Кв. Дружба ?

  • 42 788
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не е като да няма цигани. Баба ми и дядо ми живеят в Дружба 1, съседите им гледат кон на балкона си.  Laughing
Айде стига легенди! Имаше кон на балкон в 6-ти блок когато бях на 12. Сега съм на 40...

може да е легенда, но аз искам точни координати, да ида да снимам тази картинка Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 15 473
  А самолетите никой ли не взима предвид?

# 92
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тайна:
А самолетите никой ли не взима предвид?


те не са баш над Дружба...

# 93
  • Мнения: 118
Проблемът със самолетите е в Сухата река, там им е коридора . Шумно и при излитане и захождане за кацане, над Дружба само си летят, както и над др. квартали в София.

# 94
  • София
  • Мнения: 10 825
Самолети в Дружба не се чуват... за разлика от Докторски паметник, например, където прелитат нисичко като захождат за кацане. И въпреки това не съм чула някой от този район да се оплаква  Wink То понеже и софийското летище е едно натоварено  ooooh!

Аз лично бих избрала Дружба пред Сухата река, освен ако не става въпрос за блоковете с номера от 1 до 10 - това са си баш циганските блокове още от едно време. Останалата част от квартала е доста приятна.

# 95
  • Мнения: 425
Циганските блокове са с номера 3,4,5,6 и няколко около общината. А циганите никакви проблеми не създават. Аз от три години живея до езерото, което е не далеч от въпросните блокове и освен, че са по мургави по друго не се различават от останалата част на населението на Дружба. И по тъмно съм минавала покрай техните блокове, проблеми не съм имала. За сметка на това транспорт в Дружба 1 е много добре уреден, самолети не се чуват, има много зелени градинки подходящи за разходка, магазините също са доста.
Преди години не бях стъпвала в Дружба и го имах за много гаден квартал, точно заради разни изказвания на познати. Е сега изобщо не съжалявам, че си купихме там жилище  Peace

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Проблемът със самолетите е в Сухата река, там им е коридора . Шумно и при излитане и захождане за кацане, над Дружба само си летят, както и над др. квартали в София.
Да вярно е. Peace

# 97
  • Мнения: 13
Простете за невежеството, но кое точно е Дружба 3 и 4, моите познания се простират до Дружба 2 newsm78

# 98
  • София
  • Мнения: 12 554
Простете за невежеството, но кое точно е Дружба 3 и 4, моите познания се простират до Дружба 2 newsm78

Вероятно се има предвид Дружба 2- трета и четвърта част

# 99
  • Мнения: 17 546
Не е като да няма цигани. Баба ми и дядо ми живеят в Дружба 1, съседите им гледат кон на балкона си.  Laughing
Айде стига легенди! Имаше кон на балкон в 6-ти блок когато бях на 12. Сега съм на 40...
може да е легенда, но аз искам точни координати, да ида да снимам тази картинка Simple Smile
Какво ще снимаш като хората вече не качват коне по терасите си!? Беше в 6-ти блок, на втория етаж. Пък в този блок апартамент имаше Сашка Васева, не ще да е било чак такъв кошмар Mr. Green

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еми може би в тази криза нямат с какво да хранят конете и са ги използвали за един банкет поне Mr. Green И на мен не ми се вярва, че се гледат коне по терасите сега.

# 101
  • Мнения: 425
Бе аз коне по терасите не съм виждала, ама от същите тези блокове хорицата като правят сватба наемат 2 лимузини-хамъри - в едната музиката, в другата булката. Явно вече конете не са на мода  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 9 814
Коне може да е имало преди 25-30 години.
Сега мислите ли, че някой ще търпи това?
Определено са градски легенди.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бе аз коне по терасите не съм виждала, ама от същите тези блокове хорицата като правят сватба наемат 2 лимузини-хамъри - в едната музиката, в другата булката. Явно вече конете не са на мода  Mr. Green
Или са си променили стандарта на живот.  :mrgreen

# 104
  • Мнения: 6 529
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт