Поддръжка на басейни

  • 199 987
  • 566
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 306
Една седмица не се ползва басейна, помпата почти не е пускана. Бях сложила таблетка в диспенсъра. Покрит с плътно покривало, но от дъждовете вероятно - водата лигава и мътна, зелена.
Нон стоп работи помпата вече сигурно трети ден - филтърът буквално черен. Точно аз дето казвах, че почти не сме го проверявали. За две години може би сменихме един филтър. Това лято - три. Резултат скромен, водата още мътнее. Слагам таблетки 4 в 1 , отделно и един специализиран препарат за водорасли. Кепчета, мепчета... сигурно над 100 лв дадохме този сезон екстра за поддръжката на басейна и нищо.
Мислих за прахосмукачка, има с вградени батерии на Интекс , но са още 100+ лв. И вършат ли работа? На всичко отгоре се появи малка дупка, която прави големи проблеми. Лепим с мокри лепенки, след една седмица сами падат.
Поне осите позачезнаха след вуду магията с лимоните и карамфила.

# 541
  • Мнения: 4 785
Дупки лепихме с лепенки за гума за колело и хелмитекс или капчица. При пълен басейн но от външната страна, на дъното има и от вътрешната но преди да го напълним. За помпи и прахосмукачки писахме по-напред в темата, върни се и прочети. Wink

# 542
  • Мнения: 13
https://drive.google.com/file/d/0B9o0n3xp6-LPNTZOYzh5cHVUdm8/view?usp=drivesdk
Ето и снимка. При нас не става зелена, в момента в който се сложи хлор става жълто-кафява водата (докато все още се пълни от двата източника - чешмата и сондата).

Ако пълните само от чешмата, пак ли е така?
Да. Същият цвят, просто времето за пълнене се увеличи значително.

# 543
  • Мнения: 4 306
Четох, четох, но 80% от коментарите са има ли Саво или няма и от къде да се купи или за филтри. За почистване на дъното, освен някакъв метод с маркуч - нищо конкретно не видях. Моите разсъждения са следните - ако и да купим отново препарат, коагулант /нищо, че в мултифункционалните таблетки пише, че има/, то всички частици ще се утаят на дъното и оттам реално няма как да ги изчистим.
Гледам варианти за прахосмукачки, които се свързват към помпата с маркучи, тази, която харесах с батериите на Интекс. Но честно казано, ми изглеждат като детски играчки, а цената им не е малка. Ако има някой впечатления реални, моля да сподели, че както споменах нагоре - този сезон доста разходи имахме около басейна.

# 544
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Ние сме си пригодили прахосмукачка за дъното. Тръба и маркуч от стара прахосмукачка е вързана към външна помпа, с която обираме боклуците от дъното и връщаме водата през помпата на басейна. После измиваме филтъра добре. Не знам дали го обясних правилно, общо взето на този принцип чистим дъното.

# 545
  • Мнения: 4 306
Външна помпа, не тази на басейна ли?

# 546
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Да, не тази на басейна, а с по-голям дебит.

# 547
  • Мнения: 4 785
Тази на басейна малката не става за прахосмукачка, много е немощна. Иначе този уред е много полезен, но трябва друга, по-мощна помпа. В общи линии за по-големи басейни помпата, която идва с него, не става за нищо.

# 548
  • Мнения: 1 338
Нашият басейн започна да сдава багажа. Трето лято го ползваме, ама от миналата година пръстенът изпуска, та помпим всеки ден. Тази година като го напълнихме сълзеше пък някъде отдолу, ама явно се закисна и нивото не пада. Сега обаче единият маркуч на помпата явно много е изгорял от слънцето и пръска от сто места. Последен сезон ще му е. Да знаете дали се продават маркучи за помпата, поне да избутаме това лято?

# 549
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Нашият басейн започна да сдава багажа. Трето лято го ползваме, ама от миналата година пръстенът изпуска, та помпим всеки ден. Тази година като го напълнихме сълзеше пък някъде отдолу, ама явно се закисна и нивото не пада. Сега обаче единият маркуч на помпата явно много е изгорял от слънцето и пръска от сто места. Последен сезон ще му е. Да знаете дали се продават маркучи за помпата, поне да избутаме това лято?

