ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ (ДБМ) - Работна тема 16

  • 154 442
  • 421
  •   1
Отговори
# 315
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Благодаря за бързия отговор. Имам какво да кажа, но в момента нямам време. Утре.

# 316
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодаря за бързия отговор. Имам какво да кажа, но в момента нямам време. Утре.



Моля  bouquet. Не бързайте, и ние си имаме ангажименти утре в домовете и няма да сме наоколо . Освен това, ще помоля да ползвате мейла ни, тъй като темата е работна и се ангажира с друг вид дейности. Насочена към хората, които  искат да са полезни с нещо.
Спокойна нощ Ви желая, Калинка. Много хубаво име Hug

# 317
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=690546.780

С най-добри чувства.

# 318
  • Мнения: 4 195
Калинка, ясно декларирахме, че въпроси и отговори ще разискваме тук и лично на мейла ни. В този ред препратка към темата в Клюкарника е неуместна, ние отговорихме тук и е редно тук да продължим дискусията, ако таква въобще е възможно да има с оглед на начина, по който са преиначени думите ни.
От вашите отговри стигам до заключението, че всеки, който изрази недоволство е категоричен критерий за нас и ние трябва да се съобразим с него - съжаляваме, но това не е така. Във форум, в който има само анононимност не смятаме, че трябва да се оповаваме на това.
И въобще направихте ли си труда да ни попитате, защото явно не знаете, как работим, кога работим, какво правим, за кой го правим и до какви резултати води?
Бихте ли си направили труда да проверите до колко страници са стигали през годините апелите ни, каузите ни, призивите ни, темите ни по наболели въпроси точно тук, където твърдите, че трябва да питаме всички за всичко?
Бихте ли си направили труда да проверите колко труд от стотици хора е коствала всяка една наша кампания, базар, всичко?
Бихте ли си направили труда да проверите ( можете да го направите през Министерство на правосъдието, където при подадена молба от Ваша страна ще Ви извадят справка) колко от потребителите на форума са ни били дарители, кои фирми и защо?
Бихте ли си направили труда да проверите колко от потребителите на форума са станали наши доброволци- постоянни, ежедневни и ангажирани?
Бихте ли си направили труда да проверите  колко хора са излизали с нас на протест за тези 7 години?
Бихте ли си направили труда да проверите каква е разликата между професионална неправителствена организация, финансирана от държавата, проекти и външни фондации и разликата между фондация, изградена изцяло от добрволци, никой от които не получава възнаграждение за труда си и всеки от които работещ 5 дни в седмицата по минимум 8 часа? След това моля ви изчислете времето, което ни остава за нашите деца и децата в домовете и прибавете времето, което търсите от нас за професионални ПР, каквито не искаме да имаме, кампании, привличащи много хора, които не можем да организираме и управляваме и съобразяване на мнението във форум, където има стотици хиляди потребители, които стана видно, че нищо не знаят за нас но другарски ни изправиха на съд в желание да им дадем отговори, които дори не чуват?
В заключение, ще напиша свои думи, които не трябва да бъдат асоциирани като думи на ръководството на ДБМ:
Аз съм майка на 1 дете, която е решила малкото си свободно време да дарява на деца, които имат нужда, страдат, не са искани, не са обичани, няма кой да ги прегърне, няма кой да порита футбол с тях, няма кой да им прочете приказка. Това правя и това ме интересува. Моята съвест е чиста, аз живея в абсолютен мир в себе си, справяйки се с ежедневните си проблеми и с миговете, които ме правят щастлива. Част от тези мигове вече 7 години са моето дете и изоставените деца на България. Дали ще ме подкрепят още стотици хиляди жени, дали ще ми дарят средства още стотици хиляди жени въобще нямам претенции. Ако нещо може да ме направи още по - щастлива, това ще е деня, в който независимо под каква форма,с  коя фондация, лично или като част от нещо организирано, всяка една майка, появила се дори и за минутка в този форум в тази държава, отдели от емоциите, грижите и вниманието си за тези деца, за болните деца, за бедните възрастни хора и им даде капка човечност и ласка. Тогава ще дойде деня, в който няма да има нужда о тхилядите фондации, каузи, помощи, дарения, тогава и само тогава света ще бъде какъвто трябва да бъде - едно добро място.

Отново най - учтиво Ви моля да продължим комуникацията тук.

