ДАМСКИ КЛУБ 40+ ! Лято, слънце и море,... / Юбилейна 10-та тема! /

  • 22 505
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 910
G.D.тук ни настъпи по болното място - телесата ни понаедряли ,бръчки и т.н.
Да си кажа честно аз съм на приливи и отливи : миналата година се амбицирах и с тренировки и глад успях да се кротна около 58 кг,но сега положението е направо плачевно - вече близо 64 кг ,въпреки раздвижването през ден-два и нередовното хранене ,но пусти винце/зимата/ и бира са ми много сладки

# 31
  • София
  • Мнения: 175
Честит рожден ден на София68 и на нейната половинка!
За твоя ден закъснях , но и днес имате повод да приключите вечерта така:


Лулумба,  Hug , радвам се , че всичко е приключило ОК.

Момичета , при мен проблемът с рамото излезе доста сериозен.Имаше съмнения за дискова херния на шийни прешлени, но след рентгенова снимка - предположението отпадна.Сега лекувам възпаление на раменната става и прищипан нерв.
Бия си инжекции вече трети ден.Първата беше ОК - даже не се усетих кога я забих и кога я извадих , но оставащите 5 са  #Crazy
няма такава болка.Един час преди да я бия се настройвам психически , ама боли бе.Дано поне да помогнат,че вече направо не знам.

Синьо лято , пиши как е съпругът ти , вие как сте?

# 32
  • Мнения: 198
[quote
G.D.тук ни настъпи по болното място - телесата ни понаедряли ,бръчки и т.н.
Да си кажа честно аз съм на приливи и отливи : миналата година се амбицирах и с тренировки и глад успях да се кротна около 58 кг,но сега положението е направо плачевно - вече близо 64 кг ,въпреки раздвижването през ден-два и нередовното хранене ,но пусти винце/зимата/ и бира са ми много сладки
[/quote]

Точно болно място не бих го нарекла, но е факт, че е проблем за повечето от нас- естетически, но и здравословен.
Доскоро формулата ръста минус 100=кг ме устройваше, но вече не е така.
Годините си казват думата и метаболизма се забавя, а човек се чувствува все по-зле.
Аз съм на 47 години/Гери, не е толкова страшно/ и май само Григори от мамите  е по-рано родена от мен.
Убедена съм, че трябва много воля и усилия,за да съм в добра физическа форма и да изглеждам добре. Постигнала съм не малко, но има още какво да се желае.
Ако някой е намерил приемливо решение на проблема с теглото, нека сподели

# 33
  • Мнения: 628
и аз ще ви чета с интерес по темата за теглото, нищо че скоро ще "сваля" някое и друго кил с бебе Wink от доста години съм "тегло-100" и има дрехи, които колкото и да ми се иска, не мога да си позволя. Добре съм само с лицето за момента, от 15-16 години не съм спирала с кремовете ...

# 34
  • София
  • Мнения: 2 361
Дами, да ви поздравя с една песен
http://www.youtube.com/watch?v=GVwJNg4Wgq4&feature=related
Не особено красива жена, но със страхотно излъчване и всички й се възхищават.
Аз като фигура съм горе-долу добре -60 кг, но доста съм се сбрачкульосала. Лошото е ,че почти никакви кремове не ми понясат. Едни са ми тежки, други ми предизвикват алергия.
Моля, Благодаря, много си добре с фигурата. не знам къде ги видя тези излишни кг.
Рехаб, радвам се, че не са по-сериозните проблеми. Стискам палци бързо да ти подействат тези инжекции.
Приятна почивка на отпускарите!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 820
Zuri , и аз имам проблем с козметиката за лице-алергична съм към всичко Shocked
Килограмите ги следя много редовно ,защото знам че е много трудно да свалят и на 20г.  и на 40. диети,  гимнастики и точно тогава си най -  гладен  #Crazy
Барбара е уникална дама Peace

# 36
  • Мнения: 57
Много красива новата  ни  тема. Направо се чувствам горда със своите 40. Винаги е приятно и уютно с вас, момичета. Ама много сте бъбриви- кога пуснахте темата, кога се навъртяха 3 страници.

Четох, че си говорите за килограмите. Преди 10 години, само с ден диета и смъквах до 3 кила. Сега е по-трудно.Споделих ви, че от март месец насам свалих 10 кила от гърба си. Стрес, напрежение, тревоги. Не от хубаво, но успях да мина под 60-те. Горе-долу от тогава се наливам с вода. Горещо препоръчвам да прочетете това:

http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/nature/download/vodata1.pdf

Някой ден ще ви разкажа от какви болежки се отървах- чак още не мога да повярвам. Но най-хубавото е, че с тази "диета" успявам и се връщам в нормите. Тегля се всеки ден и  видя ли, че стрелката вземе да бие много вдясно- минавам на вода. До два дена редуцирам теглото. Комбинирам с други диети, които съм прилагала без успех.  За лято, обаче, си мисля, че от водната по-добра няма.