Всичко продават Grinning На първо четене намирам това https://www.baseini.net/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87-%D0 … 5%D0%B9%D0%BD-d32

# 550
  • Мнения: 8 765
Привет!как сте,киснете ли в басейните?
   Аз продължавам да се обучавам на тема почистване.Справям се задоволително с нашият Интекс.Обаче не мога да изчистя едни утаяващи се на дъното парцалчета.Моят мъж направи някакво приспособление с един по-къс маркуч,който ползва като вакуум и изтегля въпросните от дъното на басейна,но така намалява нивото на водата
 и трябва да се допълва.Имам вакуумна четка,обаче не съм наясно как работи и как се свързва с маркуча.Нашият е1/2 и не става.
   Помпата е с картушен филтър,когато я пуснем не виждам да се движи вода в  маркуча.Вие ,които имате такива помпи,по какво познавате дали работи?Иначе си бръмчи.Филтъра и аз го вадя и мия,може би на 10 дни веднъж,защото децата сега ги няма и басейнът се ползва само в събота и неделя.
  Друг недостатък,който установихме е,че се проби маркучът на помпата- той е един такъв пластмасов,децата скачаха, от вибрацията и тресенето на басейна,той се жули в една циментова стена и се проби.

# 551
  • Мнения: 13
Днес звънях на един магазин, който се оказа в Стара Загора, да питам дали при дезинфекция с бром ще имам същите проблеми с кафявата вода. Господинът предположи, че пак ще потъмнее водата и ми препоръча препарат за премахване на метали от водата "No more metal". Като го пробвам ще пиша за резултата.

# 552
  • Мнения: 4 785
Привет!как сте,киснете ли в басейните?
   Аз продължавам да се обучавам на тема почистване.Справям се задоволително с нашият Интекс.Обаче не мога да изчистя едни утаяващи се на дъното парцалчета.Моят мъж направи някакво приспособление с един по-къс маркуч,който ползва като вакуум и изтегля въпросните от дъното на басейна,но така намалява нивото на водата
 и трябва да се допълва.Имам вакуумна четка,обаче не съм наясно как работи и как се свързва с маркуча.Нашият е1/2 и не става.
   Помпата е с картушен филтър,когато я пуснем не виждам да се движи вода в  маркуча.Вие ,които имате такива помпи,по какво познавате дали работи?Иначе си бръмчи.Филтъра и аз го вадя и мия,може би на 10 дни веднъж,защото децата сега ги няма и басейнът се ползва само в събота и неделя.
  Друг недостатък,който установихме е,че се проби маркучът на помпата- той е един такъв пластмасов,децата скачаха, от вибрацията и тресенето на басейна,той се жули в една циментова стена и се проби.
Като си сложиш ръката на изходния маркуч ще усетиш дали се движи, вероятно е глътнала въздух и трябва да се обезвъздуши. А относно прахосмукачката с вакумна глава, и на теб ще напиша - не се мъчи, не става с тази помпичка, голям зор е, ако я подкараш е за малко, гълта въздух, филтъра се задръства, просто не става.

# 553
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
При нас движението на водата се вижда в басейна, близо до отвора на изходящия маркуч на помпата.

На мен ми се налага да ушия покривало за басейна /Интекс 4,57м диаметър/. Това, което стандартно продават  за него непрекъснато се издува и се сваля от вятъра, при което басейнът се пълни с боклуци. В момента по дъното има пясък /явно носен от вятъра/. Няма как да има дежурен, който при всяко сваляне да го поставя отново, а и то при този диаметър не става само с един човек. Замислям се за текстилен вариант с квадратна форма и джобове за тежести в ъглите. Без дупки по средата естествено. Мисля да сложа ластик или въже  като гривна под пръстена и да подпъхвам покривалото под него. Само дето 25 кв. метра плат ще ми дойдат доста. Даже се чудех дали ще стане с агрил, че той е по-евтин, а и има големи ширини и може да се размина без да шия, но не зная дали ще издържи тежести в краищата. Преди съм шила кръгло покривало с ластик, но беше за по-малък басейн.

Последна редакция: ср, 09 авг 2017, 16:04 от Вела

# 554
  • Мнения: 7 279
Преди няколко дни ви открих и изчетох почти всичко,но имам няколко въпроса,ако разрешите да се вмъкна в темата.
От 5-6 години сме с Интекс с надуваем борд(тогава май бяха едни от най-големите на пазара).Винаги сме използвали таблетки sanifort 3 in 1 combi, 200mg.,като при първо пускане хлорираме с гранулите.На няколко пъти е излизала табл.от мястото си и дъното се обезцветява.Имам питане,при вас получава ли се такапо време на пусната помпа(работи по 2-3часа дневно) .Уплътнявам я понякога с филтърна хартия,но ми се струва,че някъде грешим.Благодаря!
Нашето покривало също се издува от вятъра,но аз слагам върху него за тежест кепчето и четката(с дръжките разпънати на макс)за почистване.

Общи условия

Активация на акаунт