Тотално отказа да яде

  • 1 623
  • 25
  •   1
Отговори
  • на Русе
  • Мнения: 358
Момичета,
много съм притеснена.  Sad Малчо не иска да яде нищо - нито твърда храна, нито мляко.  Cry Преди около две седмици лекувахме сополи и оттогава отказа да яде твърда храна. Бяхме само на мляко и отвреме навреме ядеше каша. Но от петък отказа и млякото. Близва ги и не иска повече. Плаче, стиска устни, плюе биберона и не ще.  Tired Пие само вода и то в количествата, в които пиеше млякото преди. Незнам какво е това чудо  ooooh! Да го оставя ли само на вода? Дали е от горещините? Поти се като малко прасенце.
На всичкото отгоре се скъса любимия му биберон. Дали пък не иска, защото смених биберона ? Незнам какво да правя. С лъжичка не иска да яде или ако поеме храната, я държи в устата си и не гълта.

# 1
  • Мнения: 15 379
Предлагай - ако иска ще яде, ако ли не - не.
Нищо притеснително не виждам, щом иска вода - давай вода.
Не насилвай да яде и не проявявай притеснението си пред него.

# 2
  • Мнения: 3 993
Може да е заради горещините.
Може да е заради зъби - никнат ли му нови в момента? (то и сополите може да се дължат на зъбоникнене).
Вероятно причината е комплексна.
Нямаш много избор, продължавай да действаш както досега и чакаш периода да отмине и апетита му да се върне. Той няма сам да се умори от глад, това е сигурно.  Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте на тази възраст бяха 2-3 мес така заради зъбите. Хем беше зимата. Представям си в съчетание с жега и след хрема какво е...  ooooh! Не се притеснявай, давай вода, сок, мляко каквото иска, ще премине този период.

# 4
  • Мнения: 82
ние бяхме така предната седмица-след ваксина, с температура и отказа да яде-изживях ужас, в резултат смъкнах няков друго кило, а малката се сдоби с нов кътник и пак почна да яде Praynig #Crazy
ако се притесняваш много, за твое успокоение отидете на преглед, но мисля че всичко ще отмине

# 5
  • Мнения: 1 567
Пие само вода и то в количествата, в които пиеше млякото преди. Незнам какво е това чудо  ooooh! Да го оставя ли само на вода? Дали е от горещините? Поти се като малко прасенце.


Ми нормално при жегите. Предполагам, че и ти самата не ти се яде. Представи си, че ти е гадно, топло, паперса ти запарва дупето и за капак някой ти блъска упорито лъжица с каша в устата... Ми гадно е...

Давай течности...

# 6
  • на Русе
  • Мнения: 358
Днес ходихме на контролен преглед заради сополите. Според докторката е странно да не иска да пие даже и мляко  ooooh! И затова изписа Биогая /можело да са колики/ и Калгел за венците. А ако продължи да не яде повече от седмица, ще пуснем изследвания.

# 7
  • на Русе
  • Мнения: 358
Ох, вече се видях в чудо  ooooh! Сега яде с лъжичка, но отказва АМ и това е. Възможно ли е да отказва АМ? Да пробвам ли с друго мляко? Гладен е, но предпочита да пие вода, вместо АМ. Преди ядеше и през нощта, но сега не иска мляко, буди се, но пие само вода, като количеството е като на млякото.

# 8
  • Мнения: 718
Може да е период. Смени АМ, ако искаш, също можеш да добавяш в твърдата храна, за да хапва мляко все пак. Друг вариант е да го даваш с лъжичка  Rolling Eyes или да го предложиш в чаша.

# 9
  • Мнения: 15 379
А каква е марката на млякото, което му даваш?

# 10
  • Мнения: 360
Здравейте аз имам 2 госпожици на 6 месеца и двете отказват да ядат.Давам им кърма изцедена.Пюрето го ядат,кърмата не я искат,успявам да им я дам само докато спят.Имат и по 1 зъб пробол също така:)Пробвайте да храните докато спят аз само така успявам.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз така си хранех моята злоядка. Така си я отгледах общо взето до навършване на годинка мляко будна почти не близваше.

# 12
  • Мнения: 4 615
Писла си и, че се е скъсал любимия биберон. Да не би това да е причината за отказа от АМ. Дай отново същата марка. Колкото до млякото, да, възможно е да го отказва и смяната на марката , при дете на 9 месеца едва ли юе окаже влияние.

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 10:41 от Raffaella Sanzio

# 13
  • на Русе
  • Мнения: 358
Млякото ни е Фризо 2. Допреди го пиеше, но само когато му се спи и с него се приспивахме. И аз съм хранила, докато спи, обаче и тогава отказва. Уж спи, започва да дърпа и като разбере, че е мляко бута с ръка и почва да реве. Вчера пробвах с чашка и пи. Днес обаче не иска.
За биберона - възможно е. Ползвам на Чико, но този който се скъса беше много мек и с широко гърло. Новият е по-твърд и по-късо гърло.

# 14
  • Мнения: 15 379
Едва ли вече ще можеш да го храниш докато спи.
Голям е, а номерът минава само при по-малки бебета.
Не можеш ли да намериш същия биберон? Макар че това едва ли е решение.
Аз бих сменила млякото.

Общи условия

Активация на акаунт