# 37
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Записвам се в новата тема... чукче-читател...  Embarassed
Честито на всички, които съм пропуснала - сега се връщам да чета, че липсвах за известно време...

# 38
  • Мнения: 106
засегнали сте болната тема за кг Cry аз ще замълча. през последната година хвърлих 4-5 кг отгоре и не мога да се справя с тях. проблемът е, че не си харесвам профила като се оглеждам във витрините, покрай които минавам ежедневно. изпадам в мигове на лакомия. и алкохол пия от лакомия /не от необходимост/. и сега си сипах едно питие - по повод рождения ден на любимия. а поводи винаги се намират де Wink. него го оставих в германия, защото си има работа. по този повод, rehab, няма да завърша вечерта, както ми пожелаваш. мисля от към хранене да се поогранича, докато го няма. малкият го оправям с изхранването. той не ми е провокация за готвене и ровене из хладилника. но ситуацията си е  ooooh! слава богу, че от болежки не се оплаквам /да не чуе дявол/.

поздравявам ви всички и ви желая дълга младост с изпъната кожа и крепко здраве Heart Eyes

# 39
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 898
Захванали сте болната ми тема, а съм и ужасно суетна. Особенно сега, а и защото кърмя нямам какво да направя ( е започнах пак с каланетиката). Иначе кожата ми е ок, ама то си е гинетично (както викаше една дружка, кажи благодаря на баба си).

Вода пия много, над 3 литра на ден, ама то винаги си е било така.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 634
Момичета, много сте мили, благодаря за хубавите думи!  Hug
Идеята ми беше да вкарам морско настроение в темата ни и да си пожелаем един истински летен релакс!
Радвам се, че ви харесва! Simple Smile

Sofia68, ЧРД на твоя любим! Да е здрав, щастлив и да те слуша, ама много! Wink

Verano azul, вярвам, че занапред ще ни пишеш само хубави новини!

Bobi, това 'термин' е имагинерно понятие! Wink Правилно ти е казала твоята позната! Peace

ЛъЧиста, ще прочета с интерес това, което си ни изпратила. И тук искам да добавя още една  статия за посланията на водата - как се влияе водата от музиката , колкото и странно да звучи това, как се променя структурата на молекулите й.

Донесена, радвам се че се записа в темата! И ти, и други момичета , ни,.. позабравихте Wink

Аз за кг нямам какво да кажа - просто ям малко и то - само когато наистина изгладнея. Това обикновено е вечер.
Сутрин - кафе и лъжица мед или конфитюр- това ми стига до следобед. Тогава хапвам плод, сандвич(малък) или изпивам някакъв сок. Не пия газирани напитки, нито бира, а алкохол - изобщо. Вино - да.
Никакви пържени храни у дома не правим - само картофки и то доста рядко.

Не спортувам , но много ходя пеша  Sunglasses

Ползвам от години най-различни мазилА - за лице, очи, тяло, ръце,  - каквото се сетите  Joy Не супер скъпи, но пък ги употребявам много дисциплинирано и упорито Wink Не търся ефекта - казва си - ето, от това кремче кожата ми се чувства чудесно!   Peace И се мажа с кеф  Mr. Green
Това да ви напомня за "ефекта Плацебо"  Wink  

На един от нашите семинари подробно ни разясниха как думите "Няма да ям" предизвикват само едно - неистов апетит! Все едно някой казва на мозъка "Ям, ям , ям ..."   Човек трябва да се 'програмира' , че и малките количества храна ще бъдат достатъчни и здравословни за тялото му, че нездравословните не са му необходими! Тогава психиката, мисълта,  работи ЗА тялото.   Peace

Хайде, изнесох лекцията  Blush - благодаря Ви за вниманието! bowuu





# 41
  • София
  • Мнения: 754
Един ден да не чета и после - няма изчитане.
София 68 - да си жива и здрави и ти и съпругът ти. Много да се обичате!
Титина - да е сладък живота на малкото мъжле. Страхотна питка.
Весело море на тези които са тръгнали натам.
Барбара Стрейзън е пример за женственост и чар. Не е необходимо да си красива, достатъчно е да имаш дух, чар и чуство за хумор.
Синьо Лято - не спирам да стискам палци за теб Hug
Боби - термина е само ориентировка. Бебето ще се роди когато е готово и никой лекар не може да го реши. Ти сама ще разбереш кога е момента... а надявам се и ние след това да разберем Simple Smile Grinning Laughing
Лейди - първо: страхотна си, невероятна тема, всеки път си по-добра! Hug  bouquet Hug
И второ - момичета виждал ли е някой нашата лейди - фигура на манекенка, коси като на Афродита и усмивка на кинозвезда. Е да обаче аз съм била на пицария с нея. Ами тя яде два часа една малка пица. През цялото време дъвчи но чинията й е все пълна. Аз си изядох моето ястие, пуших говорих и пак огладнях... а тя яде и чинията и пак пълна... така се поддържа фигура, а не като мен - ям като пате, лапам и гълтам...дъвчене няма.
Това за килограмите, с годините става все по трудно, генетична обремененост, неправилен начин на живот, некачествена храна. Но няма да се даваме. Нали затова сме тук, да си споделяме, да се подкрепяме и най-вече да се учим една друга да се приемаме и обичаме такива каквито сме.
Деси и тя манекенка, ама миньонче. Какво ограничава храненето, тя е като вейчица.
Хубава вечер скъпи момичета.

