички тук не спазвам системата като хората и не свалям килограми  newsm45 smile3512

Не си само ти.... Embarassed
Отчет за деня ще дам довечера.

Хубав ден от мен!  bouquet

# 603
  • Мнения: X
Преведох и първата част от темата за храненето:

--------------------

Ако някой продукт не е в списъка с разрешените храни за обяд или вечеря, това не означава, че сме го  забравили (пропуснали), това означава, че за обяд и вечеря не може да се яде!

http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=112& … indpost&p=270

--------------------

Закуска и допълнителна информация по отношение на храненето.

Ако някой продукт не е в списъка на разрешените храни за обяд или вечеря, то не трябва да се яде за обяд и вечеря!

1) На закуска, ако тя е до 12 ч., може да се яде всичко, без значение размера на порциите, още по-малко калориите (изобщо не е нужно да ги смятате). Задължително трябва да закусвате, за да активирате обменните процеси в организма. Не е задължително да ядете нещо тежко. Можете да ограничите с 2 ръжени сухара със сирене (жълто, бяло, кашкавал) и чай/кафе/сок.

2) Вода можете да пиете толкова, от колкото имате нужда. Не насилвайте себе си - пийте, колкото искате.

3) Сол - не се ограничава, но все пак не пресолявайте храната, това предизвиква отоци.

4) Захар и производни (включително мед) - до 12 ч.!!! Съветвам да се опитвате да замените захарта с кафява захар, или дори фруктоза. Бялата захар не съдържа нищо полезно, от което да не трябва да се отказвате. Аз съм против изкуствените подсладители и заместители на захарта.

5) Няма оптимално количество храна, която да изядете наведнъж, зависи от човека и неговите нужди. Всички хора са различни, активността им е различна, метаболизмът също. Да хапвате като пиле не е необходимо, но също така и ястия с размерите на шведска маса също трябва да се избягват. (В статията в списание "Худеем  правильно" говорих за това)

6) Ядем по три пъти на ден, като при необходимост може да се похапне между храненията, с разрешените плодове и зеленчуци. Но запомнете: голямото количество плодове може да попречи на отслабването (например 0,5-1 кг ябълки през деня). Ако цял ден си похапвате по нещичко, това ще забави обмяната на веществата. Всичките три хранения трябва да са равни по питателност.

7) Не ви съветвам да правите пречистване на организма и разтоварващи дни. Аз съм против всяко насилие върху тялото. Смятам, че това увеличава вероятността от спадове. (сривове)

8. Ваканцията. В All Inclusive. Аз правя както обикновено - ям закуска, обяд обилен, а след това в четири-пет часа ям втори обяд. На вечеря ходя с моето семейсво, но изпивам само чаша сухо червено вино и изяждам няколко парченца сирене (жълто, бяло, кашкавал). При този начин на хранене не се напълнява. При всеки друг, 100% ще качите килограми, без значение колко сте плуване и сте се движили.

9) Като отивате на гости, вземете бутилка червено сухо вино, а не да не се притеснявате какво ще пиете. По време на вечерта и нощта может да хапнете няколко парченца немазно сирене.

10) Как да се справим с това, че трябва да се готвим вечеря за съпруга? Основното е мотивацията. Търпеливо се придържайте към "Система минус 60" около две седмици, след това ще свикнете. И в никакъв случай не пробвайте това, което готвите за семейството. Свиква се много бързо. Аз вече по миризмата разбирам какви подправки не достигат, дори и солта. Всичко е въпрос на навикSimple Smile

11) Ако сте пропуснали вечерята, ще трябва да забравите за нея. Два пъти да пропуснете - и ще спрете да забравяте! За себе си мога да кажа, че стомаха ми много методично ми напомня, че е време за обяд или вечеря ...

12) Защо не може млечен шоколад, а торта може? Целта е да се отвикне да се използва излишна захар по принцип. Бисквитки без захар и подобни - не съществуват. Но ако е възможно да се намали количеството на захарта, без да прави компромис вкуса, тогава защо ни е млечен шоколад? Тези, които обичат млечен шоколад, просто са свикнали с вкуса му. Преходът към черен шоколад ви привиква да получавате удоволствие от храни, които не са прекалено сладки. Именно това ми позволи да променя своите хранителни навици. Не ми харесват  вече нито сметановите торти, нито медът, струват ми се прекалено сладки.

