На колко месеца захранихте бебетата си и с какво?

  • 37 959
  • 491
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 595
Не мога да разбера защо се смята, че като е късно захранването, значи е и ударно?  ooooh! newsm78 За мен това си е пълна глупост подобна класификация.


Ами... моето дете е било захранвано в продължение на година. Т.е. последните нови храни е получил на година и 2 месеца (ясно, тук не влизат в сметката неща като ядки, ягоди, мед и пр.)
Ако дете, което е било захранено на 6 месеца се захранва със същата скорост, би следвало да не е близвало кисело мляко на година и осем месеца.
Да хапне за пръв път месо на годинка.
Хляб и хлебни - на година и два месеца.

Е ли така?

Че е ударно е просто... ами, очевидно - дори не е нужно човек да се замисля особено, за да види разликата в продължителностите.

# 16
  • Мнения: 5 183
На 5.5 месеца с безмле4на оризова каша

# 17
  • София
  • Мнения: 17 595
М/у другото темата не е ли по- скоро за подфорум за захранване?..

# 18
  • Мнения: 432
Каката започна да приема сок на 2 месеца и зеленчуково пюре на 4. С малката мисля да започна след 6ти като няма да замествам хранене, а само като добавка.

# 19
  • Мнения: 5 183
Сокове пропи на дърти години
Не съм го затормозявала с тях, когато беше бебе
Продължава да предпо4ита една напитка и тя е ВОДА! bowuu
Относно евентуалните вреди от ранно захранване - те може и в по-зряла взраст да се проявят, а и не при всеки
Но защо пък да рискуваме?!  newsm78
Място за спорове, обаче, няма. Всяка майка си решава за нейното си дете.

# 20
  • Мнения: 550
Мисля за започна захранването при навършени 6 месеца с зеленчук. Няма да замествам цяло хранене поне до 10-ти месец.

# 21
  • Мнения: 100
Голямата е нямала никакви проблеми със ранното захранване никакви обриви алергии итн.Но зеленчуковото трудно го свикна и до сега си е злояда.За това смятам да започна със зеленчуково но ще изчакам май още 1 мес.

# 22
  • Мнения: 698
На 6 месеца със зеленцуково пюре - морков Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 292
На 4 месеца и 2 седмици. С морков на Гербер. След по малко от 10 дни заместих обедното хранене с пюре.

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Захранихме се рано с плодово пюре. Което аз отчитам като грешка да го дам първо. На около 4 месеца беше. После със зеленчуците беше по-трудно, картоф до 7 месеца не искаха да близнат но го проядоха в различни комбинации. С месните нямахме тези проблеми, но с тях захраних на 8 месеца. Имаме 2 заместени изцяло хранения, взимам храна от ДК Simple Smile

# 25
  • Мнения: 68
На 4 с плодово пюре!

# 26
  • България
  • Мнения: 757
На петия месец захраних с домашно приготвено пюре от картоф и морков!
Плодово не съм му давала,правех нишесте,кисело мляко с бисквитка и др.,а соковете ги предложих около годината!
Нямам проблем с храненето-де-що е манджа и супа се излапва,сладкото не му е от любимите ястия Mr. Green

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
На 6 месеца, зеленчуково пюре.

katiABV, защо пък да е ударно късното захранване? Да, на моята дъщеря въвеждах нови храни до доста след годинката. Значи е захранвана в продължение на почти година. Къде видя разлика в продължителността?

# 28
  • Мнения: 1 708
На 5 месеца със картофено пюре.

# 29
  • София
  • Мнения: 813
На 6 месеца и 10 дни беше като яде за първи път пюре от тиква. Рано късно, на мама млякото е най-вкусно  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт