"Системата минус 60" -Тема №10

  • 34 962
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Аре цопнах се и аз при рускините да се състезаваме: http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=1432& … post&p=206750
Да видим кой кого.  Crossing Arms Laughing

# 586
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета  Hug
Не съм влизала няколко дена и не мога да ви изчета  kaffeetrmker_2

Мариса, със закъснение - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДЪЩЕРИЧКАТА  newsm59    Много здраве, щастие и късмет!

На всички с минусчета- ЧЕСТИТО И ДА СЕ МНОЖАТ !  newsm74

Известно време не съм писала,но ви чета редовно. Много се радвам на новите попълнения и им желая успех  newsm10

Моя милост имаше малко  здравословни проблеми , а на всичкото отгоре и ревизия в работата, та малко поизоставих системата, но вече съм отново на линия и напълно системна. Кантара все още е наказан, но скоро пак ще се яви на "прослушване", да видим какви ще ги натвори  ooooh!
Отчета за днес:з. - зелена чушка със сирене, ръжена филийка, меденка
                          о. - тиквички с мляко и таратор/ много жега днес /
                          в. - ръжени сухари и малко сирене
Лека вечер  newsm51

# 587
  • Мнения: 2 319
Затворихте ли вече хладилниците,а? Grinning
Да дам цялостен отчет за днес
З:ръжени макарони със сирене, захар и малко масло
О: Суфле от тиквички, таратор, сухар с пастет
В: Мляко с нес и таратор, малко след това и 1/2 банан да не става зян Blush
С водата - около литър и половина.
Лека, системна и десертна вечер Wink

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 19:02 от bebok_86

# 588
  • Мнения: X
Аз пък за вечеря направих страхотна салата, мое си изобретение.

2 домата
3 стръка зелен лук
1 зелена салата
1 връзка репички
1 зелена чушка
1 кофичка кисело мляко
извара на око - може би колкото яйце

Накъсах салатата, нарязах чушката и репите на кръгчета, зеленият лук наситно, доматите на кубчета. Забърках заливка от киселото мляко, изварата и сол. Полях салатата със заливката. Стана супер вкусно и много питателно!

# 589
  • Мнения: 48
Здравейте,
Много благодаря на всички за поздравленията! Hug Hug Hug
Моя отчет за днес
з-торта от снощния РД Mr. Green
о-царевица с пармезан
в- огрооомна шопска салата
тази вечер заменаваме за Варна. Надявам се да нямам големи нарушения.
За сега съм минус от последния отчет, ама ще видим  м понеделник bowuu
Хубав уикенд момичета!  bouquet

# 590
  • Мнения: 5
Добър вечер и от мен!
Прочетох ви на бързо,защото пак работихме днес.
Люля -кебап не е ли друсан кебап?Аз така си го привеждам.Аз съм учила руски до 12 клас но трябва да седна и да си го опресня.То не ми остава време вас да прочета,камо ли тях.Скъкват ни от работа момичета.Това време направо ни обърка яко!
Моето меню:
З-мекици 2 бр.кафе без захар 1  ч.л.сладко от ягоди
О-100 г кашкавал/не паниран/ 2 фил. вита 1 домат и малко картоф.салата
В-2 фил.вита със сирене "Снебле " 1 домат намазани филийки
Вечерята пак ми беше късно окло 20 ч. но вече ще се старая да я измествам по напред.
Впрочем аз си вечерях в 19 ч но тия дни  ми са проблем.
До колкото знам зеления боб може да се съчетава със месо но това е при РХ.

За тоя режим не мога да твърдя нищо.За РХ може.
мога да се похваля,че малко кантара ми се размърда -взе  да показва към 69 кг Rolling Eyes чак се чудя!
сега ви оставям и после ще ви почета и си лягам,че съм скапана.
От 12.45 до 17.30 не бях сядала да почивам.
Желая ви лека и спокойна нощ!