13) Лекарите подкрепят системата. Моята система не е в противоречие с нито един хранителен канон.

14) Системата може да се използва по време на кърмене, но при едно условие - да въвеждате всички принципи на системата много постепенно и внимателно да следите за количеството на кърмата. По принцип, при отслабващите по моята система, проблеми с кърменето не се появяват, тъй като може да се яде всичко, а физическите натоварвания са в разумни граници.

15) Аз съм за приемането на допълнителни витамини. В наше време да се храниш балансирано е невъзможно. Колко примерно портокали трябва да изядеш, за да получиш дневната доза витамин С?! Аз редовно пия на курсове мултивитамини препарати, от тях по-добре изглеждат кожата, косата и ноктите. Между другото, някои витамини помогат за възстановяване на еластичността на кожата, което също е много актуално. В книгата също  препоръчвам да се пият витамини.

16) Много хора успешно използват системата и по време на бременност, но преди това трябва да се консултирате с лекар.

До 12:00 ч. може да се яде всичко! И торти, и бонбони, и хлебни изделия... Дори и това, за което сега искате да попитате: "А може ли това до 12 ч.?"

1. Не намирам никаква информация за дъвката... може ли да се дъвче дъвка?
Може, ако е без захар, но стимулира апетита.
2. Ако през деня си похапна ябълки или портокали няколко пъти, грешка ли е?
Най-добре яжте 3 пъти: закуска, обяд и вечеря. Ако закуската е ранна, то можете да похапнете вредности до 12 ч. Ако обядът е ранен и ви е трудно да дочакате до вечеря, можете да похапнете разрешени зеленчуци или плодове.
3. До 12 ч. може да се яде само веднъж, така ли се получава?
Ако закуската е рано сутринта, можете преди обяд да похапнете пак, но обядът трябва да е нормален! Не трябва да се получава това: "Така се натъпках на закуска, че не ми се обядва."
4. Елда с риба в собствен сос без мазнина може ли?
В списъка за обяд пише ли за елдата, че не може да се комбинира с риба? Или за рибата, че не може да се комбинира с елда? Не, не е написано! Написано е, че комбинацията от продукти може да е всякаква (освен ако не е записано изрично, че не може); така че можете да ядете елда с риба.
5. Какво да правим с вечерята, ако обядът е бил в 15-16 ч.?
Вечерята може да се отложи с един час, но това не трябва да се прави постоянно ( в смисъл да не става навик)!
6. Какво е това "криспы"?
Това са ръжени сухари, но само ръжени! Никакъв друг вид!
7. И във форума се казва, че месото не може да се комбинира с нищо за вечеря, но в рецептите в книгата на Катя има рецепти с месо и домати.
Трябва да четете не само рецептите, но и съветите към тях! Там е написано, че такава комбинация е допустима, само за украса, или придаване на вкус, но не и като гарнитура.
8. Ако си лягам много късно, вечеря може да бъде отложена за по-късно?
Можете, но в същото време и финалът на отслабването ще се отложи за по-късно. Колкото по-късно вечеряте, толкова по-бавно ще слабеете.
9. Аз ставам в 14 ч. и си лягам към 6 ч. сутринта, въобще ли да не закусвам?
Ами да, не закусвайте! А иска ли ви се? Тогава променете дневния си режим! (Забележете, това не се отнася за работещите на нощна смяна!)
10. Обядвах "листенце салата и парченце колбас", това добре ли е?
Не, не трябва да възприемате Система минус 60 като диета и да правите вашия рацион диетически. Яжте като всички нормални хора, просто внесете корекции според системата.
11. Не видях в списъците сушени кайсии, семки, орехи и др. - не може ли да се ядат?
Прочети първото мнение в дадена тема "Хранене" ... Фразата да се помни и повтаря винаги, когато се появят подобни въпроси...Като мантра.
12. А най-ранното време за закуска кое е?
Като се събудиш и да започне твоят трудов ден. А по-обилна, или по-лека закуска - слушайте стомаха, той е наш приятел, но не забравяйте, че на обяд трябва да ви се иска да ядете (демек, не преяждайте на закуска)!
13. Работя нощна смяна, системата подходяща ли е за мен?
Ако сте работили нощна смяна, Катя съветва да закусите, като се върнете от работа и да легнете да спите. И по-натам по възможност да се придържате към нормалния режим, т.е. обяд и вечеря в обичайното време.
14. През деня ми се яде сладко, остана ми навикът на обяд да ям сладки неща. Какво да правя?
Яжте сушени сини сливи (3-5 бр.), те са сладки и са по системата, или др. плодове. Това ще ви помогне да се откажете напълно от навика си да ядете сладкиши.
15. А защо не може ягоди и подобни?
Защото от тях не се отслабва.
16. Защо за обяд кашите не могат да се варят в мляко?
Сладките или несладки каши, варени в мляко, може да допринесат за увеличаване на теглото. Ако имате нормално храносмилане, позволете си такива за закуска. Ако не вярвате в думите ми, обърнете се към всеки  диетолог, или пробвайте върху себе си, само тогава не ми задавайте въпроса "Защо не отслабвам?"
17. На вечеря достатъчно ли е да се яде домашно кисело мляко, или трябва и нещо по-сериозно?
Всички три хранения трябва да са еднакво питателни (хранителни).
18. Аз прочетох, че след 12 може кафе без мляко и захар! Но с кафе и мляко са позволени, може ли заедно, без захар?
Да, но в комбинация с приема на храна, т.е. след/по време на обяд и вечеря (вижте комбинациите), в противен случай това ще се приравни на нежелана закуска.
19. По система може да се пие червено вино, но аз имам алергия/киселини към него, дали може да бъде заменено с бяло?
Тъй като по системата може само червено сухо вино, приемането на всякакви други алкохолни напитки е на ваша отговорност.

