Кв. Дружба ?

  • 42 900
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Суха река е по-добре от двете , но няма топла вода , а това е голямо удобство ,
търси още , цените падат и ще продължават да падат , няма начин да не намерите нещо в по-добър квартал ...

# 61
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Суха река е по-добре от двете , но няма топла вода , а това е голямо удобство ,
Да, но тъй като парното е на локален ТЕЦ е по-евтино. Поне така беше преди 3 г., когато живеех там.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
тъй като парното е на локален ТЕЦ е по-евтино. Поне така беше преди 3 г., когато живеех там.
Да парното е по- евтино Peace, но топла вода наистина няма.

# 63
  • Мнения: 320
Ако купувате бих те посъветвала да търсите между Кауфланд и Цариградско шосе. Там е Дружба 2 и - прочети какво съм писала по-горе.
Това, което си описала е на около 500 м. от циганските блокове. Аз там не бих инвестирала.
Влез в бг мапс и търси Дружба бл. 130 - 135, около общината и соц. подпомагане - там настаняват нуждаещи се. Това не са просто цигани, а гнусни мазни мангали. Между блоковете има и каручки, пасат коне. Наоколо има и 2 блока - общежитиеза соц. слаби. Скоро писаха за 1 - някакъв се напил и убил майката, децата останали до трупа 2 дни. Та в тази част на Дружба за мене е неприемливо. Другите блокове с цигани са по посока летището в дясно - бул. Брюксел. Стари панелки, външно занемарени. Там живеят доста богати цигани - кардараши.
След като може да купите - отидете да разгледате квартала и потърсете в Дружба 2.  имате ли пари - лесно е - вие ще избирате. В момента опашки от купувачи в София няма, ще гледате докато харесате нещо приемливо.



 Confused егати ..а днеска сме на оглед(бл.135) там -ууу как ме е яд апартаменчето е супер иначе   Rolling Eyes ама ..както го описваш

# 64
  • Мнения: 17 546
Ако купувате бих те посъветвала да търсите между Кауфланд и Цариградско шосе. Там е Дружба 2 и - прочети какво съм писала по-горе.
Това, което си описала е на около 500 м. от циганските блокове. Аз там не бих инвестирала.
Влез в бг мапс и търси Дружба бл. 130 - 135, около общината и соц. подпомагане - там настаняват нуждаещи се. Това не са просто цигани, а гнусни мазни мангали. Между блоковете има и каручки, пасат коне. Наоколо има и 2 блока - общежитиеза соц. слаби. Скоро писаха за 1 - някакъв се напил и убил майката, децата останали до трупа 2 дни. Та в тази част на Дружба за мене е неприемливо. Другите блокове с цигани са по посока летището в дясно - бул. Брюксел. Стари панелки, външно занемарени. Там живеят доста богати цигани - кардараши.
След като може да купите - отидете да разгледате квартала и потърсете в Дружба 2.  имате ли пари - лесно е - вие ще избирате. В момента опашки от купувачи в София няма, ще гледате докато харесате нещо приемливо.

Confused егати ..а днеска сме на оглед(бл.135) там -ууу как ме е яд апартаменчето е супер иначе   Rolling Eyes ама ..както го описваш
Ау, колко цветно го е описала... И аз бих се замислила за оглед при такова описание... Joy Ама бих се замислила и като видя ника на тази, която го е описала така цветно. Mr. Green

ПИПИТУ, баш там дето е блокчето ти, няма цигани. Но това са малки стари четириетажни блокчета. Повечето са гредоред, но мисля, че точно този и следващия не са. Поразпитай за конструкцията на блока. Иначе е на хубаво място.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 562
Ако купувате бих те посъветвала да търсите между Кауфланд и Цариградско шосе. Там е Дружба 2 и - прочети какво съм писала по-горе.
Това, което си описала е на около 500 м. от циганските блокове. Аз там не бих инвестирала.
Влез в бг мапс и търси Дружба бл. 130 - 135, около общината и соц. подпомагане - там настаняват нуждаещи се. Това не са просто цигани, а гнусни мазни мангали. Между блоковете има и каручки, пасат коне. Наоколо има и 2 блока - общежитиеза соц. слаби. Скоро писаха за 1 - някакъв се напил и убил майката, децата останали до трупа 2 дни. Та в тази част на Дружба за мене е неприемливо. Другите блокове с цигани са по посока летището в дясно - бул. Брюксел. Стари панелки, външно занемарени. Там живеят доста богати цигани - кардараши.
След като може да купите - отидете да разгледате квартала и потърсете в Дружба 2.  имате ли пари - лесно е - вие ще избирате. В момента опашки от купувачи в София няма, ще гледате докато харесате нещо приемливо.