# 591
  • Мнения: 794
Айде и аз да се отчета. ОТ днес пак съм в релси, че предните дни се отпуснах.
Закуска - парче пица и 2 орехови сладки
Обяд - пилешко шишче и 100 гр- европейска салата
Вечеря - пилешко шишче и шопска салата

# 592
  • Мнения: X
Момичета, това, което сте превели и сложили в темата, явно вече е преработено и допълнено. Явно преводът ви е от архивирания руски форум. Поиграх си да преведа наново поне обяда и вечерята (тук в обяда вече е обяснено за зеления фасул). Остана ми закуската, но утре - ужасно времеемко е. Засега това: (моля ви и вие да проверявате, може да има грешки някъде)

Източник: http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=112& … indpost&p=272

Обяд (дори и да е преди 12 ч., се придържайте към тези списъци)


МЕТОД ЗА ПРИГОТВЯНЕ НА ХРАНАТА ЗА ОБЯД:
- Начинът за приготвяне на храната за обяд може да е всякакъв, освен пържене*, максимум е разрешено запържване**, но при него не може да се ползват допълнително масло, сметана и майонеза.
*Пържене - процес, в който са продуктите се подлагат на топлинна обработка и се довеждат до готовност в пряк контакт с мазнина или масло, при висока     температура, довеждаща до образуването на тяхната повърхност на специфична коричка.
**Запържване – слага се в тиган 1 ч. л. масло, слагат се зеленчуците или други продукти, съвсем леко и набързо се запържват, долива се вода и се ястието се доварява до готовност.

КАКВИ ПОДПРАВКИ И СОСОВЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ?
- Майонеза, сметана, растителни или зехтин са разрешени до 14:00 в малки количества (около една чаена лъжичка)
- Соев сос, кокосово мляко, кетчуп, лютеница, хрян и др. - също в малки количества, но тук вече няма ограничение във времето
- Можете да използвате зелени и сушени подправки и билки (вкл. магданоз, копър, целина, зелен лук, чесън, керевиз, целина). "Химически" подправки и подправки (като кубчета Maggi, Gallina Blanca и т.н.) е най-добре се избягват или се използват възможно най-пестеливо. Смеси от тип Маги за обяд и вечеря да не се използват.

КАКВИ СА РАЗРЕШЕНИТЕ КОМБИНАЦИИ НА ПРОДУКТИ?
- Комбинациите на продуктите за обяд - всички, НО: Макарони, картофи, сладки картофи, царевица, кус-кус и бобови не трябва да бъдат съчетавани с продукти от групата месни и рибни продукти, с изключение на яйцата, те могат да се добавят в малки количества.
- Съответно, супи, ако в тях има макаронени изделия, картофи, сладки картофи, бобови, трябва да се варят във вода. Ако в тях няма макарони, картофи, сладки картофи, бобови растения, може да се варят в месен бульон. Но не забравяйте, че супите не засищат задълго, така че не препоръчваме да се увличате по тях. Недейте да готвите  супа с месен бульон и картофи, а след това да ги вадите отвътре - така не бива да се прави.

КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ЯДЕ НА ОБЯД?
- Може и първо и второ, и салата, щом са в един прием на храна. Т.е. не е задължително да се яде на обяд само супа, или само второ, можете и двете.
- Разрешено е да се яде суши от всякакъв вид.
- От соевите продукти може само сирене тофу.
- Разрешено е се ядат само ръжени сухари; в краен случай - ръжен хляб.

Разрешени плодове, сушени плодове, ядки и плодове
1. Ябълки (1-2 бр. през деня (след 12:00)
2. Цитрусови плодове
3. Сливи (не много)
4. Киви
5. Диня (1-2 парчета през деня (след 12:00)
6. Сушени сливи (не много, 4-6 броя)
7. Ананас
8. Авокадо

Разрешени зеленчуци и бобови
Могат да се ядат всякакви, НО:
1. Грах и царевица могат да се ядат замразени, но не и от консерви. Можете също така да ядете царевица на кочан. Ако царевица и грах присъстват в замразени смеси (микс зеленчуци), то можем да ги комбинираме с месо / риба, защото те не са толкова много в тези смеси.
2. Туршии и мариновани зеленчуци са разрешени в малки количества, това се  отнася и за различните корейски салати, морско зеле, кисело зеле, маслини, зелени маслини и т.н. включително мариновани гъби.
3. Да не забравяме, че сладките картофи, картофи, царевица и боб не могат да бъдат комбинирани с месни и рибни продукти, освен яйца.
4. По комбинацията от гъби с месо е добре да не се увличаме (това не означава, че месо с гъби не може да се яде! Може, но внимателно!)
5. Зелен боб - това е зеленчук, не принадлежи към бобовите
6. Бобовите са зрял фасул, грах, леща и др.

