Декемврийските мъничета вече радват ни с ритничета!

  • 20 700
  • 688
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 701
Леле, момичета, няма такава хрема! Настинала съм и се спуквам да кихам. ПРосто не мога да си отворя очите....Ще се побъркам. Слагам някакви хомеопатични капки, нооооо съм зле! Гърлото ми е раздразнено  #Crazy - направо полудявам. И в тая жега представете си какво ми е. А нощем едвам спя - жега, задух, място не си намирам. Само наминах да ви се оплача Cry

# 46
  • Мнения: 62
  bouquetза новата тема и дано всичко лошо е останало в старата Hug
pufpaf доколкото знам цената при доц.Балев за ФМ е 60лв.Ти кога си записа час защото знам че се записваше само в петък сутрин и часовете са за следващата седмица или има някаква промяна?

# 47
  • Мнения: 305
Здревейте! Исках да кажа,че ми е странно малко че докторите на някои мами са казали, че след третият месец трябва да спрете фолиевата киселина. Незнам, тук където съм аз Канада, се пие до последно докато родиш.
Изследване за спин се прави задължително. Аз даже не питах, нито те ме питаха, направо си го направиха.
Хора аз въобще не ям млечни продукти, нито мляко, нито сирене..и яйца не ям. Другият път като ида на преглед ще кажа на доктора да ми даде заместител някакъв защото предният пт ми предложиха.
Иначе аз пия витамини с фолиева киселина 5 милиграма - Preg Vit folic 5 се казват. Много висока доза фолиева, след кръвните резултати ми ги изписаха и вече ги пия от една година почти. малко скъпо ми илизат 44$ на месец и застраховката ми връща 20$ след което ми илиза само 22$ на месец, но пак си е много. Иначе добре че в болницата нищо не се плаща тук, всичко ти поема държата.
Аз сега чакам с нетърпение средата на юли защото тогава ще съм отново на анатомичен преглед и да ми кажат и пола на бебето ако се вижда. Тогава ще съм в 20та седмица някъде.

# 48
  • Мнения: 2 216
На мен ми забраниха парна баня и кола маска, даже епилатор ми казаха да не ползвам заради вибрациите му

# 49
  • Мнения: 519
 bouquetза новата тема и дано всичко лошо е останало в старата Hug
pufpaf доколкото знам цената при доц.Балев за ФМ е 60лв.Ти кога си записа час защото знам че се записваше само в петък сутрин и часовете са за следващата седмица или има някаква промяна?



ами чрез една позната,която работи в клиниката на темелков ми записа часът Peace иначе и аз знам,че се записва само в петък Naughtyпросто аз опитах,но не успях да си запиша час и затова потърсих познати Hugблагодаря за информацията  bouquet

# 50
  • Пазарджик
  • Мнения: 1
30год как може кола маската да ти навреди?

# 51
  • Мнения: 32
Запис в новата тема.  Hug на тази или тези които са се потрудили , страхотна е.
Според мен на ФМ си заслужава да отидеш, докато на БХМ мисля, че не е задължително. Аз нямам търпение да дойде 29 че токава съм на преглед и да видя бебо колко е праснал.
Приятно изкарване на мамите, които ще ходят на почивка.

Мами няма ли да се намери някоя ентусиастка да ни организира да се съберем всички мами някъде Simple Smile

П.П що се отнася до колата с предната бременност до последно си правих и с тази мисла така да е

# 52
  • Мнения: 12
Да се запиша и аз. В предната неможах, защото имахме малко проблеми с бебо, но сега всичко е наред и ще ви следя редовно.

# 53
  • Мнения: 1 572
Леле, момичета, няма такава хрема! Настинала съм и се спуквам да кихам. ПРосто не мога да си отворя очите....Ще се побъркам. Слагам някакви хомеопатични капки, нооооо съм зле! ...
Ако ти се занимава с "бабини илачи" ти препоръчвам следната рецепта. Слагаш глава стар лук заедно с люспите в тенджера с вода. Кипваш и дишаш изпаренията. Това го прочетох в нета и по цели нощи съм "варила" лук до леглото на детето. Ефекта беше много видим, както се давеше от сополки насън, постепенно дишането се успокояваше. Не е лечение, но облекчава доста.

За кола маска и аз знам, че не се препорчва. С първата бременност много се измъчих с бръснач, но сега мисля да отида на студена и се надявам, да не е проблем.

# 54
  • Мнения: 215
Отнотсно кола маска: Не се препоръчва заради стреса, през който преминава организма и евентуалните контраквии, които може да предизвика. Аз със първата бременност започнах да се бръзна,с ега отново, неприятно е и е доста трудоемко и неблагодарно:( АКо някой може да препоръча друг подходящ метод, насреща съмз а съвети  Wink

# 55
  • Мнения: 838
епилатора също ли предизвиква контракции?

# 56
  • Мнения: 2 216
Кола маската може да предизвика контракции /особено в бикини зоната/ , а за епилатора ми казаха, че вибрациите му се вредни и сега само ръцете си чистя, всичко останало с бръснач. Ужасно е, но няма как...

# 57
  • Мнения: 90
Аз за първи път чувам, че епилаторът не се препоръчва. Аз и с предната си бременност до последно го използвах, така ще е и сега. Все пак си епилирам краката и подмишниците, не и слабините с него. Така че колко вибрации прави, че от краката да се пренесе към корема.... Мисля, че е малко пресилено това твърдение.

# 58
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Добро  Утро Момичета Simple Smile Simple Smile

Вчера  ходих при  доктора да ми прегледа  изследванията на  кръв и урина и каза, че всичко е ОК Wink  За спин и хепатит щял да ми пусне следващия месец, защото им се  бил изчерпал  лимита  Shocked Laughing  какво да  кажа БГ работа. 
Мое  лично мнение е че за СПИН  трябва да  е задължително а не  пожелателно.... Все пак и  за  доктора е добре да знае с какъв пациент се занимава.

За темата за епилаторите няма  какво да споделя - освен че ще  играе браснича  до  9тия месец Simple Smile Simple Smile

Много съм щастлива днес, защото летя за Шотландия  Hug Hug Hug
Има една мама дето лети  до  Барселона днес - Лек път  и  на нея и  ползотворен шопинг Wink Simple Smile Simple Smile

На всичко  лек и спокоен  ден и само положителни емоции  Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 838
и според мен твърдението за епилатора е пресилено, а и ако се епилираш достатъчно често вибрациите са по-малки.
аз лично не се бръсна от години и не мога да си представя да не ползвам и епилатор.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212005

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2382

http://www.mamaibebe.com/?id=39

Общи условия

Активация на акаунт