ФОРМУЛА 1 - сезон 2010 - СЕЗОНЪТ на ДВУБОИТЕ_тема 4

  • 17 403
  • 736
  •   2
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 10 044
Лелееееее, смея се с глас  Joy, какво е ставало вчера в бокса, голям майтап...добре че няма пострадали  Praynig...но сега като гледам е адски смешно.

# 631
  • Мнения: 212
Лана, взе ми думите от клавиатурата за Бътън Simple Smile

Пипинка, любовта към Фетел те заслепява Wink
И Шумахер е велик пилот /според спечелените си титли, не според поведението си на пистата/, но не може да се добере до точките със слабата кола.


Да преминем към обзора на състезанието.

Лош старт за Уебър, имаше петно от масло пред болида му, което още повече затрудни стартирането. С една дружка с майтапехме, че през нощта малкият е минал и е полял пистата  Joy Добър старт за Нандо, не може да изпреварва, но как стартира, ехей Simple Smile

Състезанието се очератва скучно и изненада - СК на пистата. Имам чувството, че в момента, в който интрига липсва и ФИА се активизира. Не помня състезание през 2010, което да не е замесено в някакъв скандал.

Жалко за Розберг и Кубица, това, което направиха механиците на Нико е непростимо. Грешката на лолипопа на Кубица я оправдавам донякъде, защото в това време към бокса на Рено летеше гумата на Нико.

Добра тактика за Уебър, пое риска да кара с меките гуми и спечели.

Малко се обърках на пресконференцията, когато Фетел обясняваше за наказанието си - Уебър беше първа кола след СК, а не Себастиан. Наказанието е за повече от 10 болида разстояние между Уебър и Фетел, а не между Фетел и СК.

Тъкмо Шумахер почна да ми става симпатичен и ми напомни, защо не го харесвам - маневрата срещу Рубенс беше ужасяваща, не ми се мисли какво би станало със скорост 300 км/ч.

Забравих Люис и Дженс, малшанс за Люис, и много лошо каране за Дженсън.

Очаква ни голяма пауза, но тепърва ще става интересно.


П.С. - Къде се изгубиха Плами и Синеоч?

# 632
  • София
  • Мнения: 2 271
Фреш, точно Фетел беше зад СК и някой си, затворен с една обиколка  Thinking Веднага след това Фетел влезе в бокса и след влизането и на Алонсо и Маса (заедно), Уебър излезе начело.

А Шумахер направо си заслужи наказанието с десет места назад за Белгия.
Нещо не ми харесва това му поведение - имам чувството, че понеже няма какво да губи, е решил да се прави на интересен и да предизвиква скандали във всеки старт...
И все пак оставам с мнението, че това е най-добрия пилот, който съм гледала някога във Ф1!

# 633
  • Мнения: 212
Наказанието е при рестартирането на състезанието - тогава Уебър е зад СК, а не Себастиан.

Цитат
Webber was the only front runner not to pit, and seemed to have been hung out to dry. But as Vettel came out in second place Webber and the team opted to stay out as long as they could on the super soft Bridgestone tyres. The Australian's day was made when Vettel was given a drive-through penalty for falling more than 10 car lengths behind him.

# 634
  • Мнения: 4 668

Пипинка, любовта към Фетел те заслепява Wink


Така е  Laughing Дори и Кими не го обичах толкова ....

Честно казано и аз малко се оплетох с наказанието на Фетел . Не е защото съм заслепена , наистина не разбрах за какво е точно , а и на мен ми се стори , че Уебър е пред него ... много объркана работа ...

# 635
  • Варна
  • Мнения: 294
ooo мацки, как сте ... мен леко ме понапича слънцето тези дни  Mr. Green, някак си дискомфортно се чувствам в тая жега  Mr. Green

Тъй, да си кажа аз, за състезанието  Mr. Green, че се каня вече 2ри ден  Mr. Green
Общата картина - скучно състезание  Mr. Green.
Ред Булите показаха този път, че и в състезателно темпо ги бива  Crossing Arms, лошоооо  Mr. Green.
Влизането на Кола за Сигурност, донесе повече поражения от колкото имаше преди неуместната й намеса  smile3555. не за първи път се споменава за изкуствената намеса на ФИА по време на състезание, ама в Унгария си беше баси фиаското  Mr. Green
Фиаско, което можеше да коства и живота на някой с така изхвърчащата гума, добре че механика на Уилямс не е пострадал тежко:

За беда и Кубица отпадна, заради грешка на тима си, пак заради гумата на Розберг  Crossing Arms. Лудницата беше на макс, ако не беше опасано, си е направо смешно  Mr. Green
Но този път Петров отсрами Рено, радвах се, защото заради технически причини все остава назад в състезанията, а се справя много добре.
За другите прекрасни колички и събития - Маковете, бавни, чак се очудих че Хамилтън успя да поддържа 4тата си позиция пред Маса, докато не сдаде багажа. То беше ясно, че рано или късно техническите проблеми се случват, добре че се случиха докато колата не върви  Mr. Green Mr. Green. Много съм ядосана на Бътън, надявам се проблема да е бил предимно в колата, а не в шофьора, че ша си говорим на четири очи  Mr. Green
Цървените си се докопоха до максимума  Whistling, за съжаление както каза инженера на Фетел - по-бърз си от алонсо, но не сте съотборници, за да те пусне  Joy
Фетел не знам защо не изпревари Алонсо, не видях кой знае  какви атаки. вярно, че му отне време да го догони, може пък да са решили да не рискуват. За наказанието, щом го има това правило за десетте дължини, личеше че го нарушил - тъпо е за такова нарушение, ама какво да се прави. Това показва колко концентриран трябва да бъдеш постоянно и грам невнимание, могат да се объркат много неща  Wink
Марк според мен си заслужи победата, кофти старт, но след това добре се справи, въпреки КС, невероятно темпо и с меките и с по-твърдите гумите. Това състезание беше много добро за него.
Накрая маневрата на Мишо и вторичело - за мен този който рискува, той поема отговорността след това. Аз така виждам нещата - Вторичело се набута между стената и Мишо, само и само да докаже колко е .......... комплексиран от бившия си съотборник. Изложи на риск себе си и Мишо.

