Созопол - мнения, впечатления и препоръки!

  • 194 598
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19 518
Да, като цяло по черноморието са длъжници на туристите с този отвратителен нерешен канален пречиствателен проблем.....Дано го решат по-бързо. За Лозенец съм чела, че имат пречиствателна станция - дали е вярно не зная. Като цяло напоследък търся по-спокойни почивки, ама точно в най-върлия месец /тогава ми е отпуската/ и се ориентирах към Лозенец, но извън него малко - дано да не сбъркам  newsm78 Извинете че не е съвсем по темата. Но Созопол си остава моята голяма любов, дано по-скоро да намерят решение.

# 691
  • Мнения: 4 143
проблемът е цялостен, за цялото ни черноморие, за съжаление
а дори и някъде да има пречиствателна, тя е с капацитет отпреди 20-30 години, сега хотелите са в пъти повече, созопол, лозенец и т.н са станали двойни и тройни
така че където и да почиваме по родното черноморие, за съжаление, все е такова

# 692
  • София
  • Мнения: 1 402
като цяло напоследък търся по-спокойни почивки ... Но Созопол си остава моята голяма любов, дано по-скоро да намерят решение.

за почивките - изцяло подкрепям (май одъртявам:)))) затова не ходя в натоварените месеци, а за черноморието - се надявам, че ще започнат да мислят глобално, а не на ниво къща/хотел/населено/място, защото проблемите не са свързано само с хм как да го кажа Simple Smile чистотата; иначе Созопол да - любов от пръв поглед и за цял живот  Heart Eyes

за лозенец и по-надолу - силистар мога само да си мисля, защото нямаме автомобил - това е напълно рационален избор от наша страна, но в почивката си сме ограничени само до места, които са лесно достъпни, а за плажовете на юг от лозенец си трябва някакво возило все пак

така че където и да почиваме по родното черноморие, за съжаление, все е такова

това имах предвид

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Здравейте!
И ние в неделя заминаваме за Созопол.Не съм резервирала нищо.Звънях за едно апартаментче в което сме ходили преди,но е заето и много ме е яд.Моля ако някой е бил в сносно апартаментче или студио близо до плаж Хармани да ми даде координати.Предпочитам ул.Одеса и улиците около нея в горната част.Търся нещо до 45лв.Благодаря Ви предварително.Като се върна ще дам отзиви.Между другото виждам,че обсъждате хотел белия делфин и квартири около парка там.Миналата година малко екстремно отидохме в Созопол след почивката ни на северното черноморие.Не можехме да си намерим свободна квартира и накрая намерихме точно до този парк.Първо се зарадвах,че ще има къде да играе детето.Но повярвайте ми-беше ад през нощта.В парка се събираха по пейките разни пияни.Викаха,крякаха.Стаята ни беше отстрани на сградата,а съседната къща беше на метри от нас.Беше адски задух.Детето не можеше да спи от горещина.Тръгнахме си един ден по-рано,защото не се издържаше.

# 694
  • Мнения: 4 143
http://pochivka.bg/o-11327-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_ … D0%BF%D1%81%D0%BE
миналата година бяхме тук, 55лв от десети юли-юни може да е по-евтино
чисто, хубаво , на 10 мин от плажа

# 695
  • София
  • Мнения: 1 402
ето това покрива твоите изисквания, chori: студио, на "одеса" и до плажа: къща за гости на плажа

# 696
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Къща zа гости Приятели Peace

# 697
  • София
  • Мнения: 1 402
момичета, днес пристигнахме в созопол - ако имате някакви питания ще се пробвам да проверя и да ви отговоря; топло, ветровито, спокойно - райско!