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 12:42 от Анонимен

# 604
  • Мнения: X
Жаси благодаря за отделеното време за превод. Наистина ще трябва да си обновим първа страничка в новата тема, че нали трябва да сме в крак с всичко ново Hug

Току-що преведох и закуската, така че вече имаме цялата тема за храненето в превод: http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=112& … indpost&p=270

Ето превода на части:
закуска: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502941.msg15635891#msg15635891
обяд: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502941.msg15632548#msg15632548
вечеря: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502941.msg15632717#msg15632717

Ако ги пускате като тема, няма да се съберат в 1 постинг, рускините затова са разделили тяхната тема на 4 части - заглавен постинг, закуска, обяд и вечеря. Само трябва да провериме превода ми, защото може да има грешки - който разбира руски, моля да помага!


Жасмин, царевична крупа по описание не е ли нещо като качамак или нещо руско подобие?

Не, не е качамак. Пак са си зърна царевица, но с махната обвивка и едро смлени. Ето как изглежда:

http://www.gldeli.com/images/detailed/2_1_big.jpg

http://smak.ua/media.php/p-wiki_products-636-1/preview/file_wiki … g?fw=800&fh=0

Но понеже нямаме такъв продукт в България, предполагам, че можем и с царевично брашно да я заменим.  Peace

Изобщо, много е трудно да се превежда, защото някои от техните неща са ми абсолютно непознати като продукти. Разните му там разсоли и малосолени неща, кефир също, изобщо не ги знам какви са - осолени ли са, туршии ли - нямаме такова тук, трябва да си живял в Русия, за да знаеш какво е. Да не говорим, че някои ги има в България, но никога не съм ги ползвала - грухана пшеница, просо и подобни. Аз затова искам някой да ми провери преводите.  Peace

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 13:48 от Анонимен

# 605
  • Мнения: X
Забравих да се пофаля - днес бях още минус 400 гр., станаха 2кг.700 гр. от началото (за общо 9 дни). Ура.  Grinning Grinning Grinning
Просто не мога да повярвам, че съм на диета - ям МНОГО, порциите ми са нормални, не диетични, бе бая си сипвам да ви кажа и пак слабея. Снощи салата ми беше половин купа от големите салатни и си я омахах сама с 1/2 кофичка кисело мляко.

