Секс след аборт

  • 15 846
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Искам да попитам колко време след аборт може да се прави секс. На мен вече ми е  36 ден но все още не ми е дошло? Моля дайте ми някакъв съвет ?

# 1
  • София
  • Мнения: 16 194
Вече може, стига да не те боли.

# 2
  • Мнения: 300
На мен са ми казвали, че три месеца след аборта не е желателно да се прави секс, а едва след шестия месец да започнат опити за бебе.
При всеки е различно, но се консултирай с гинеколога си.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 686
Е, чак пък три месеца, предполагам, че са имали предвид най-малко три месеца да се предпазваш от забременяване newsm78 След аборта аз изчаках да ми дойде първия цикъл и след това. При мен минаха около 30 дни от датата на аборта, но два пъти ми правиха абразио и затова реших да изчакам.

# 4
  • Мнения: 300
Като се сетих сега, че беше доста отдавна, не три месеца, а 40 дни.
Авторката да ме извини, ако съм я подвела, Sad.

# 5
  • Мнения: 9
Чесно казано като каза 3 месеца и се почудих малко. На мен гинеколога ми каза че аборта е бил малък и попринцип може да започна да водя полов живот веднага , но за всеки случай да поизчакаме един месечен цикъл.Но на мен все още не ми е дошло , а от аборта минаха вече 37 дни но незнам дали може или задължително трябва да чакам да ми дойде !!!

# 6
  • Мнения: 175
относно секса около месец, също така без басейни, моренце и дамски душове за същия период. Бебеправене след 3 нормални цикъла (изключваме този по време на аборта). Успех Hug

# 7
  • Мнения: 9
Щом след месец значи аз вече мога минали са 36 дни ?

Най важното което искам да разбера задължително ли трябва да ми дойде цикъла за да го правя или може и преди това?

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 02:00 от AnMary

# 8
  • София
  • Мнения: 3 860
Според мен е хубаво да си изчакаш цикъла  Rolling Eyes питай лекаря си все пак  Rolling Eyes за протокола на мен ми дойде на 35 ден след абразиото, като  10 дни преди да ми дойде ми зацапваше, пих и 2 антибитика, един веднага след абразиото + някакви противомикроорганизмови хапчета и втория антибиотик като ми дойде първия цикъл, не съм имала оплаквания или болки  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 175
Не мисля, че трябва да се изчаква цикъла. Мен ми казаха така: Цикъла ще ти дойде след около 45 дни, а секса е разрешен след 30 Peace

Общи условия

Активация на акаунт