Лятото дойде, а ЯНУАРЧЕ като гъбка расте! - 8

  • 25 226
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Герганче с домашни зеленчуци.
Мойте родите ли са на село и всички зеленчуци са ни от там.
Засега му давам само картофки,моркови и тиква,но мисля скоро да въведа и други зеленчуци.
Приготвям ги по начина по който е описала Мишона.

# 46
  • Мнения: X
Oх ми и свекър и свекърва ми имат градина, баба имам на село...ама нямат картофи още, моркови пък въобще, само едни тиквички дето имаме домашни  Rolling Eyes Пък както казах с купени зеленчуци не ми се рискува  Wink Ще търся да си набавя малко градински неща  Wink Пък Арвен ти като идваш към Враца свиркай да си купя малко моркови от теб  Grinning

Нашата лъжичка е такава,  Lindam пише на нея и е изцяло гумена, много ми е удобна  Wink Но не съм си купила още купичка  Embarassed

# 47
  • Мнения: 1 458
Хаха Герганче, ще ти донеса няколко кг подарък от Иван за Диди  Hug

# 48
  • Варна
  • Мнения: 407
Привет  Grinning
Благодаря на всички за пожеланията към братовчедка ми и кумата ми!
Бре, вие пак сте писали, писали... Не мога да смогна да ви прочета, камо ли да пиша  Simple Smile
Гледам пак сте разисквали захранването. На мен ми е интересно, въпреки че не съм го започнала. Наистина всеки има глава на раменете си, но според мен някои мами са безотговорно смели. А последствията не винаги се виждат веднага.
Тарти, заинтригува ме с инфото за пюретата на ДМ. Пък и цената им е добра. Ще отида до магазина им и аз да видя какво предлагат.
dale4na, tedddy, ще обменяме впечатления при захранването  Simple Smile А Ицко е едно много сладко момченце  Simple Smile
Katy, Стела става все по-красива  Simple Smile
Нелито, и ние сме с ултразвуковото устрийство на Чико, за което е писала Редчето.
По въпроса на Мишона за развитието на бебето, аз общо взето съм оставила Лора сама да решава кое кога да прави. Смятам, че детето само усеща кога е готово за нещо ново.
Кафе пия безкофеиново, но и кофеиновото не влияе хич на Лора.
Тани, честити 5 месеца на Симона  Simple Smile
edna ot nas, аз не мога да кажа, че Лора има някакъв режим на ядене. Хич не броя по колко пъти на ден я храня. Някой път се случва да и давам да суче на всеки час, друг път на три часа, всеки ден е различно. И на мен най-ми е лесно като се размрънка Лора да и бутна цицата  Grinning
minana, радвам се да те "видя"  Grinning

# 49
  • Мнения: 147
Здравейте, много сте се активизирали нещо - 3 страници и кусур....  Whistling  Grinning
После ще чета подробно, сега тъкмо се замислям за второ кафе  Mr. Green отначало като бяха коликите на дневен ред не смеех, но после установих, че няма връзка между моето кафе и нейния сън и си пия - обикновено на джезве с мляко, не много силно  Simple Smile Ама Мишон както си го описала - че то аз постоянно съм си в хормонален дисбаланс  Mr. Green дай ми само кафе, сладко, да си поспивам....и честно казано най-сигурния признак, че съм болна (настинала, вирус или др.) е когато не изпитвам желание за тези неща.
Да ви споделя най-новото ми откритие - Криската преди като беше само на кърма не акаше с дни, даже сироп давахме, обаче миналата седмица купих АМ на Хипп - пробиотик, е няма такъв ефект, даже до 4 пъти на ден стигна, та сега го спрях, купих друг вид, че не мога да насмогна на памперси, ама ако знаех по-рано да й давам така 1 път в седмицата  Laughing
Май и ние ще вземем такова устройство за комарите, че в спалнята нямаме мрежа още.
Ето и пораснала Кристина:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=31382188&l=bde6bedf51&id=1343785343

# 50
  • Мнения: X
Хаха Герганче, ще ти донеса няколко кг подарък от Иван за Диди  Hug

Хах може да измислим нещо  Laughing Laughing

nellito_v за розовия хип говориш нали? Аз поне едно време дохранвах с него точно заради акото, че и Диди върши работата веднъж седмично... е нямаше такъв рев, не акаше само дето се скъса да реве.... върнахме се на стария НАН и спря с рева  Wink Та извода е че не съм доволна  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 693
Брей, време нямам, без малко да ви изпусна Hug

# 52
  • Мнения: X
Я кажете че се сетих - кога всъщност се замества една хранене изцяло да е с пюре, без да се дохранва  Rolling Eyes
И другото за етикетите - ми по погрешка съм купила пълнозърнеста каша с круша, исках чиста си круша, за по натам, ама се позапасявам, не мога да купувам ден за ден..както и да е, на етикета пише "ЗА 4м.", при условие че е успоменато че съдържа глутен и навсякъде се говори и пише че глутена се въвежда след 6м.  Rolling Eyes После кажете че тия етикети не си се пишат ей така без да е вкарана никаква мисъл в тях  Shocked

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414
Я кажете че се сетих - кога всъщност се замества една хранене изцяло да е с пюре, без да се дохранва  Rolling Eyes

Според зависи от теб  Laughing Аз с каката още на първата седмица от захранването бях заместила цяло хранене. Сега плановете ми са това да не става поне още 2 месеца, ама ще видим. Имам ужасно много кърма, какво да я правя, ако няма да давам едно хранене, ще се пръсна.

# 54
  • Мнения: X
Я кажете че се сетих - кога всъщност се замества една хранене изцяло да е с пюре, без да се дохранва  Rolling Eyes

Според зависи от теб  Laughing Аз с каката още на първата седмица от захранването бях заместила цяло хранене. Сега плановете ми са това да не става поне още 2 месеца, ама ще видим. Имам ужасно много кърма, какво да я правя, ако няма да давам едно хранене, ще се пръсна.

На мен ми се иска до 2-3 седмици след въвеждането на зеленчука на обяд, но пък срещнах мнения че до една годинка не трябва да остава и едно хранене в което да няма мляко..... на мен ми се струва много до 1 годинка да я кърмя след всяко хранене  newsm78

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414
Това не означава непременно да кърмиш  Peace Можеш да слагаш мляко в безмлечни каши, да даваш млечни каши, пюрета, смесени с кърма и т.н. Хватката е да има мляко в храненето, не непременно да е директно от цицката  Laughing

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Въведох банан и кайсия ... вече

# 57
  • Мнения: 19
Когато правя домаш.пюре го правя с домашни зеленчуци -от нашата градина и яйцата са от дом.кокошки.
Аз вече замествам 1   хранене(обедното с пюре)-първо я дохранвах с кърма,но постепенно бебка сама отказа кърмата на обед(като е хапнала повече пюре),а когато  е зеленчуково пюрето и е изяла помалко и е гладна пак и давам да суче.
 Днес бебка ми разказа играта-спи и се ,но не иска да спи-изяде си пюрето ,сука,кашата следобед (само половината изяде),после сме само на кърма и като ревна (е няма такъв рев-никога не е ревала така)и това на 2-3 пъти го направи.Следобеда спа на 2 пъти 1-я -1 час,2-я-20-30 минути и ни игра,ни приспиване,ни гърда искаше,а в 17.30 часа като видя баща си и като извади една усмивкаи се закачаше.По-късно пак и се доспа-и пак показа мощния си глас-показа си рогцата и пред него-яде и сега спи-едно 2 часа сън му удари и засега още спи.За сведение аз захраних бебка на 5 месеца.От плодовите пюрета въведох-ябълка,круша,от зеленчуковите-тиква,картоф,от месно-зеленчуковите:пуйка с броколи;от кашите:бананова,прасковена.Сок:от ябълка,круша,морков.
 Утре мисля да дам кайсия(пюре). И аз по погрешка купих  ябълково-овесена каша-ама на нея си пише над 6 месеца ище я останвя за по нататък.
 Я да ви питам някоя мама ще се записва ли на детска кухня?И докога се дават пюретата?

# 58
  • Мнения: 229
Аз ще взимам храна от детска кухня. Вече ми е сигурна храната, защото в детската градина при нас млечна кухня се полага на деца до 3 г. възраст, а една съседка, на която детето е на 1,6 г. се отказва, ще го храни с обща храна и ми отстъпва тяхното място. Така че щом навърши 10-12 м. ще взимам храна. Иначе доколкото знам специално за София се чакало много. А и моята майка след месец се пенсионира и ни свършиха привилегиите в детската градина, добре че съседката ми отстъпи нейното място. Казаха ми, че имало и частни млечни кухни, носят ти яденето в къщи - супа, второ и крем, 3 лв. на ден. Честно казано ми се вижда доста приемливо, при положение, че едно пюре на Хип е толкова. На този етап Мишо изяжда около 9 лв. на ден, да е жив и здрав, разбира се. Просто правя сравнение между пюретата и частните кухни. Не знам само контрола при приготвяне на храната какъв е и въобще продуктите и готвачите.... На държавните кухни някак по ми се вярва....

# 59
  • София
  • Мнения: 33
Честито на месечиниките ни!    bouquet (много съм отвеяна нещо:))

С Мишона си писахме на лични за хормоните и симптомите! Но последно съм ги чела при ПМС, така че много вероятно е да са хормонални - определно Wink

Тарталета  - за пюретата и кърмата се чудех, дали така няма да яде по-лесно, като има вътре нещо познато Simple Smile

olemale - това за зависимостта на бебето от теб направо  Shocked ! Ами ще е звисимо я - та нали си му майка!?! Това е бебе - не е голям мъж! Simple Smile
За "бебешкото кафе" нещо му се чудя, аз съм свикнала страшно на нес кафето, а вкуса му е много спесифичен...

Rosi79 - за безкофеиновото кафе разбрах чак в 8-мия месец от бременността ми - Jp-то ми малко със закъснение ми каза, че се обработва с химикали, които са по-вредни от кофеина... и от тогава не пия безкофеиново.

nellito_v - голяма хубавица е Кристина! Пу-пу!




Общи условия

Активация на акаунт