# 319
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Moon Walk, именно защото знам колко много усилия, труд, часове, нерви и какво ли не коства подобна дейност, най-чистосърдечно си изразих мнението защо АЗ смятам, че неща, които бяха направени / казани / написани не водят до нищо положително, което да спомогне вашата работа да се осъществява с успех.

Трудно ми е да разбера позицията ви, че някои потребители са важни, а други не. Няма такова нещо, когато се занимаваш с това. Някои думи, които бяха изказани, никога няма да доведат по привличане на привърженици. Пак казвам всеки привърженик или евентуален привърженик на благотворителната дейност трябва да се котка и пази. Трябва да си мноооого внимателен как и какво казваш. Понякога по подходящ начин можеш да си кажеш твоята идея, но с думи, които няма да подразнят някого. И аз не го мога много, но нямам организация. Ако имах...щях да се опитам да се науча как се прави. Нападките и подигравките от сподвижници на Движението, придават горчив вкус.

Когато започнах да учителствам, най-големият ми кошмар ми беше да си призная, че не знам нещо или съм направила грешка. Мисля си, че е комбинация от възпитание (годините, в които съм живяла / образование / система и т.н) в къщи, училище и българска душевност. Не знам колко побелели косъма имам от това време, защото всеки път, в който бидех хваната в грешка (разбира се, не я признавах) положението ставаше у-ж-а-с-н-о. Костваше ми много усилия да го преодолея. И сега хората реагират по много различен -спокоен и разумен начин, когато кажа "Извинявам се, не съм го видяла. Грешка от моя страна",  защото никой не мисли, че съм безгрешна. Това е моя опит.

Все още съм и на мнение, че не използвате оптимално възможностите на социалните мрежи и потребителите в тях. Жалко, защото има голям потенциал и заедно може да се направи много (само не казвайте..."Аааа, ама ако искате елате при нас.."). Благотворителните организации трябва да се стремят сами към привличане (да, коства време, усилия, но това е цената за ефективно съществуване на подобна организация).

Аз мислех, че искате да сте ефективна, разрастваща се организация. Явно, съм сбъркала щом, като казвате "кампании, привличащи много хора, които не можем да организираме и управляваме". Задоволявате се с набирането на памперси, 2 пъти "Ел Пасо" и тетрадки. Няма проблем. Явно, такива са ви вижданията. Пак казвам: жалко, защото потенциал има много.

"във форум, където има стотици хиляди потребители, които стана видно, че нищо не знаят за нас но другарски ни изправиха на съд в желание да им дадем отговори, които дори не чуват?'
Не знаят за вас, защото няма ефективно и мащабно рекламиране (тук и във ФБ). Не ги винете хората. Между впрочем, онази тема (при светкавично и адекватно включване от ваша страна) можеше да бъде превъзходен момент хората да научат за вас и да бъдат привлечени за каузата ви. Боя се, че сега може да се окаже късно.



# 320
  • Мнения: 4 195
Калинка, ние нямаме ресурс за мащабно рекламираме, разбери ни.
Ако някой потребител, който до момента не ни е познавал влезе тук и ни попита - прочети темите - на всеки е отговорено, насочен е, видяли сме се с него, обяснили сме каквото го интересува.
Дължим всичко на доброволците, каквато съм и аз, каквито са и всички хора, помогнали ни с една ушита шапка за коледния базар ( имахме една прекрасна баба, която всяка годинина ни носеше вълнени чорапки, да ги продадем Heart Eyes), или изпечатили ни без пари флаери, или пренесли ни кашоните до базара, или дали ни щанд в търговския си център без пари....всичко, едно цяло сме, всеки с каквото и колкото може.
Всички потребители, които се интересуват от нас и какво правим имат правото и получават отговори и обяснения от нас, ти вече си един такъв - питай, на всичко ще ти отговорим, ако станеш наш доброволец, ще се допитваме до теб, ще чуваме критиките ти ( имаме нужда от такива, разбира се, че грешим), ще общуваме и тн и тн. Но на 100 000 потребителя да искаме мнението, да ги питаме може ли - че на половината не им пука за нас, половината не искат грам да бъдат ангажирани, толкова дълги години точно тук сме пропагандирали, говорили сме за проблеми, искали сме подкрепа и мнение и сме я получавали в толкова малък процент.
Кажи ми, колко от хората пишещи в темата в Клюкарника знаеха кои сме и какво правим - по малко от 10%?
Конструктивен разговор, мнения и диалог искаме и бихме водили със всеки, който се свърже с нас - независимо дали е бил или не е бил част от фондацията ни.
Просто тази фондация се гради само на хората, които я подкрепят, на нищо, нищо друго!