Разрешени месни и рибни продукти:
1. Варени малотрайни колбаси и салами (от сорта на хамбургски салам), кренвирши, шунки
2. Котлети (не пържени!)
3. Месо (всякакво), карантии (това не означава, че можете да ядете кожа и мазнини!)
4. Желета от месо (пача)
5. Риба (но осолена - в малки количества)
6. Морски дарове
7. Ролца от раци (рядко)
8. Шишчета (шашлици) - но само ако не са прекалено тлъсти и прекалено мариновани. По-добре е да се мариновани в лимонов сок, кисело мляко, сок от нар. Ако са мариновани за дълго време и в оцет, по-добре е да не ги ядете.
9. Яйца
10. От консервите САМО риби в собствен сос. (рядко)

Разрешени зърнени храни
1. Ориз. Бял полиран ориз може да се използва много рядко. По-добре да преминете към кафяв, бланширан и други сортове ориз.
2. Елда
3. Паста и макарони САМО от твърда пшеница (не забравяйте, че не можете да комбинирате с месни и рибни продукти, с изключение на яйца)
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! Това не означава, че е възможно да ядете за обяд тесто!
4. Оризови спагети.
5. Царевична крупа (това не знам как да го преведа – това е лющена и  раздробена царевица) и кус-кус - не повече от 1 път в седмицата и да не се съчетават с месни продукти
6. Всички лющени/белени зърна (просо, овес, ориз, елда и подобни) не трябва да се варят в мляко, това може да допринесе за увеличаване на теглото! Може да се сварят във вода и тогава да се добави мляко!  

Мляко и млечни продукти:
-Можете да ядете всякакви, но немазни. (т.е. масло, сметана да се избягват)
-Сирена може със всякаква масленост
-Не забравяйте да четете етикетите, за да няма от забранените захар, масло и  др.

КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ПИЕ ПО ВРЕМЕ НА ОБЯД?
1. Чай от всеки сорт.
2. Кафе
3. Червено сухо вино. Ако имате алергия към него / киселини и т.н., може да го замените с друго, но на ваша отговорност. По система може само сухо червено вино.
4. Фреш
5. Мляко и млечни напитки
6. Вода всякаква (минерална вода, газирана, обиковена, но това не означава, че можете да пиете сладки газирани напитки!)

КАКВО МОЖЕТЕ ДА ПИЕТЕ ПРЕДИ И СЛЕД ОБЯДА?
1. Чай от всеки сорт
2. Кафе
3. Сухо червено вино
4. Вода всякаква (минерална, газирана, трапезна), но не и газирани подсладени напитки.


Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 17:44 от Анонимен

# 593
  • Мнения: X
http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=112& … indpost&p=273

Вечеря (вечеряме привечер, по-близо до 18:00 ч., а не до 15:00 ч.)

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ НА ХРАНАТА ЗА ВЕЧЕРЯ:
- Начин на приготвяне на вечерята - всякакъв, но не могат да се използват никакви масла и мазнини.
- Нищо осолено, мариновано, или пушено не може да се яде!

КАКВИ ПОДПРАВКИ И СОСОВЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ?
- Соев сос, балсамов оцет, в малки количества.
- Можете да използвате билки (розмарин, босилек, мента, анасон, копър, дивисил, чубрица, мащерка, салвия, естрагон, мента.....), подправки зелени и пресни (зелен лук и чесън, магданоз, копър, целина....), малки количества листа от маруля.
"Химически" подправки като кубчета Маги, Gallina Blanca и т.н., смеси от типа Маги, Пикантина и др. да не се използват!

КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ЯДЕ НА ВЕЧЕРЯ?
Има седем варианта за вечеря.
- Трябва да изберете една от тези възможности и да ядете само това, което е написано там, като НЕ МОЖЕТЕ ДА ДОБАВЯТЕ ПРОДУКТИ ОТ ДРУГИТЕ ВАРИАНТИ!
- Не трябва да се опитвате да изядете всичко, което е в списъка на варианта, изяжте само това, което вие искате!
- Да редувате вариантите за вечеря е не само възможно, но и необходимо!
- Можете да комбинирате продуктите от всеки вариант, с изключение на Вариант № 6 "Месо, риба". В този вариант по-добре не комбинирайте продуктите един с друг, или максимум на 200 гр. месо, половин яйце.

_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 1 "ПЛОДОВЕ И МЛЯКО":

1. Ябълки (1-2 бр. през деня (след 12:00 ч.)
2. Цитрусови плодове,
3. Сливи (не много),
4. Киви
5. Диня (1-2 резена на ден (след 12:00)
6. Сушени сливи (4-6 броя)
7. Ананас
8. Всякакви млечни и кисело-млечни продукти с масленост до 5%. Кисело мляко - само чисто, без никакви добавки (захар примерно). Сирена (кашкавал вкл.) - никакви не може.

