Възможно ли е алергия към АМ и прием на Зиртек?

  • 1 073
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
      Сменихме млякото на детето  от Аптамил 2, на Нестле Джуниър 1, още след първи прием и се появиха дребни пъпчици, но не обърнах внимание, мислех, че са от претопляне и така с всеки изминал ден ставаха все повече, както и се появиха такива с бели връхчета. Едновременно с новото мляко, започнах да давам и изворна вода! Изпи една кутия от него  и го спрах и се върнах пак на Аптамил 3, и днес ходихме на лекар, по-бледи са обривчетата, но са навсякъде по тялото и, лекарката каза, че е алергия и ни изписа Зиртек по 5 капки на ден за 20дена , плюс Фусцидин крем за пъпките с бели връхчета- та сега ми е едно притеснено, откъде е толкова сигурана, че е алергия и дали няма да и навредя с този Зиртек/пише,че се дава на  деца след 2г, а и вече дадох 5 капки/? А през изминалата седмица тя яде какво ли не - от домати до торта, каквото преди не беше яла, така, че е твърде възможно да  е от всичко. Лекаря  не ми даде никакви насоки какво да яде или да не яде, та се чудя какво да правя, дали да не я водя и при друг лекар?!

      Възможно ли е алергия към адаптираното мляко или просто си е имала по-силно изразен обрив от претопляне?

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 23:22 от somebody

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Само лекар може да ти каже какво е. Аз невярвам да е от претопляне. Според мен детето не е новородено, за да има чак толкова голям обрив от претопляне. Все пак на една година има някаква по-добра терморегулация. Струва ми се, че доста нови неща си дала за кратко време. Аз все още като дам нещо, което не е опитвал, гледам да няма второ такова през седмицата. А колкото до торта на тази възраст - няма да коментирам.
Колкото до Зиртека, най-често го изписват при алергии с неясен произход. Принципно подтиска имунната система. Всяко лекарство вреди с нещо, нали за това са лекарите да преценят полза-вреда. Колкото до това, че се дава след 2 години, мисля че не е проблем и по-малки деца го приемат. На доста лекарства пише възраст и под която ги изписват, важна е дозата.
Ако искаш потърси и друго мнение от лекар, щом ситуацията те притеснява.

# 2
  • Мнения: 1 475
само да обясня за тортата за да не ме нападнат за нея, имаше рожден ден детето и не можеше да не опита от нея, не мисля да повтарям  Wink

# 3
  • Мнения: 1 475
Вие хубаво преместихте темата, но аз умишлено я пуснах в Майките, тъй като тук никой няма да ми отговори! Sad

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ами просто я храни с обичайните неща, не въвеждай нищо ново.

# 5
  • Мнения: 376
Алергия и обриви се лекуват като се премахне първо причинителя, а не се пият лекарства. Опитай се сама да разбереш причината. Предполагам  сте ходили при алерголог, а не при личен лекар.

# 6
  • Мнения: 1 475
При педиатър ходихме и тя директно изписа лекарства, без да даде някакви насоки за храненето- детето  е 3-ти ден на Зиртек и почти няма обриви вече, но и яде само пюрета и от кухнята само зеленчуковите супи - ще  я захранвам лека-полека с другите неща! А Зиртека не смятам да и го давам 20дена,много ми се вижда, мисля до неделя и да го спра!

Общи условия

Активация на акаунт