# 321
  • Мнения: 4 195




Аз мислех, че искате да сте ефективна, разрастваща се организация. Явно, съм сбъркала щом, като казвате "кампании, привличащи много хора, които не можем да организираме и управляваме". Задоволявате се с набирането на памперси, 2 пъти "Ел Пасо" и тетрадки. Няма проблем. Явно, такива са ви вижданията. Пак казвам: жалко, защото потенциал има много.




това изисква минимум 3 човека на заплата, както е във всички големи фондации. Ние всички ходим на работа и имаме два почивни дни, в които сме на разположение на фондацията - на децата. Не, не сме голяма фондация, никога няма да бъдем, а и не искаме, за големите фондации имаме специално мнение и причина, да не сме част от тях, да сме независими и абсолютно доброволни.

# 322
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Г-жо Бойковска,
От последното Ви изявление, отново се разбира как Вие не ни познавате като организация и не сте следили нашата дейност.
За организация, чиято дейност се развива ЕДИНСТВЕНО И САМО от доброволци, нашите кампании са огромни за нашата мила родина. За съжаление, ще ми отнеме много време да постна тук, всичките ни участия в медии, отразени събития, организирани кампании, САМО ЗА ПОСЛЕДНАТА една година и няма да го правя.

Фейсбук страници имат абсолютно всички звена на организацията, от времето когато много от големите организации с мастити офиси и с по 10-15 служители на заплати, нямаха. Тези страници се поддържат според възможностите и капацитета от хора на всяко звено и според количеството информация, която те желаят да оповестяват в публичното пространство. Най-активни в това отношение са звената София, Пловдив, Пазарджик, това са и звената с най-обширна дейност, най-много проекти, най-големи кампании. ( Както забелязвате, аз като координатор на фондацията имам и СТАТИСТИЧЕСКИ ДАННИ за случващото се в нашата организация).
Сайта на ДБМ, се поддържа, също, единствено и само от доброволци и там се публикува най-важната информация, тъй като към настоящия момент сайтовете не са най-популярното място за комуникация с обществеността ( БРЕЙ И ТУК СЪМ ДОБРА В СТАТИСТИКАТА, ще да е от лош ПР и не дотам образованост).

Комуникацията с членовете на форумите на сайта БГ–Мамма се осъществява в няколко подфорума, където имаме заковани теми, координационни, отчетни, по звена и кампанийни. Тези теми, О ЧУДО, също се поддържат ежедневно , ЕДИНСТВЕНО И САМО от доброволци.

Освен тези постоянни канали за информираност на обществото за нашата дейност, поддържаме постоянна връзка с множество журналисти, които вече години наред публикуват винаги при нужда важна информация за нашите кампании, както в софийски издания, така и в местни издания по звена. (СПРАВКА ЗА СТАТИСТИКАТА - звено ДБМ – Пазарджик, даже има годишни награди за журналисти, които ги подкрепят в гр.Пазарджик)

СПОРЕД личната ни статистика, в България НЯМА организация, която да поддържа толкова много информационни канали за своите подържници, САМО И ЕДИНСТВЕНО на доброволен принцип. Всички тези канали , в абсолютно всички големи организации, каквато е нашата, с такава обширна дейност и толкова много звена, се изпълнява от ПОНЕ един или цял екип от хора.

И ТЪЙ КАТО ВИЕ, сте доста заинтересована от дейностите на НПО сектора, както разбираме, доста сте наясно  с нещата в ПР-а и въобще в доброволческите инициативи., ВИ молим, конструктивно да ни кажете кое от горепосочените неща ТРЯБВА да подобрим или да изменим?

И г-жо Бойковска, никога не сме твърдели през последните дни , че искаме да се разрастваме. НИЕ СМЕ ДОСТАТЪЧНО големи като организация и повярвайте, една от големите частни организации в България, която се занимава със социални дейности, с признати от колеги постижения в своята сфера. Това, което сме изградили през всичките тези години, няма да разрешим да се разруши, заради сплетни, клевети и натяквания на хора, които не знаят и 5 % от това което ние знаем за дейностите, в които работим.

Ние не работим за да получим ПОТУПВАНЕ ПО РАМОТО от виртуални хора, а работим за децата в България и в полза на социалната система, да стане по-добра. Нито един от нашите дарители, доброволци, съмишленици и сподвижници не прави това, което прави за да получи признание. На тези хора разчитаме и тяхното мнение ще чуем, на тях ще дадем отчет в приятелски тон и разговор. На всички останали само и единствено АКО ПОЖЕЛАЯТ да се индентифицират в писмен вид тук в тази тема или на нашия e-mail.