Сутринта ядох Активия с мюсли
Обяд: запеканка с картофи, тиквички и кисело мляко
Вечеря: лястовичи гнезда от кайма

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 13:48 от Анонимен

# 606
  • Мнения: 5
Жасмин благодарим ти много за превода!  bouquet
Браво и за постигнатият резултат!  bouquet
Сигурно и аз съм взела да смъквам,но моят кантар е механичен.От кога се каня да си купя електронен кантар,но тия пари все не достигат.
Тая запеканка и аз много ми допадна,че мъжът ми също много я хареса!
Ще ви оставя и ще си полегна малко,защото съм уморена.Знам ли утре сигурно ще ни извикат на работа?

# 607
  • Мнения: X
Джиджи, механичните кантари са ужасни - там, в зависимост от това къде си стъпила и на кой крак си прехвърлила повече тежест, теглото ти може да варира с +-1 кг, че и повече. Най-добре си купи електронен!
Запеканката е много хубава, да.  Grinning

Няма защо да ми благодарите - аз също исках да си преведа и систематизирам нещата - дори си ги разпечатих, да си ги нося на морето.
Има много интересни неща и в другите им теми - рецепти, психология, обяснения защо има застои, как да се преодолеят, въпроси с отговори по храненето, но просто не виждам как може да се преведе всичко - информацията е огромно количество и всеки ден набъбва.

# 608
  • Мнения: 3 453
 Жасмин, страхотна си!Много ти благодаря и аз за времето което отдели за да превеждаш и да питаш в руския форум Hug  bouquet Честит ти пореден минус!
   Сигурна съм че материала за превод е много, но ти направи достатъчно.Рецептите ще ги оправим някак лека, полека.Те се превеждат по-лесно.А и според правилата можем да си измисляме и наши.За застоят е важно наистина, като имаш време ако може да преведеш основните неща при него.Как да го преборим?

  Несериозните да се стягате!Всеки ден наминавайте на отчет Hug

 Аз съм си плюс 1.5кг от вчера заради предстоящия МЦ, така че нямам с какво да се похваля.
 Менюто за днес:
 з- соленки с маслини 3-4 мънички, 2 сухара с пастет
 о- 3 сухара с топено сирене , 2 доматчета, шпек малко, бяло фрапе
    Четох за топеното сирене в стария превод че не е позволено заради сметаната, но моето няма нито Е-та, нито сметана така че си хапнах.Сега видях новия превод, чудесен е Hug
 
 в- ще бъде таратор

 Джижи, страхотни малини!Много ги обичам Hug

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 13:34 от ♥ Кашарел ♥

# 609
  • Враца
  • Мнения: 2 225
извинете, ама за коя запеканка говорите, дето и на мъже се харесва? Simple Smile
ао нацеля нещо е мъжО да го яде, ще е екстра Laughing

# 610
  • Мнения: X
Ей за тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501041.msg15591435#msg15591435

Става само за обяд, да подчертая - за вечер не може!

Кашарел, не знам кога ще стане това с превода - днес и утре се подготвяме за морето, в понеделник заминаваме - чак като се върнем, мога пак да попреведа. Иначе ето къде е на руски:

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 14:00 от Анонимен

# 611
  • Мнения: 3 453
  Жасмин, когато можеш тогава.Сега оправяй багажа да не забравите нещо.Весело прекарване и слънчево време ви желая. Hug

# 612
  • Враца
  • Мнения: 2 225
жасмин, благодаря! Hug

потекоха ми лигите! smile3521  261uu Animal Pig

а друго да ви питам, умирам за нещо сладко, ма нали днес искам да съм изцяло системна... какви плодове може наобед?
диня? кайсии? праскоми? тези имам, може ли? в книжката сега четох, плодове не са споменати, значи по правилото каквото не го пише- не може, значи никакви плодове не може? newsm78
някъде между другото беше вметнато че  еди какво си може да се яде и след 12, ама не е на мястото дето пише за обяда, та не мога да го намеря...

# 613
  • Мнения: X
Ето за застоите:

http://mirimanova.info/forum/index.php?showtopic=912

"Преди да пишете в тази тема, помислете внимателно дали в момента не се намирате в един от тези моменти от живота си:

1. Наближава ви менструацията
2. Вие сте в средата на цикъла, т.е. в овулация
3. Вие сте отслабнали рязко и доста
4. Не ядете на вечеря, или сте свели вечерята до минимум или, по принцип, много сте си намалили дневна дажба (рацион).

Ако изключихте всички елементи, изброени по-горе, тогава - очакваме ви и ще се опитаме да помогнем.
Напишете ни менютата си за последните три дни, данни за теглото ви, мерено сутрин, времето на хранене, какво и колко сте изяли, както и начина на готвене.
(след това следват цитати от книгата на Мириманова, които няма защо да превеждам - има ги в книгата - за психологическата бариера от дадени килограми (примерно, стигаш до 100 и умът ти отказва да приеме, че можеш да си 99 и следва застой) - тогава изходът не е да увеличаваш физическите упражнения и да намаляваш калориите, да не нервничиш и да помниш, че през това преминават всички, да не планираш определена дата, до която задължително да трябва да отслабнеш, да не си казваш, че никога няма да отслабнеш, да не слушаш съветите на познати как да отслабваш, или да спреш с тази система, да не използваш препарати за отслабване, а най-важното -  ДА СИ ПОЗВОЛИШ ДА ОТСЛАБНЕШ, което е най-сложното от всичко и за което ще разказва по-надолу).
Всъщност, откъсът е от книгата, на стр. 170 - можете да си го прочетете на български.  :peace:

