Акне и хубава кожа - спечелена кауза

  • 234 258
  • 705
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 162
И аз да ви разкажа за моята спечелена клауза.Накратко -имах акне,големи подкожни пъпки и зачервявания,което не се влиаеше от нищо нито от време нито от козметика,пробвала съм всичко от бирена мая до всякакви мазила-сапуни ,кремове ,видове тоник,измиваши гелове но нищо не ми е помагало само да допълня че съм на малко повече от 25 така че не е нормално да имам все още акне, допреди няколко месеца когато трябваше да започна приема на хормонални таблетки,не по здравословни проблеми но явно съм имала такива хормонални защото още на 7мия ден започна да ми се изчиства лицето и спраха да излизат пъпките тена ми се избистри и сега кожата ми е свежа и без петна дори не я третирам както преди с лосиони и кремове не съм и предполагала дори че може да дойде ден да видя лицето си без нито една пъпчица.Успех и на вас с борбат!

Кои са тези хормонални таблетки, ако не е тайна?  newsm78 И какви са посочените странични ефекти?

# 451
  • Мнения: 992
И аз се интересувам Naughty

# 452
  • Мнения: 0
Абе според мен няма универсален илач за тая работа, с изключение на Роакутана, който обаче има тежки странични ефекти и се използва в абсолютно, ама абсолютно краен случай, когато тотално всичко друго не е повлияло акнето. Всякакво друго лечение също може да проработи, ако обаче е подбрано точно и най-важното ако му се даде достатъчно време (минимум месец). Така че нека каже какви са тези хормонални хапчета, но моят съвет е да не налитате веднага на тях, защото при всеки проблема е от различно естество (възпалени яйчници, стрес, хормони, нездравословен начин на живот, бактерии и тн.) само крайният резултат е един и същ - пъпки.

# 453
  • Мнения: 162
Като стана въпрос за хормонални проблеми и т.н., колко струват едни пълни хормонални изследвания и къде в София бихте ми препоръчали да си ги направя, че хич не съм запозната? newsm78 Мерси предварително  bouquet

# 454
  • Мнения: 7
Момичета тъй наречените хормонални таблетки са противозачатъчните ясмин,не споменах само че аз ги пия по др причина не за изчистване от акне но при тях има и положително действие което на мене повлия мн добре а й не само това.Но това не са бонбони и не могат да се взимат без предварителен преглед а дори и хормонални изследвания защото пак казвам според мене проблема идва не на повърхността на кожата а от вътре(както е и в моя случай)особено проблема ми се засили след раждането преди години...
да,има и станични ефекти в мн редки случай няма добра поносимост от др жени но и за това има причина ако таблетките за нискодозирани или по високо дозирани влияят на организма ето защо консултацията с лекар е задължителна.При мене последните няколко години вече се бях отказала да правя каквото и да било за кожата си защото виждах че разлика няма,но ето че без да съм очаквала получих желания ефект,момичета искам да бъда разбрана правилно не казвам на никой да почне да се лекува по този начин просто споделям с вас за моя случай защото на някой би му било любопитно и не казвам че няма др начин просто аз не съм го намерила...
п.п. бих отговорила на всичките ви въпроси с огромно желание

# 455
  • Мнения: 222
Като стана въпрос за хормонални проблеми и т.н., колко струват едни пълни хормонални изследвания и къде в София бихте ми препоръчали да си ги направя, че хич не съм запозната? newsm78 Мерси предварително  bouquet

Аз наскоро бях на гинеколог и попитах точно за проблема си с пъпките и гинеколожката ми отбеляза кои точно полови хормони да изследвам. Всички ,с изключение на един, се изследват между 3-5 ден от цикъла. Видях,че всички, отново без един, се поемат от здравната каса, но трябва ендокринолог или гинеколот да ти ги пусне с направление, а иначе ги изчислих, че в Цибалаб излизат някъде към 80лв.
Отидох и на дерматолог, който от своя страна също ми каза кои хормони да си изследвам, но в случая бяха само два-тестостерон и още един. Тестостеронът също беше включен в хормоните, които трябва да изследвам според гинеколога. Аз засега съм изследвала само тестостерона, който е в норма и вече се чудя от какво се появяват тези пъпки...Но ще изследвам и останалите...

# 456
  • Мнения: 66
Какво мислите за Dr Neem Complex?

# 457
  • Мнения: 4 593
Момичета ретинола акне ли лекува или  става и за белези, защото аз пъпки нямам, но пък имам белези и ми препоръчаха да се мажа с някакви капсули немски ретинол, чудя се ще ми свърши ли работа?

# 458
  • София
  • Мнения: 941
Можеш ли да споделиш на коя марка е този ретинол?
Иначе относно въпроса ти-да! Аз точно за това съм чела ,че действа. Избелва петната  Peace

# 459
  • Мнения: 4 593
това значи ли че лятото не трябва да се ползва или става със крем с фактор след това, незнам на коя фирма са казаха че били някакви немки сини капсули, но мога да питам

# 460
  • София
  • Мнения: 941
Попитай ако е удобно, да. Simple Smile  Трябва да се ползва много висок фактор, защото има опасност от пигментации...Най-доброто време за такива продукти(Ретин, ретинол, избелващи кремове..) е есенно-зимния сезон и малко през пролетта, но преди силното слънце Peace Това съм чела... Rolling Eyes

# 461
  • Мнения: 4 593
ще ти пиша в началото на април на лични , тогава ще ходя тя е козметичка и незнам дали ще ми каже откъде ги зарежда в салона
обаче малко ми е странно че казваш че избелва този ретинол той не е ли за заздравяване, защото знам че когато се ползват избелващи кремове не се ползва нищо с вит А , а ретинола нали е точно това

# 462
  • Мнения: 2 052
На мен нищо не ми помага освен противозачатъчните. Ползвала съм какви ли не кремове, лосиони от най-евтините до най-скъпите и резултат никакъв. А откакто забременях е някакъв ужас, вече не мога да се гледам в огледалото  #2gunfire На 25 съм и няма отърване от това акне Sad

# 463
  • София
  • Мнения: 941
Не знам къде го бях чела това, не го намирам сега... newsm78 Но може би не избелва, а защото ускорява регенерирането на кожата и премахва мъртвите клетки...Не знам, но със сигурност съм чела, че не е желателно да се ползват денем при силно слънце ретинолови кремове...

# 464
  • Мнения: 4 593
и на мен ми казаха вечер преди лягане
моята кожа тъпкано ми го връща за безотговорността ми преди ходих на плаж и солариум без защитни кремове , правих дермабразио и след него онази не ми каза за защита , аз и не се позаитерисувах трябва ли или не , но нищо ми нямаше , ама егн -то..

Общи условия

Активация на акаунт