Кой е(беше)най-трудният период в отглеждането на детето ви до 1г.?

  • 9 541
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Първото тримесечие определено ми беше най-трудно, после постепенно ми ставаше все по-лесно. Само да не беше този ужасен бебешки пубертет, който ни спря възходящото развитие. Laughing

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
След първото тримесечие до годинката ми беше трудно(хрема,зъбки,прохождане,спане) но в интерес на истината трудното го създаваха роднините с вечното си вмешателство или тотална незаинтересованост.В началото Ели имаше колики и имах проблеми с кърмата,но пък бяхме по цял ден навън и ми беше хубаво. Кофти ставаше когато си бяхме у нас и аз бях готвачка,чистачка,майка,съпруга на един куп народ и   почти никой не помагаше.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 139
Първото тримесечие- тези колики ми взеха здравето, да не говоря, че го държаха до 5-ия месец ooooh!

# 18
  • Мнения: 656
И на мен най-трудно ми беше през първото тримесечие.. Верно, че коликите продължиха цели 4 месеца, но може би съм била свикнала последния месец  Mr. Green или просто приех факта  Rolling Eyes. Но самото напасване и свикването с това, че трябва да се грижа за някого денонощно ми отнеха много време - чисто психологически. Също спях много малко, но някак се бях мобилизирала и това не ми пречеше толкова много. Имаше обаче един период, в който се обаждах към 13ч. на мъжа ми да му се карам що не съм закусвала още  Embarassed. Добре, че ме е изтърпял милият, без много-много да ми мрънка и той..  Embarassed Но променихме организацията и нещата малко по малко взеха да си идват на мястото Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 187
Гласувах с Нямаше такъв период !

С Рая единствено "трудно" ми беше когато прохождаше !
Стас към момента е изключително примерно бебе, дори на моменти си мисля , че бих минала тези месеци с голямо удоволствие, още веднъж  Heart Eyes !

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нямах наистина труден период. Въпреки че с две бебета и си ги гледах съвсем сама (е с мъжа ми де, но той беше непрекъснато на работа). Е, имаше затруднения - колики, недоспиване, зъби, отказ от храна... Но сравнение с това което е сега, до 1 год беше песен. Или поне сега така ми се струва.  Mr. Green Сега как си мечтая като тогава да седна в някоя градинка, те да спят в количката, аз да пия кафе спокойно и да си приказвам с някого... Или да си играят 2-3 часа сами в стаята както правеха тогава... Ееехххх.... хубави времена бяха...  Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Най- трудно ми беше с нощните хранения със синът ми, във всяко друго отношение и двете ми деца си бяха супер "лесни" до годинката ( без колики, жълтеници , трудно вадене на зъби и тн )

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
Гласувах първото тримесечие,но на първото ми дете,първо,защото се чудех какво да го правя Crazy,отделно колики,имах и ужасна следродилна депресия,абе,беше ми криво много,а и той си беше ревлив...А засега с второто,явно предстои трудния период...

# 23
  • Мнения: 4 555
Най-трудно ми беше кърменето. Особено от 3-ти до 6-ти месец, когато беше най-интензивно. Откачах. След 6-тия месец разредих и към осмия вече  след всеки път проплаквах на мъжа ми, че искам това да ми е последния път... Последния месец вече не ми тежеше особено, понеже знаех, че е последен и дори лека носталгия започна да ме обхваща.

По отношение на бебето и неговото поведение, нищо не ми е било трудно.

# 24
  • Мнения: 46
Второто тримесечие - повръщаше много и ни притесняваше страшно, освен това само се носехме на ръце (още не можеше да седи или пълзи, а вече всичко й беше интересно).

# 25
  • Мнения: 920
Всички 12 месеца, първите три - зверски колики, сетне 3-6 пищене и дране, заспиване по два-три часа (то и сега е така) - общо взето докато се събудеше и ревваше, защото след три часа трябваше да спи,сетне иска,иска,иска  внимание, после проходи и стана тя една....Като че ли най - изнервящо ми е било непрекъснатото гонене по площадките, откакто проходи и непрекъснатото дъвчене/ядене на боклучета от земята.

# 26
  • В събота
  • Мнения: 201
На мен пък първата година ми беше лесно - бързо се настроихме една към друга, свикнах бързо и с недоспиването и с нощните хранения, умерени колики и почти безпроблемно никнене на зъби, не обичаше да я носят на ръце и т.н, в общи линии си беше кротко бебе. Обаче след годинката вече си беше трудничко - първите разболявания, прохождане, ходенето над нея на буквата Г, да я пазя от всички опасни мебели и предмети ... И установявам, че все по-трудно става - колкото повече расте толкова повече "белички" около нас Grinning

# 27
  • Мнения: 616
не мога да преценя точно кой отговор да дам, сина ми нямаше колики или е имал но съвсем поносими не сме имали безсънни нощи, но пък беше с рефлукс, което му създаваше дискомфорт и имаше периоди в които изпадаше в истерия направо по време на хранене, но е било периодично сякаш не помня конкретно да съм имала проблем с това, отшумя постепенно ако трябва все пак да го конкретизирам като период някъде 3-4 мес., друго не мога да отчета като труден период нито зъби сме усетили, нито с хранене или пък с прохождане..

# 28
  • Мнения: 268
Четвъртото тримесечие,никненето на зъбите беше много  болезнен период за нас,нямахме колики,не боледуваше,беше кротко бебе,първите месеци наистина ми бяха най-хубави.

# 29
  • Мнения: 426
Първото тримесечие. Ужасни колики до 4м  ooooh!, а и се роди  когото бяха най-големите горещини и смятайте - колики, навън не се диша, задух... гушакам я за да я успокоя, но я прегрявам от собствената си топлина, направо се бях побъркала. Определено периода на коликите беше най-неприятния (меко казано).
Проблеми след 6-тия месец не сме имали, зъбките поникнаха леко и безболезнено.

Общи условия

Активация на акаунт