Объркана съм! /За кашлицата и диагнозите/

  • 6 538
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 769
Не е нужно и внимаваи много да не предозираш Вентолина, защото може да направи детето много нервно или да направи тахекардичен сърдечен пристъп и да не го пие много дълго време. Щом усетиш подобрение го спирай. А другия път помисли за хомеопатия Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 390
Не е нужно и внимаваи много да не предозираш Вентолина, защото може да направи детето много нервно или да направи тахекардичен сърдечен пристъп и да не го пие много дълго време. Щом усетиш подобрение го спирай. А другия път помисли за хомеопатия Simple Smile

Мисля, че не мога да го предозирам щом спазвам стриктно указанието от лекаря.
Благодаря ти много за съветите! Ще имам предвид!
Колкото до хомеопатията - не съм привърженик по принцип.
В този случай още повече. Rolling Eyes
При все, че и в града, в който живея няма добър хомеопат. Wink Simple Smile
Поздрави

# 17
  • Мнения: 1 113
Според мен е добре да включиш и сиропа за кашлица - той ще лекува симптома, а антибиотика - причината. Защото ако вече се е събрал секрет в дробчетата и, ще кашля още дълго след като е унищожена бактериалната инфекция.  А между другото можеш да и правиш инхалации със сода, на нас ни помагат.

# 18
  • Мнения: 4 390
Според мен е добре да включиш и сиропа за кашлица - той ще лекува симптома, а антибиотика - причината. Защото ако вече се е събрал секрет в дробчетата и, ще кашля още дълго след като е унищожена бактериалната инфекция.  А между другото можеш да и правиш инхалации със сода, на нас ни помагат.

Включих го тази вечер, защото започна много да кашля. Причу ми се свистене. Сигурно се е събрал секрет. Confused
Сега гърдите й свирят жестоко (слагам ухо и чувам съвсем ясно). В ужас съм. Sad Не смея да легна, толкова съм уплашена да не почне да се задушава.
Моля те, кажи ми как да я правя тази инхалация на дете!Специален уред? newsm78
Аз знам само за инхалация в банята (горещата вода от душа на мах) в случай на нужда.
Благодаря ти!

# 19
  • Мнения: 822
Явно темата на Дивиана е много актуална по това време на годината...
Синът ми от 3 седмици е с кашлица,която в началото беше само суха.Рентгенът показа белодробна инфекция.Лекувахме го със Зитромакс,но кашлицата се влоши ,а  с антибиотика вече приключихме.На нас не ни предписаха никакъв сироп,който да облекчи детето.
При моя син дори и даването на антибиотик е малък кошмар,въпреки че детските са с приятен вкус и аромат,а за инхалации не мога дори и да помисля...Всъщност и при нас вдишването на изпаренията на ментол и евкалипт ,докато се къпем помагат,но сякаш само временно.Желая ви бързо да се излекувате! Flutter

# 20
  • Мнения: 1 399
За инхалациите, най-добре с уред, но предполагам, че и над вряща в тенджерка вода ще стане. Само ще внимавате да не се залее и изгори.
Незнам обаче каква трябва да е продължителността на една инхалация Confused
Успех!

# 21
  • Мнения: 1 113
Цитат
Моля те, кажи ми как да я правя тази инхалация на дете!Специален уред? newsm78
Аз знам само за инхалация в банята (горещата вода от душа на мах) в случай на нужда.
Благодаря ти!
Най-добрият вариант е лекарят ви да ви даде направление за физиотерапия, там имат инхалатор. А в къщи инхалация се прави по следния начин: слагаш в малка тенджера вода и като заври пускаш 1-2 щипки сода за хляб, след което я слагаш на земята. Оттук нататък следват импровизации за да накараш малката да диша парата, като трябва да е на височина поне 25-30 см от горния ръб на тенджерата за да не си изгори лицето. Ние с Лили когато правим инхалации вземаме чадъра и го разтваряме над главрите си, за да задържим парата по дълго.
Инхалацията се прави от 5 до 10 мин. но от собствен опит знам, че децата едва издържат 3-4 мин. (но все е от полза!). Докато дишате може до четете книжки или да правите каквото ти доиде на ума.
Забравих да кажа, че когато спре да излиза пара трябва отново да сложиш водата да заври и пак същата процедура.

# 22
Към инхалацията със сода можеш да добавиш и две щипки лайка, хем има приятен аромат и допълнително облекчава. Аз понякога правя инхалациите на сина ми докато спи.Не е много ефикасно, защото слагам тенджерата около него и той не вдишва директно парите, но все пак е нещо. Ставам като хеликоптер махаики с ръце парата към него. Желая ви бързо оздравяване и кураж.

# 23
От друга страна напоследък отричат лайката като чайове, защото алергизирала... Затова препоръчват за инхалация само сода.

# 24
  • Мнения: 563
Според мен е добре да включиш и сиропа за кашлица - той ще лекува симптома, а антибиотика - причината. Защото ако вече се е събрал секрет в дробчетата и, ще кашля още дълго след като е унищожена бактериалната инфекция.  А между другото можеш да и правиш инхалации със сода, на нас ни помагат.

Включих го тази вечер, защото започна много да кашля. Причу ми се свистене. Сигурно се е събрал секрет. Confused
Сега гърдите й свирят жестоко (слагам ухо и чувам съвсем ясно). В ужас съм. Sad Не смея да легна, толкова съм уплашена да не почне да се задушава.
Моля те, кажи ми как да я правя тази инхалация на дете!Специален уред? newsm78
Аз знам само за инхалация в банята (горещата вода от душа на мах) в случай на нужда.
Благодаря ти!

Диди, много съжалявам че е болна Велина, ето аз как правя инхалация : в тенджерка кипни вода и сипи вътре няколко щипки лайка. Като поври минута - две вземи детето ( ако е будна) и опитай да я подържиш над парата. Ключовия момент според мен е пускането на щипка сода бикарбонат във врящата лайка, точно тогава детето трябва да вдишва парите. Когато сипеш содата, тя започва да кипи и е най-лековита. Остави съда с лайката на котлона после, нека продължи да напоява въздуха. Ако спинка сложи съда с лайката да е близо до нея или поне в същата стая. Надявам се бързо да се оправи детето Praynig

# 25
  • Мнения: 4 390
Голямо благодаря отново на всички ви! Hug
Благодаря ви и за пожеланията!
На всички болни и аз желая скорошно оздравяване! Praynig

Днес на обяд й направих инхалация (в тенджерка с вода сложих лайка и като завря пуснах щипка сода). Детето се справи много добре. То самичко дори си искаше, явно чувстваше подобрение. Обясних й как да вдишва и тя си изпълняваше стриктно. Инхалирането продължи около 5 мин.

Час и половина след това дъщеря ми започна да пищи и плаче, защото много я боляли ушите... #Crazy Cry Облякохме се и при личният...
Там 4 часа чакахме и през тези 4 часа детето не спря да пищи, да вие, да си дърпа ушите, да си мята главата...
Скъса ми се сърцето. Cry
Помолих няколко пъти навалицата да мине спешно на преглед.
Отказаха... smile3518 Hands Fist
Сестрата излезе няколко пъти да попита чие е детето, което толкова плаче и защо толкова плаче. Обясних й. Толкоз.
В същото време пратих приятели в частни клиники да видят има ли хора, за да я заведа спешно там, обаче и там беше пълно, така че останах и си чакахме...
Резултатът...силно възпаление и на ушите.
Сега е на нов антибиотик (аугментин), капки за уши (заради силната болка каза да капя 1 ден, докато почне действието на антибиотика)
Надявам се скоро да се оправи... Cry

Общи условия

Активация на акаунт