За колебанията на теглото
"Пълният човек, стремейки се да намали теглото си, се качва всеки ден на кантара, надявайки се да се вижда там все по-малки и по-малки числа в сравнение с предходните дни. Ако обаче те са по-големи, тогава неизбежно следва лошо настроение, отчаяние, обвинения в липса на воля и слабохарактерност. А е възможен и срив.
За да избегне разочарованията, много често отслабващият прави всичко възможно, за да види намаляване на теглото. Започва да пие по-малко течности, да намалява обема на храната, дори и ако е зеленчук, нискокалорична  храна и във всички случаи полезна храна. Ходи на сауна. И абсолютно неприемливо - започва да използва диуретични и слабителни. Или прави всичко възможно не само да не помогне на процеса на отслабване, но и да го възпрепятства.
Веднага ще ви кажа, че има две ситуации:
- Независимо от факта, че мастна тъкан намалява, или поне да не увеличава, нашите потребители имат  увеличение на теглото;
- Телесната мазнина не намалява или намаляват само малко, докато кантарът показва съвсем приличен резултат.
Ясно е, че в първия и втория случай, лицето ще бъде дезориентирано. Затова и процедурата на претегляне, и тълкуването на резултатите са много сериозни неща. За да се справите с тях, трябва да бъдете въоръжени със специални знания и умения.
Така че, нека да вземем предвид следните няколко момента.
Ние не претегляме само телесните мазнини, а общата маса на поставения на кантара обект, включително натрупаната в тъканите вода, съдържанието на пикочния мехур, съдържанието на червата, теглото на дрехите и др.
Дори при много компетентно и точно избран режим, намаляването на мазнините рядко надвишава един килограм на седмица. Така че, ако за един ден сте отслабнали цял килограм, не мислете, че целия този кг е мазнина. И обратното, ако за един ден сте качили килограм, не се отчайвайте. Да качите цял килограм мазнини за ден е практически невъзможно.
В течение на деня, теглото на един човек се колебае в рамките на 1-3 кг. Свързано е с приемането на храна и вода, изпразване на червата и пикочния мехур, загуба на течности по време на дишане и потене.
Доста от проблеми идват от кантара. Повечето кантари са с точност не повече от един килограм. Резултатите от претеглянето понякога зависят от позицията ни върху кантара, дали стоим на един крак, или на два. За да елиминирате грешките, избирайте кантари с точност 100 грама. А най-добре да е електронен кантар. Мерете се повторно, за да видите същият ли резултат се получава, заставайте правилно на кантара.
Най-честата причина за огорченията, свързани с тегленето, е задържането на вода в тъканите. Има някои ситуации, когато със сигурност се задържат течности в организма.
Ето ги:
- Консумацията на големи количества солена храна и подправки. Готварската сол (натриев хлорид) в организма се намира под формата на т. нар. изотоничен разтвор с приблизителна концентрация 0,9-1%. Това означава, че всеки излишен грам сол, преди да напусне тялото, ще задържа 100 мл вода. Съответно, 10 г сол задържат 1 литър вода, а това води до увеличение на теглото с един килограм. За справка, 10 г сол се съдържа в 100 г. осолена и 50 грама сушена риба.
- Задържане на течности след употребата на алкохол. Същата ситуация. Алкохолът и продуктите от разпада му изискават да бъдат разредени с вода до по-малко токсични концентрации.
- За много жени е налице повишено натрупване на вода във втората фаза на менструалния цикъл - една-две седмица преди менструацията. Понякога колебанията в теглото, свързани с цикъла, са много значителни и достигат 3 до 5 кг.!
- Задържане на течности след внезапна интензивна тренировка. В тази ситуация, задържането на течности е свързано с оток на претренираните, несвикнали с такива натоварвания мускули. Доста често, когато човек предприема действия да отслабне,  започва и с твърде суров хранителен режим, и с прекалено много физически натоварвания. Той се надява, че с такава комбинация ще отслабне два пъти по-бързо. Но често се разочарова - в първите няколко дни, въпреки нечовешките условия на живот (хахаха), теглото му или не намалява, или намалява много бавно.
Сега редица ситуации, при които се намалява теглото, а понякога и доста съществено. Но пак, това се дължи основно на загуба на течности, а не на мазнини:
* Използването на диуретици и лаксативи. С тяхна помощ течностите ефективно напускат тялото и има загуба на тегло. Обаче след това, когато действието на лекарството отминава, водата започва да се натрупва обратно. Може да се каже, че използването на диуретици и лаксативи без показания (по лекарско предписание) е недопустимо. Използването им за намаляване на мастната тъкан е напълно безсмислено.
* Загуба на течности по време на интензивна спортна тренировка. Много често самото лице, или насърчавано от треньор, започва да се занимава с твърде много потоотделящи упражнения  и се радва, че успява да да свали един килограм на тренировка. Но това отново е един килограм вода, а не мазнини. Сметнете сами. Дори при много интензивно натоварване, разходът на енергия рядко надвишава 900 калории на час. А това е еквивалентно на не повече от 100 грама мазнини. И още. Интензивните, изпотяващи тренировки не са най-добрият начин за намаляване на теглото. Нормалният  резултат от тях е умора, сънливост, намален мускулен тонус, повишен апетит.
* Загуба на вода от престой в сауна. В този случай, загуба на тегло се дължи единствено на загуба на течности и също така няма никакво отношение към намаляване на мастната тъкан.
* Загуба на вода в горещо време. Много често в топлия сезон имаме загуба на тегло от 1-2 килограма. Въпреки това, когато топлината си отиде, водните запаси се възстановяват, съответно, възстановява се и теглото.
* Ситуации, които не са толкова добре известни. Намаляване на съдържанието на вода, свързано с доставката на въглехидрати. Въглехидратите в организма се съдържат под формата на гликоген. Общата маса на тези запаси е малка, не повече от 100-150 гр., като калориите в този резерв са не повече от 600. При нормален ритъм на живот, хората изразходват  това количество енергия за 4-5 часа будуване. Обаче, гликогенът в организма не съществува под формата на сухо вещество. Той е свързано с вода. За задържането в тъканите на този гликоген са необходими 1-1,5 литра вода. При изпълнение на разтоварващи диети, този гликоген се изчерпва буквално в първите няколко дни. И за сметка на загубата на водата, свързана с него, следва едно бързо понижение на теглото до един килограм на ден. Обаче, дори и при малко увеличение на хранителната дажба, гликогенът се  възстановява и човек си връща загубените килограми. Много често това се случва с хора, които правят разтоварващи или гладни дни, само на ябълки, или на извара. Сваленият през този ден килограм благополучно си се връща обратно още на следващия ден.
* Загуба на течност в резултат на намаляване на съдържанието на сол в организма. Това се наблюдава при спазващите строги диети. Особено, ако тези диети са бедни на готварска сол.
И така, какво трябва да се прави, за да се сведат до минимум ненужните разочарования и нереалистичните очаквания, свързани с теглото?
Ето някои съвети.
* Процедурата по теглене трябва да е максимално унифицирана. Трябва да се теглите в едно и също време, в същите дрехи или без дрехи. Най-добре е да се теглите сутрин на празен стомах, след използване на тоалетната.
* Опитайте се да се теглите на един кантар. Най-добре електронен, с точност до 0,100 кг.
* Започнете да тълкувате правилно резултатите от измерването. Ако въпреки усилията ви, теглото е в повече, причината за това най-вероятно е натрупването на течност в тялото.
И най-важният извод. Ако твърдо сте решени да отслабнете, ако сте подбрали храна, която ви харесва, ако се движат много и  запазвате добро си и конструктивно настроение, резултатите няма къде да ви избягат. И в този смисъл не е толкова важно колко сте тежали вчера и колко тежите днес. Основното нещо е, че всеки ден се променяте към по-добро.