Confused егати ..а днеска сме на оглед(бл.135) там -ууу как ме е яд апартаменчето е супер иначе   Rolling Eyes ама ..както го описваш
Ау, колко цветно го е описала... И аз бих се замислила за оглед при такова описание... Joy Ама бих се замислила и като видя ника на тази, която го е описала така цветно. Mr. Green

ПИПИТУ, баш там дето е блокчето ти, няма цигани. Но това са малки стари четириетажни блокчета. Повечето са гредоред, но мисля, че точно този и следващия не са. Поразпитай за конструкцията на блока. Иначе е на хубаво място.

Блок 135 е точно на една спирка разстояние от циганските блокчета. Не знам Айша къде е живяла, ама явно не си спомня точно разположението на блоковете в Дружба.
Блокчето както казва Бижу е точно срещу езерото. И там няма цигани.
Единственото обаче, което мен ме спира е, че са старички от 1960 година. А ако е апартаментът тристайният на третия етаж - го продават от 2 години.

# 66
  • Мнения: 320
ами две стай и мини кухничка(но в  обявата го водятдвустаен)  е ..не знам на кой етаж е newsm78 ,ще видим за какво става на въпрос  Thinking ...разбрах и от познати за тия блокчета прекрасни...като гледам на картата са близко Confused

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 12:52 от ПИПИТУ

# 67
  • София
  • Мнения: 1 163
какво му е на Дружба, вярно Дружба 3 и 4 са по-отдалечени, но 1 и 2 са си добре.  Има си доста детски градини,площадки, езеро, не е много натоварено откъм автомобили,има хипермаркети, има пазар, две борси, цените  като цяло са по-ниски отколкото в други квартали. А циганите са навсякъде,с тази разлика, че "нашите" цигани се намират близо до РПУто. Всеки ден минавам покрай циганските блокове-още съм жива. А за ТЕЦа - не изпускаше ли пара, а не вредни газове?

# 68
  • Мнения: 17 546
...разбрах и от познати за тия блокчета прекрасни...като гледам на картата са близко Confused
Не са близко! На две спирки разстояние са.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 562
ами две стай и мини кухничка(но в  обявата го водятдвустаен)  е ..не знам на кой етаж е newsm78 ,ще видим за какво става на въпрос  Thinking ...разбрах и от познати за тия блокчета прекрасни...като гледам на картата са близко Confused

Пеша разстоянието е 10 минути. Ти си прецени дали са близо.

# 70
  • София
  • Мнения: 15 499
  Живяла съм в Сухата река, ми не е лошо. А това,че няма топла вода не е голям проблем. Парното е евтино, защото е локално. Има рейсове, трамвай, маршрутки,голяма поликлиника, много магазини, пазар. Аз не харесвам Дружба, Сухата река е за предпочитане.

# 71
  • София
  • Мнения: 511
Сухата река е грозен квартал и е пълно с цигани, по-добре Дружба.

# 72
  • Мнения: 4 569
Ella,защо се спирате само на Дружба и Суха река?
Захарна фабрика/Илинден/Света Троица /или както там му е точното наименование/ също е приятен квартал.Имам предвид частта от бул.Сливница до кино Арена.Заведения,парк,градини,училища,транспорт-всичко си има.Незнам какви са цените там.
Красна поляна,Люлин-и двата имат гореизброеното,но зависи в коя част си.


Ееее, дружбенци, що така скачате? Най-хубавият квартал е собственият.  Hug
Не винаги. Tired

# 73
  • Мнения: 9 814
 Естел, от западната част ли си?
Аз пък препоръчвам горещо Младост1, района около метрото.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 562
Естел, от западната част ли си?
Аз пък препоръчвам горещо Младост1, района около метрото.

Много зависи от блока.
Майка ми живее точно там. В блок 72.
Част от кооперациите, строени на бившата кучешка поляна зад 27-ма поликлиника са строени толкова бързо, че никога не бих си купила апартамент там. Да не говорим за една от тях, която над 15 години стоя като изоставен строеж и после някоя фирма го взе, довърши стоялият под дъжд и сняг панел, измаза я и продаде апартаментите на фантастични цени.
Бих рискувала единствено за апартамент в т.нар блокчета-кубчета - 76 и 77 или 62 и 63, които са тухлени - т.е стара тухла и едно време в тях живееха само партийни лидери.

Общи условия

Активация на акаунт