# 698
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!

Извинявам се ,че нахлувам така в темата, но тази година ми се иска да посетим Созопол през идващата отпуска и затова изчетох цялата тема  - имам питане специално към теб, Dao - видях, че от днес се наслаждаваш на приказната атмосфера на Созопол.....
Харесала съм си 3 местенца  и бих искала да те помоля за "пресни" сведения, относно тези хотели - местоположението им, общият външен изглед, ако имаш инфо и за вътреее.......... Wink   Ето ги и офертите  http://pochivka.bg/o-17701-хотел_сиена_хаус   ,   http://www.grupovo.bg/index.php?p=offer&id=3498&refid=117280  http://travelo.bg/созопол-през-юни-в-хотел-на-180-м-от-плажа-в-созопол-745-o
Ние сме семейство с две деца - на 7 и на 2 год и затова ми се иска в хотела да има басейн /не държа на олимпийски размери/, да е чисто, просторно и ако може да има нещо като ДЕТСКИ КЪТ.

Ще съм ти много благодарна за инфото от "първа ръка", за да преценя къде и кога да запазвам места.
А времето как е там - водата вече топла ли е??? Embarassed

Ще чакам включването ти с нетърпение   bouquet

Приемам и нови предложения  Winkhttps://

# 699
  • Мнения: 4 915
Да се включа и аз тук.

Почивали сме два пъти на Созопол преди време - и в новата, и в старата част.

Сега с две деца искам нещо по-спокойно.

Колебая се между два плажа  и три хотела - Буджака/хотел Барекс/ и Каваците /Свети Никола и Голдън плейс/.

Колебанията за плажовете - кой от двата е по-плитък в морето, по-чист и по-просторен откъм хора?
Колебания за хотелите - то зависи и от избора на плаж де...

Та, примерно Голдън плейс - той на скала ли е? Как се стига до плажа - стълби, пътека?
Свети Никола ми се струва по в централна част на плажа и ме притеснява да не е пренаселено там...

За Барекс хубави отзиви четох, но как е плажа тан? А спасители има ли?

# 700
  • Мнения: 2 028
вчера се върнахме от Созопол, бяхме в х-л Лагуна Бийч, което е на 3 км от града... ако някой го интересува нещо конкретно, да пита, като цяло смесени са ми впечатленията...

хотелът има излаз на плажа Златна рибка, който ми се стори много мръсен, комарите вечер са озверели и вечер мирише на канализация... ние ползвахме почти само басейна на хотела...

успех на всички, на които предстои почивка  Hug






# 701
  • Мнения: 4 143
alexandra, пясъка или водата са мръсни, или и двете, водата топла ли е вече
значи да взимаме мазила за комарите, не са ли пръскали тази година  newsm78

# 702
  • Мнения: 2 028
iliana_mama, водата е топла, ние сутрин ползвахме басейна на хотела, водата се топлеше от слънце и сутрин беше по-топла... следобед - море и беше топло... пясъкът беше мръсен, водата мътна с водорасли...
репеленти задължително, вечер беше ад от комари...

# 703
  • Мнения: 4 915
Хаха, може ли такова нещо - да се чудя за Свети Никола и тази новина:

Заради открита морска мина днес

беше отцепен плажът на къмпинг "Каваците" край Созопол,

съобщи полицията.

Мината е била открита близо до хотел "Свети Никола". Мястото остана недостъпно няколко часа.

Мината е с форма на варел. Сапьорски екип я огледа и неутрализира и мястото беше обявено за безопасно.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4897171

Просто като любопитен факт.

# 704
  • Мнения: 4 143
iliana_mama, водата е топла, ние сутрин ползвахме басейна на хотела, водата се топлеше от слънце и сутрин беше по-топла... следобед - море и беше топло... пясъкът беше мръсен, водата мътна с водорасли...
репеленти задължително, вечер беше ад от комари...
мътна вода с водорасли  Shocked
5 години ходим на тоя плаж и такова чудо не съм видяла, дано докато отидем се поизчисти
миналата година бяхме в созопол, нямаше комари
може би е от самата година, беше доста дъждовна, защото и в къщи имаме трева, пръскахме за комари, но има доста

Общи условия

Активация на акаунт