Защо за вечеря 2 ябълки + айрян е лошо?
Колко пъти сме писали - 2 ябълки не е вечеря!!!
Йогурт + ябълка - това също не е вечеря ... за да отслабвате, ви трябва по-обилна вечеря.
Орязването на закуската също не води до нищо добро, тъй като цялата храна, поета на закуска, тялото преобразува в енергия. А започвайки с обяда, складира като запас.
дневен биоритъм на мастния обмен:
максимално изгаряне на мазнините - от 7:00 до 9:00 ч.;
максимално натрупване на мазнини - от 18:00 до 21:00 ч.;
"точка на прехода" - от 13:00 до 14:00 ч.
Така че ограничаването на мазнините и сладкишите през втората половина на деня тласка организма към преработка на собствените запаси от мазнини. И именно през втората половина на деня започват процесите на отслабване. А вие какво правите? Точно когато организмът взема решение откъде да дръпне 100 г мазнини за смилане - от талията или бедрата, вие орязвате вечерята (която така и така по система е с доста ниско съдържание на мазнини) и тялото си мисли:
"Аха, война, а след това глад, аз пък нищо няма да изразходвам тогава!"
и започва забавяне на метаболизма. Т.е по-малко ядем, по-малко енергия разходваме, и идва т. нар. "плато" - тялото се превключва на икономичен режим и не отслабва повече.
Затова, най-важното е да убедите  организма си, че ще го нахраните до насита в конкретното време. Не му давате за вечеря мазнини или въглехидрати, но му давате нормалното като обем количество системна храна - и той ще започне да търси във вътрешните си резерви мазнини и въглехидрати (и да ги гори). A на вас точно това ви е необходимо.
Също, важно е да се вземе предвид месечният биоритъм:
максимално разграждане на мазнините - от 7 до 12 ден от цикъла;
максимално натрупване – 22-26 ден от цикъла;
"точка на прехода" – 14-15 ден от цикъла.
Успех!

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 22:33 от Анонимен

# 614
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
жасмин, благодаря! Hug

потекоха ми лигите! smile3521  261uu Animal Pig

а друго да ви питам, умирам за нещо сладко, ма нали днес искам да съм изцяло системна... какви плодове може наобед?
диня? кайсии? праскоми? тези имам, може ли? в книжката сега четох, плодове не са споменати, значи по правилото каквото не го пише- не може, значи никакви плодове не може? newsm78
някъде между другото беше вметнато че  еди какво си може да се яде и след 12, ама не е на мястото дето пише за обяда, та не мога да го намеря...



Разрешени плодове, сухи плодове и ядки
1. Ябълки (1-2 през деня (след 12-00)
2. Цитрусови
3. Сливи (не много)
4. Киви
5. Диня (1-2 парчета за деня (след 12-00)
6. Сушени сини сливи (не много, 4-6 сливи)
7. Ананас
8. Авокадо

Общи условия

Активация на акаунт