Какво може да се пие?
- Сокове от изброените плодове
- Млечни и кисело-млечни напитки
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода - нормална и газирана
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 2 "ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ":

1. Ябълки (1-2 бр. през деня (след 12:00)
2. Цитрусови плодове
3. Сливи (не много)
4. Киви
5. Диня (1-2 резена на ден (след 12:00)
6. Сушени сливи (4-6 броя)
7. Ананас
8. Зеленчуци всякакви, с изключение на:
- Картофи
- Грах
- Гъби
- Тиква
- Патладжани
- Авокадо
- Варива (бобови)
- Сладък картоф
- Царевица
- Нищо осолено, мариновано, пушено не може!

Какво можете да пиете?
- Сок от изброените плодове и позволените зеленчуци
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода газирана или обикновена
- Червено сухо вино.  Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 3 "ПЛОДОВЕ И ЗЪРНЕНИ ХРАНИ":

1. Ябълки (1-2 бр. през деня (след 12:00 ч.)
2. Цитрусови плодове
3. Сливи (не много)
4. Киви
5. Диня (1-2 резена за деня (след 12:00 ч.)
6. Сушени сливи (4-6 бр.)
7. Ананас
9. Ориз всякакъв, с изключение на бял полиран (оризови нудълси също не може, тъй като на вечеря не може бял ориз)
10. Елда (гречка)

Какво може да се пие?
- Сок от изброените плодове
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода -газирана или обикновена
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.

_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 4 "ЗЕЛЕНЧУЦИ И МЛЯКО"

1. Зеленчуци всякакви, с изключение на:
- Картофи
- Грах
- Царевица
- Гъби
- Тиква
- Патладжани
- Авокадо
- Варива (бобови)
- Сладък картоф
- Нищо осолено, мариновано, пушено НЕ може!
2. Млечни и кисело-млечни продукти с масленост до 5%. Кисело мляко - само чисто, не може с добавки (примерно подсладено, или плодово). Сирена и кашкавал - никакви.

Какво мога да пия?
- Сокове от разрешените зеленчуци
- Мляко и млечни напитки
- Чай от всеки сорт,
- Кафе
- Вода - газирана или обикновена
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 5 "ЗЕЛЕНЧУЦИ И ЗЪРНЕНИ ХРАНИ"

1. Зеленчуци всякакви, с изключение на:
- Картофи
- Грах
- Царевица
- Гъби
- Тиква
- Патладжани
- Авокадо
- Варива (бобови)
- Сладък картоф
- Нищо осолено, мариновано, пушено НЕ може!
2. Ориз всякакъв, с изключение на бял полиран (оризови нудълси също не може, тъй като на вечеря не може бял ориз)  
3. Елда (гречка)

Какво може да се пие?
- Сок от позволените зеленчуци
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода, съдържаща газ или нормална
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 6 "МЕСО И РИБА"

1. Месо (всякакво - пилешко, заешко,..., по принцип ВСЯКАКВО) и субпродукти (това не означава, че можете да ядете кожа и сланина!!!).
2. Риба
3. Морски дарове (осолени и мариновани обаче не може)
4. Яйца
5. Желе от месо (това май е пача на български)
ВНИМАНИЕ! Списъкът не съдържа варена наденица, ролца от раци, консерви. Ние не сме забравили за тях, те не трябва да се ядат!

Какво може да се пие?
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода с газ или нормална
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________

ВАРИАНТ 7 "МЛЯКО, СИРЕНА И СУХАРИ"

1. Може млечни и кисело-млечни продукти с масленост до 5%. Кисело мляко мляко чисто - без добавки (захар, плодове...).
2. Сирена и кашкавал до 50 грама. Всякакви сирена и кашкавали може, дори и синьо сирене.
3. Сухари / крекери (само ръжени може!!!) 3-4 парчета.

Какво мога да пия?
- Млечни и кисело-млечни напитки
- Чай от всеки сорт
- Кафе
- Вода с газ или нормална
- Червено сухо вино. Ако сте алергични към него / киселини и т.н., то да го заменяте ли с нещо или не - на ваша  отговорност. По системата може само сухо червено вино.
_________________________________________________________________


КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ПИЕ И ЯДЕ СЛЕД 18:00 Ч.?
1. Чай - зелен или от билки (от листа, стъбла, от цветовете на растенията, но не от корените)
2. Кафе
3. Вода - газирана (но внимателно - възбужда апетита) или нормална
4. Червено сухо вино.  
5. По време на вечерта и нощта могат да се хапнат няколко парченца немазно сирене.


