Какъв подарък да напрявя на роднини от Чехия?

  • 945
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте! Обръщам се към вас с молба да ми помогнете в избора ми на подарък за далечни роднини от Чехия. За три дни ще ми гостуват мои роднини от Чехия - баба и дядо на 80 години, които са българи изселили се в Чехия преди 50 години и периодично си идват в България, и за които най вероятно ще бъде последното идване в нашата страна. Техните двама сина със съпругите си, на 55-60 години, които също са идвали няколко пъти в България и говорят малко български. И техните деца които са между 35-25 години, не говорят български, идвали са в страната ни 2-3 пъти и с които най вече  бих искала да поддържам връзка, а и те също имат такова желание. Бих искала подаръците да са символични, за спомен, а може би и функционални. Подаръците най вероятно трябва да бъдат отделни за всяко семейство. Не зная. Моля ви помогнете ми в избора с вашите съвети и предложения. Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 73
От мен идея- комплект красиви български глинени гювечета или традиционни керамични съдове.
Не е скъпо но е емблематично и функционално.

За младите жени розова вода, за мъжете традиционна луксозна българска ракия.

# 2
  • Мнения: 40
Много ти благодаря Delusion за идеята. Аз също си мислех за керамични или дървени съдове. Може би ракията ще я заменя с българска мастика. Може би е странно, но всички мои роднини от Чехия много харесват българската мастика.

# 3
  • Мнения: 2 463
И коняк "Плиска" харесват. Peace

# 4
  • Мнения: 40
Да, така е. Мили дами, все още приемам вашите съвети и предложения за подаръка ми, имам още малко време да помисля.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 529
 Икони и за трите поколения.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
няма начин да не им оганизираш обиколка по нашите забележителности... Църкви, манастири, Трявна, Априлци, Мелник и т.н.
А пред всеки продават доста сувенири и сами биха могли да си изберат.

# 7
  • Мнения: 10 011
От мен идея- комплект красиви български глинени гювечета или традиционни керамични съдове.
Не е скъпо но е емблематично и функционално.

За младите жени розова вода, за мъжете традиционна луксозна българска ракия.

Убедена съм, че ще са доволни. Много хубава идея.

Общи условия

Активация на акаунт