# 42
  • Мнения: 79
Страхотно оформена тема - Лейди, поклон пред уменията ти! Hug
Сигурно ще ви писне от моите постоянни благодарности към вас, но нали сме тук да си казваме каквото чувстваме и мислим. Благодаря ви за подкрепата, благодаря ви, че ви има!!! Днес на моето момче са му правили контролни тестове за зрението и разни други работи. Всичко е ОК и може би тези дни вече ще го пуснат на светло, защото откакто го оперираха го държат в затъмнена стая с бледа синя светлина (дори количката с храната му излъчвала такава светлина). Не знам кога ще се прибере, нито как (не трябва да лети със самолет). Sad Много ми липсва и много искам да съм до него в този момент. Успокоявам се, че не е сам - брат му живее в Тел Авив от 2 години, и пастрокът му всеки ден е при него, а утре дъщеря му ще го посети (има едно прекрасно умно дете на 26 г от първия си брак, което пък живее в Белгия. Абе всичките сме се пръснали по света...) Той твърди, че се чувства добре, само главата много го боли и мускулите на краката. Днес ми се оплака, че страшно много му се чете книга или вестник, но няма, не му разрешават. Naughty А лекарите от Калгари са го поканили да ги посети когато иска в тяхната клиника изцяло на техни разноски, защото бил удивителен случай и не можели да си обяснят кои фактори са повлияли на заболяването му през последната година, за да спре развитието си и да няма разсейки...( А за дните на операцията ще трябва канадците да вземат предвид и многоструйната положителна женска енергия, която тече от форума и пропътува хилядите километри до Израел, за да подпомогне оздравяването на моето момче). Ще ви държа в течение как се възстановява като обещавам да не досаждам и да не ви натоварвам с личните си проблеми.

За килограмите не ми се коментира - то я ясно, че докато кърмя няма да си влеза в кожата, ама преди седмица като се претеглих на кантарчето в кабинета на детската лекарка, направо онемях от цифрите (79 кг!!! Shocked) Висока съм 176 и по време на бременността добре си хапвах, но преди 10 години бях 56 кг. ooooh! Струва ми се, че ще ги стигна след година време, може би, когато мъничето проходи. Та като я споменах - днес бяхме на консултация, тежи вече почти 6 кг и е висока 61 см.Simple Smile Много е жилава и иска да сяда и да стъпва, но лекарката не разрешава. Naughty

Софи, честит рожден ден! Както някой беше казал -бъди здрава - останалото ще си го купиш!
Титина, честито 40-дневно юбилейче на момък Калин (много ми харесва това име!) Аз като кандидат тъща му изпращам мноооого морски целувки! Много да те слушка и да си отиват вече тези лоши колики, които го мъчат.
 

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 820
Добро Утро,Григори къде си,  къде е кафето???
Заповядайте Laughing

verano azul според мен фактора  се казва Девора  Hug много се радвам за добрите новини около теб.МНого целувки на порасналата мацка която няма търпение да седне и да проходи  Grinning

Боби - термина е само ориентировка. Бебето ще се роди когато е готово и никой лекар не може да го реши. Ти сама ще разбереш кога е момента... а надявам се и ние след това да разберем Simple Smile Grinning Laughing
+1  Peace остана малко,но за хубавите неща в живота се изисква търпение Crossing Arms

И понеже и аз съм била в пицарията за която говори Маргото да ви споделя:
Маргаритавас е фантастична сексапилна мадама която има страхотен глас ,и аз много обичам да я слушам как говори  Laughing,и да я чета също Peace
Хубав Ден!!!

 П.П.Шанел  Hug  какво стана с теб?разкажи ни  Praynig

# 44
  • Мнения: 123
Синьо лято, ако знаеш как ме зарадва с тези новини Simple SmileМиличка,да знаеш,че всичко ще е наред Hug
Зури,благодаря за комплимента,но нали знаеш,винаги има какво да се желае....
Рехаб, имам координати на много добър невролог,който ме оправи след ужасен плексит - място не можех да си намеря от болка.
Работи в 15 ДКЦ в Дианабад,но приема и вкъщи - някъде в Младост.И при мен се наложиха инжекции и хапчета,мазила бол,но доктора ми прави на 3 пъти масаж и ме вдигна на крака.На възел ме върза направо,но ефекта беше страхотен.Ако искаш ще ти дам телефон на лични.
Лъчиста - май с теб бяхме Козирозите в темата?

Общи условия

Активация на акаунт