Но фактите се факти - Мишо е наказан зарди това, че опасно е пазил позицията си  Thinking.
 За мен бразилеца, отдвана не е за този спорт, да ходи да избива комплекси на някое друго място, не да се прави на жертва.


Айде утре пак, че късно стана и голем ферман  Crazy Mr. Green Mr. Green

п.п. последната новина е -
" Ферари пред WMSC на 8 септември в Париж
Ферари ще се изправят през WMSC (World Motor Sport Council) на 8 септември в Париж за да разберат последствията, които ги очакват след отборните заповеди в Германия и нарушаването на точка 39.1 от спортния правилник, която гласи, че отборните заповеди са забранени и най-вече на точка 151c от международния спортен кодекс, която се отнася до нанасянето на вреди на спорта.

В документа на FIA публикуван днес се говори и за "нови правила за дисциплинарно производство" приети на 11 март 2010:

On the basis of that decision and of the inquiry report, and following the receipt of a report sent by the Stewards to the FIA, the FIA President has decided, in conformity with the new rules of disciplinary procedure adopted at his initiative on 11 March 2010, to submit the case to the judging body of the World Motor Sport Council.
превод

Ферари вече бяха глобени със 100 000 долара и според шефа на испанската моторспорт федерация няма да се стигне до нови санкции, защото не могат да бъдат наказвани за едно и също нещо два пъти. Това обаче може и да не се окаже точно така, защото стюардите на пистата едва ли могат да преценят щетите нанесени на спорта по точка 151c и точно затова да се обърнали към WMSC, а глобата да е наложена заради нарушението на точка 39.1 от спортния правилник.

Заседанието няма да бъде председателствано от Жан Тод, а от заместник президента по спортните въпроси на FIA - Греъм Стокър.

Насрочената дата е само четири дни преди състезанието в Италия на пистата Монца."

# 636
  • София
  • Мнения: 10 044
Насрочената дата е само четири дни преди състезанието в Италия на пистата Монца."

Аааа, Жан-чо предвидливо се е измъкнал от председателстване, че да не изглежда много лицемерен Twisted Evil...знам си аз, че ще ми съсипят Монца  Crossing Arms

Това се казва торта  Shocked

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 11:22 от Lana

# 637
  • София
  • Мнения: 10 044
Пипинка, конкуренцията не спи


Тия унгарки много нахални, бееееее


III Б клас на културна обиколка, III A - закъсняват...


Голямо плюскане е било този уикенд!

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 09:13 от Lana

# 638
  • Мнения: 4 668
Даааа .... ама и той не отказва автограф върху цици  Mr. Green Калпазанин ... Ще взема и аз да се наредя така в скоро време  Crazy

# 639
  • Варна
  • Мнения: 294
Даааа .... ама и той не отказва автограф върху цици  Mr. Green Калпазанин ... Ще взема и аз да се наредя така в скоро време  Crazy
палавница, такава  Joy Joy Joy

Това гледали ли сте го, репортаж за Рождения ден ан Алонсо
http://www.youtube.com/watch?v=OmlaABRjDTY - най-ентусиазиран е Маса  Joy Joy Joy

# 640
  • Мнения: 5 140
етооооооо меееее морската сиренаааааааааа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hug Hug Hug

сладуркиииии, нямам тел ама чакам да ми го пуснат и звъняяяя,Анелка за теб иде реч  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes   

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 01:10 от Синеоч

# 641
  • София
  • Мнения: 10 044
Това гледали ли сте го, репортаж за Рождения ден ан Алонсо
http://www.youtube.com/watch?v=OmlaABRjDTY - най-ентусиазиран е Маса  Joy Joy Joy

Гледах - Смедли и той каква усмивка отпра като видя камерата...

ПП Оправих снимките в горния пост, някакво дублиране е станало

# 642
  • Варна
  • Мнения: 294
http://www.planetf1.com/news/18227/6292643/Warwick-I-wanted-Schumi-black-flagged -
Искали черен флаг за Мишо, чак пък толкова  newsm78, опасни маневри колкото щеш таз година, да не говоря за миналите години за идентични такива  Thinking ... някой много обичат да преиграват  Mr. Green

п.п. на поправената снимка- Маса, Нандо и Хейки са ми много смешни така "загащени"  Mr. Green Mr. Green

п.п.п: Синечока, чакам та  Hug Crazy Hug

# 643
  • Мнения: 107
Даааа .... ама и той не отказва автограф върху цици  Mr. Green Калпазанин ... Ще взема и аз да се наредя така в скоро време  Crazy
Това гледали ли сте го, репортаж за Рождения ден ан Алонсо
http://www.youtube.com/watch?v=OmlaABRjDTY - най-ентусиазиран е Маса  Joy Joy Joy

Ей,  newsm78, вярно бе, в Маса голям ентусиазъм кипи!!!  Laughing

# 644
  • София
  • Мнения: 10 044
Според мен не обича плодова торта... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт