Рискова ли е бременността ако съм по-пълна?

  • 3 565
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 373
и все пак за какви килограми става въпрос, не мисля,че ще имаш проблем,успех Hug

# 16
  • Мнения: 749
Изчисли си BMI (Body Mass Index)- до 30- 35 не е рисково, но над тази стойност не е добре. И аз никога не съм била от слабите, но моя опит не беше успешен. Отдели си време и свали някой и друг кг (аз се оказа, че трябва много време да отделя- около година, но какво да се направи).

# 17
  • Мнения: 298
според мен, ако имаш режим на движение и хранене и не качваш много килограми няма да имаш никакви проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 668
С първото забременят 82 и качих 12 кг. с второто забременях 92 и качих 9 кг. Правиха ми изследвания за гестационен диабет - перфектни. правиха ми нон стоп изследвания за албумин - изрядни. Не съм имала проблеми с бременностите, свързани с килограмите.

# 19
  • Мнения: 749
Ако говорим за наднормено тегло важно е да споменем колко отгоре- лекарите ми каваха, че над BMI 40 мога да развия диабет. Ако трябва да съм точна- над  BMI 40 диабета е в кърпа вързан. Но дори и да изкараш бременност до край, бебето ще е голямо, може да се наложи цезарово, риск от инфекции- пиелонерит, цитит- това са антибиотици. Малко жени се интересуват какво става след раждането при такова положение- следващите няколко месеца наддаването е неконтролируемо заради хормоналните промени, а не е добре да не можеш да станеш от леглото от проблемите с кръвната захар, когато имаш да се грижиш за бебче.  Сега се боря с осемте кила които качих след аборта, а при проблеми с диабета и поради факта, че килограмите качени от хормонален стрес най-трудно се свалят, мисията е почети невъзможна. 90 кг не са проблем за повечето жени, но човек не може да разчита на случайности за такава важна стъпка в живота си. Малко жени говорят за това какво става след раждането- колко бързо връщат първоначалните си кг, колко добре се справят със задълженията си. Моя позната забременя с перфектните кг, бременността й беше много лека- беше много енергизирана през цялото време, а след раждането сама се оправяше с всичко- никой не й е помагал за нищо, защото пак кипеше от енергия. Хубаво е да се знаят всички позитиви и негативи от решението да забременееш с повече кила отгоре.

# 20
  • Мнения: 65
Ами аз започнах сега бременеето ми от 53,сега съм към 78  Mr. GreenДосега никой не ми е направил забележка за килограмите.

По принцип по-пълните жени качват по-малко по време на бременност,а и ако изследванията са в норма не мисля,че ще има някакъв проблем за бременост.То по логиката с килцата,трябва само слабичките да раждат ли  Mr. Green Хубаво е наистина да се спазва хранителен режим,за да се избегне затлъстяване и риск от развитие на диабет.

# 21
  • Мнения: 9
Благодаря пак за коментарите. Аз си спазвам режим на хранене - зеленчуци и чисто месо, плодове, без тестени, малко сладки неща. Абе напълнях от стрес най-вече. Сега съм 75кг. За такива кг става въпрос - някой ме попита. Просто само критики чувам напослдък, как няма да мога да родя едно здраво детенце, за какво тогава мъжът ми ще ме държи и такива подобни.И то от майка ми!  И съм се панирала . Сега съм само на чай, портокали, ябълки и др.плодове  и фреш. И салати. Да видим какво ще стане.

# 22
  • Мнения: 1 265
като успокоение мога да ти кажа, че една по-пълна /по-женствена/жена/която си има от всичко по-много/ някъде бях чела, че по-лесно забременява в сравнение с тази, която е на диета или си е слаба по-принцип.

# 23
  • Мнения: 749
mese4ka 75 изобщо не са кг- даже е добре за бъдеща бременност. Майка ти си е за бой малко- как може да ти приказва такива глупости. А и недей да гладуваш постоянно- ще си изтощиш организма преди бременност- може около пълнолуние, но постоянно само на чайове и сокове...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 373
абе тая жена добре ли е, така да говори божееее ooooh!

# 25
  • Мнения: 285
Забременях 78 кг и 160 см  Mr. Green преди да родя 98кг  и износих 2 бебета до 36 г.с Имат проблеми децата че ми боледуват често ама от това не можеш да ги опазиш и да бях 50 кг преди да забременея  ooooh! просто имуната им система е по слаба ще го израстат с възраста
Успех в бебеправенето и скоро да се похвалиш с  EFP

# 26
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Случайно попаднах на темичката и се включвам, защото смятам, че единствено килограмите не могат да са показател за рискова бременност. За пример ще дам себе си и моята приятелка, с която бременеехме заедно. Аз забременях на 50 кг, много внимавах с какво се храня и качих 10 до края на бременността, а тя - на 90 и качи над 20. Моята бременност си беше направо проблемна в сравнение с нейната: прокървявания в 6-а и 11-а г. с., съмнения за гестационен диабет, които за щастие не се потвърдиха, скъсена шийка в 33-а. В крайна сметка бебинка се роди в края на 38-а г. с. и беше доста дребничка - 2620 гр. Приятелката ми изкара една прекрасна бременност въпреки наднорменото тегло, дори седмица преди да роди боядисваше тавана на новата си къща, а аз й се карах да почива повече Wink Нейната беборана се роди 4 дена преди термин с тегло от 3650 гр. Така че килограмите не могат да са пречка за една нормална и хубава бременност! А и съм убедена, че при моята приятелка огромно влияние оказаха положителното й мислене и оптимизмът й, както и това, че наистина се наслаждаваше на бременността си, докато аз не спрях да се тревожа и побърквам от притеснения за какво ли не. Това спокойно отношение тя сега проявява и при отглеждането на детето, а аз се опитвам да се уча от нея  Embarassed
Успех и сладко, здраво бебенце ти пожелавам!  Hug Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 9
elfie, Дани...много ви благодаря момичета! Много ме успокоихте! Направо..много се бях притеснила. Съжалявам, elfie, за твоите притеснения и проблеми...дано да не ти се повтарят нещата и с другите ти бебчета. Наистина явно най-важното е да си позитивен и оптимист! Да се усмихваш широко въпреки всичко.

И дано и аз да се похваля скоро с  EFP Simple Smile

Успех на всички, който в момента се опитвам да забременяват! УСПЕХ с бебеправенето, момичета!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Пълнотата не е критерий за рискова бременност, но когато се случи следи здравословното си състояние за твое успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт