Трябва ли да подам молба за предучилищна група - 2005 набор?

  • 2 055
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте,
дъщеря ми е родена през 2005 година и ходи на детска градина.
Сега с новите и най-новите промени трябва ли да подавам специална молба, че остава в предучилищна група в градината?
Много се притеснявам септември да не ни наритат и да кажат - ходете да пускате молба в училище, за което съм твърдо против.
Търсих информация, но не намерих нищо.
И в крайна сметка приеха ли тази поправка или още се обсъжда?

Хейй - луди ни направиха....

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 171
Анита, за деца които в момента посещават градина не е нужно. За тях нищо не се променя.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 059
Моят син също е набор 2005.В петък ни беше последния ден преди ваканцията, но преди това разпитах. Казаха ми, че нищо не трябва да подавам - просто ще си го заведа на 15.09 и ще си продължи в градината.Да са живи и здрави бабите, че ще го гледат цяло лято Laughing

# 3
  • tardis
  • Мнения: 329
Аз искам да знам в крайна сметка да я записвам ли (при мен вариантът е в училище, не в д.г.) и всичко официално ли е от тази есен или само още така си говорят...? В сайта на МОН не намерих НИЩО официално прието.
Някъде се говореше за отлагане с една година на встъпване в сила на промените.
Абе ... неясно е.

# 4
  • Мнения: 56
   atina,  не е необходимо да подавате молба, след като ще оставате в детската градина. rainbird, вие трябва да подадете молба в училище, с която удостоверявате, че кандидатствате за подготвителен клас. А дали ще си пуснете детето на 6 год. в първи клас, е Ваш избор и желание.

# 5
  • Мнения: 87
Момичета много ви благодаря.
Тъкмо мислех всякакви варианти как да се връщаме (защото сме извън София в момента) и цяла вечер сме го мислили.
А някой знае ли това официално ли е влязло вече?
Да си призная за пръв път съм в такова неведение!
Не знам само аз ли съм така?

# 6
  • Мнения: 56
  И самите детски и учебни заведения все още не знаят каква ще е ситуацията на 15.09. Всичко зависи от финансирането. До тази година за петгодишните подгответа в училище не се получаваха никакви парични постъпления по делегираните бюджети. Затова у-щата отказваха прием на малки ученици.
  Със сигурност знам, че Вие не би трябвало да подавате молба.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Имахме родителска среща в края на май, все още нямаха никаква яснота по този въпрос. Но казаха, че децата си продължават в градината, без на този етап да е необходимо попълването на молби и пр.

# 8
  • Мнения: 524
А някой знае ли това официално ли е влязло вече?
Да си призная за пръв път съм в такова неведение!
Не знам само аз ли съм така?

Законопроектът е минал на разглеждане в Министерски съвет. Трябва да се приеме и от Парламента. След това да се обнародва в държавен вестник...Междувременно идва отпускарски сезон и не знам колко време ще отнеме цялата тази история... Thinking
И аз съм твърде заинтересована и потърпевша, но за жалост никой не знае... А медиите вдигнаха шум до небесата без необходимите пояснения.
В същото време,  директорите в училищата ще приемат молби на 5-годишни, но ако бпоят ми е твърде голям- откъде постъпрения в бюджета?!?
Мисля, че наистина е доста стряскащо и изнервящо за всички.

# 9
  • Мнения: 31
Анита, за деца които в момента посещават градина не е нужно. За тях нищо не се променя.
и аз така знам

# 10
  • tardis
  • Мнения: 329
rainbird, вие трябва да подадете молба в училище, с която удостоверявате, че кандидатствате за подготвителен клас. А дали ще си пуснете детето на 6 год. в първи клас, е Ваш избор и желание.

Извинявай за глупавия въпрос, но чувам какво ли не да се говори  Tired, та да попитам за всеки случай : Нали няма да ме накарат задължително да я дам на 6 г. в първи клас, понеже ще е изкарала подготвителен от 5 г. (експериментално)?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Някъде четох, че са го отменили това за тази година заради липса на места. Догодина щяло да бъде, но пък дотогава не се знае...

# 12
  • Мнения: 167
В новините на БТВ казаха, че се отменя задължителното постъпване на 5 годишни деца с 2 години, защото няма места в детските градини. Как ще ги осигурят до тогава, незнам?!
Отново сме в информационно затъмнение.
Ако мога да помогна с информация от сайта на РИО- в срок до 23.07. всички директори на столичните училища трябва да подадат справка с броя на паралелките от 6 годишни деца и броя на паралелките от 5 годишни. Може би тези две години ще са някакъв гратисен период и родителите, които желаят децата им да тръгнат сега на 5 г., ще могат да ги запишат и ще има бюджет?!

# 13
  • Мнения: 1 014
Хвърлихте ме в размисъл. Утре специално ще питам в нашата детска градина.

Общи условия

Активация на акаунт