Каролина Шойлева - координатор на ДБМ

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 19:56 от Karish

# 323
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Moon Walk, прочети ми частта за ФБ рекламата и подобна на вашата организация. Да не мислиш, че те имат ресурси? Молят за всеки лев. Но има реклама за това, което правят. Много хора споделят апелите им, които на свой ред се четат от още хора. Виждам как имат трудности, но и много успехи (е, и тях ги критикувам, защото се занимават с огромен проблем, който трябва да бъде разрешен по друг начин, но явно няма лоби, което да прокара дадени закони... Confused)

Избягайте от негативизма (колко знаели, колко помагали, колко ...). Опитайте се да спечелите тези хора. Може би, не за вашата организация, но за благотворителността, като ценност, която е в основата на това, което правите. Спечелването не се постига със заяждане, което забелязвам в сподвижници (още от миналата тема, другата тема, други медии), нито с мълчание. Това е моето виждане.

# 324
  • Мнения: 4 195
Опитвали сме се, в годините адски много и междудругото тук идва сериозната тема, която с удоволствие бих обсъдила - писна ли му на българина от призиви, фондации, благотворителност? И какво иска да чуе и да види като действия, какво до момента не е както трябва?
Защото личното ми мнение е, че много по - сериозен проблем е когато властимащите станат лица на една такава кауза, която с нашите данъци са длъжни да решат - визирам последното, здравната министърка, която стана лице на Макдоналдс! и президента Първанов, който стана лице на Българската Коледа - това за мен е цинизъм към обществото.
Все едно ние да имаме власта да променим ситуацията на децата в домовете, но да караме дарителите си да ни дадат пари и власт за това!
Във фейсбук страниците на всички звена са наистина много посещавани и харесвани и в последно време именно там тече основната ни дейност Peace

# 325
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Сега за справка, за да видят всички четящи и много информирани и загрижени нещо, което ще помоля да изчетат.
Защото за поредем път, докато някой си изсипва неагтивизма върху други му , едни хора се чудят как да си гледат 5тте деца. И вижте колко пъти тази тема е посетена и колко са писали. Е, съжалявам, но няма да коментирам, а ще се опитам пак и въпреки всички абсурди в тези форуми, да съсредоточа енергията си тук, в този проблем. Въпрос на избор, аз моя(ние нашия) съм си го направила(и). Сега е ваш ред  bouquet
И съвета ми е, влагайте си емоциите и капацитета в полезни неща, така ви уверявам ще се чувствате в пъти по полезни на себе си. Да лае всеки знае, ама да заскимти от радост-НЕ.
Та, мили момичета, които ни четете в тази тема, пишете ни тук или на мейла, имаме публични телефони и никога не сме отказвали срещи или отговори. Но специално тук сме се събрали за да сме полезни не на нас, на вас или на форумите, а на едни хора, на които малцина знаят съдбите им и съзнават всъщност за какво става въпрос.
Хубав ден на всички. Ето ви и темата за 5тте дечица. Бъдете полезни тук, благодарим ви Hug

Давам допълнително инфо на лични и ще координираме каквото се налага в темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=690674.0

# 326
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Спешно до всички извън София.
Дарява се много ЗЕЛЕ Twisted Evil

От някаква фирма( кооператив, стопанство) се обадиха , че имат много зеле и го даряват. Свързали сме се със софийските домове, с. Доганово, кризистни центрове и защитени жилища, НО........имат много за даряване.

Моля, координаторите извън София да си питат директорите дали имат нужда. Ествествено, проблема е транспорта. Зелето е в  София и транспорт не подсигуряват!
Давам координати веднага Hug

# 327
Zdraveite,

Razpolagam s okolo 50 broiki 4isto novi plusheni igrachki. Bih iskala da me naso4ite kude shte budat polezni. Email - iiva91@abv.bg

# 328
  • Мнения: 2 577
без Пазарджик - много сложно ще ни е!

# 329
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Zdraveite,

Razpolagam s okolo 50 broiki 4isto novi plusheni igrachki. Bih iskala da me naso4ite kude shte budat polezni. Email - iiva91@abv.bg

Здравейте.
Ето къде Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=677660.0

Общи условия

Активация на акаунт