Източник: http://mirimanova.info/forum/index.php?s=&showtopic=112& … indpost&p=273

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 17:49 от Анонимен

# 594
  • Мнения: 5
Мога ли да попитам нещо?Който може нека ми отговори!

Тъй като книгата още не е при мен искам да попитам следното:
Писателката Мириманова след като е смъкнала тия кг после как си  ги е задържала?Това е много важно .Сигурно го е описала в книгата,но аз нямам търпение да разбера.Режима до някъде ми е ясен,защото аз успях да  задържа моите кг след 90 дн.диета.
Този режим се чудех февруари него ли да започна или 90 дн. и избрах 90 дн.,но явно този режим е по ми харесва,и по ми пасва с моята работа.
Вече може да сте разбрали,че работя на полето и няма срамна работа.Така,че мога да си взема храна която ми пасва,а закуската много добре ми се отразява,защото е тежък физ.труд.
В момента берем малинки и искам да ви почерпя!Заповядайте!!!

 

         Ето ги красавиците ни за които се грижем от м.март,но това време ги скапва!!!

# 595
  • Мнения: X
Люля -кебап не е ли друсан кебап?

Не, не е. Ето какво е: цък
И тук: http://www.good-cook.ru/vtoroe/vtoroe_102.shtml

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 23:26 от Анонимен

# 596
  • Мнения: X
Мога ли да попитам нещо?Който може нека ми отговори!

Тъй като книгата още не е при мен искам да попитам следното:
Писателката Мириманова след като е смъкнала тия кг после как си  ги е задържала?Това е много важно .Сигурно го е описала в книгата,но аз нямам търпение да разбера.

Не го е описала в тази книга. Написала е друга книга по темата.  Peace
«Система минус 60. Жизнь после похудения»

Ето тук можеш да я прочетеш (изчакай, зарежда се доста дълго):
http://www.mirimanova.ru/book_pdf/b_all_pdf_20091019174137.pdf

Оттук също можеш да си я свалиш цялата: http://www.kodges.ru/47879-sistema-minus-60.-zhizn-posle-poxudeniya.html
но ще трябва да си издърпаш и тази програма, за да я прочетеш: http://djvu-viewer-plug-in.en.softonic.com/

# 597
  • Мнения: 5 001
Айде и аз да се отчета. ОТ днес пак съм в релси, че предните дни се отпуснах.
Закуска - парче пица и 2 орехови сладки
Обяд - пилешко шишче и 100 гр- европейска салата
Вечеря - пилешко шишче и шопска салата
Ася, вечерята ти не е системна. Или шопска салата с извара или нискомаслено сирене или пилешко шишче, двете не може  Peace

Книгата я има в първия пост за сваляне на български, аз я чета чак сега на финала  Blush , заслужава си, интересна е доста и полезна.

# 598
  • Мнения: 2 319
Добро утро.

Жаси благодаря за отделеното време за превод. Наистина ще трябва да си обновим първа страничка в новата тема, че нали трябва да сме в крак с всичко ново Hug
Джижи  страхотни малини. Я бързо пращай една купичка само за мен, че сигурно над 3 години не съм яла малини Mr. Green
asja  Алиена вече ти е казала за вечерята. Когато се затрудняваш прочети пак първа страница или си напиши вариантите на 1 листче и го лепни на хладилника Peace
Меню за днес
З: 2 ръжени ( въпреки, че вчера стигнахме до извода че не са 100% ръжени) сухара, пастет, сирене, 1 домат
О: Суфле от тиквички и салата от домати
В: Салата с извара
Лек и системен ден дами  Hug

П.П.Тоззи път успях да ги напиша както трябва тия ръжени работи hahaha Joy  hahaha Joy

# 599
  • Мнения: 5 001
Жасмин, царевична крупа по описание не е ли нещо като качамак или нещо руско подобие?
Много хубаво е систематизирана информацията, браво  Hug
отчет не съм писала скоро
вчера
з. сандвич с луканка и кашкавал, домат и диня
о. пиле печено, тиквички на грил тиган, шопска салата
в. ябълка и айрян /имах излизане и друго нямаше как да ям/
днес
з. сандвич със сирене и яйце, краставица, череши
о. пиле печено, зелева салата
в. още не съм я измислила

Общи условия

Активация на акаунт